poradnik

Visa Checkout - Usługa płatności od Visa

Visa Checkout - Usługa płatności od Visa

Usługa płatności internetowych Visa Checkout istnieje już od 2014 roku, jednak jej premiera w Polsce miała miejsce w pierwszej połowie 2017 roku. Zaczęło się od sieci sklepów EURO AGD RTV oraz OLEOLE! Obaj partnerzy zachęcali swoich klientów do realizowania płatności za pośrednictwem Visa Checkout, oferując im w zamian atrakcyjne rabaty. Dziś z Visa Checkout korzystają liczne sklepy i usługodawcy z branży e-commerce, którzy każdego dnia zapewniają użytkownikom Visa Checkout ciekawe promocje, rabaty i bony zakupowe.

Visa Checkout – co to jest?

To jedna z metod płatności internetowych, którą można określić jako forma elektronicznego portfela. Visa Checkout umożliwia szybkie, proste i wygodne realizowanie płatności w Internecie, bez konieczności logowania się do systemu bankowości elektronicznej czy korzystania z karty płatniczej.

Z portfela mogą korzystać pełnoletni posiadacze kart Visa, zarówno debetowych, jak i kredytowych. Konieczne jest jednak utworzenie spersonalizowanego konta w portalu Visa Checkout.

Jak działa Visa Checkout?

Realizacja płatności za pomocą Visa Checkout jest znacznie prostszym i wygodniejszym, a przy tym bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż podawanie numeru karty płatniczej wraz z kodami CVV/CVC widocznymi na karcie. Jest też szybsza niż realizacja standardowego przelewu internetowego, który wymaga zalogowania się do bankowości elektronicznej. Można ją obsługiwać z każdego urządzenia z dostępem do Internetu (smartfon, tablet, laptop, komputer).

Aby rozpocząć korzystanie z Visa Checkout, należy:

  1. Utworzyć konto na stronie dostępnym pod adresem www.secure.checkout.visa.com/createAccount
  2. Podać swoje dane – imię, nazwisko, adres mailowy oraz hasło.
  3. „Przypiąć” do swojego konta posiadaną kartę Visa.

Realizując płatność za pomocą Visa Checkout wystarczy jedynie kliknąć w przycisk z napisem „Visa Checkout”, a następnie zalogować się podając login i hasło.

Gdzie można realizować płatności za pomocą Visa Checkout?

W każdym sklepie oraz portalu internetowym, który dopuszcza tę formę płatności online. Aktualnie coraz więcej firm i serwisów dodaje Visa Checkout do dostępnych metod płatności.

Czy Visa Checkout to bezpieczne rozwiązanie?

Dostawca usługi Visa Checkout zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa, poprzez zastosowanie kilku poziomów zabezpieczeń, takich jak:

  • szyfrowane połączenia;
  • możliwość wycofania transakcji, w przypadku problemów z dostawą lub stwierdzonej niezgodności dostarczonych towarów lub usług.

Warto również zwrócić uwagę na to, że sprzedawca nie otrzymuje danych karty płatniczej, ani też numeru rachunku bankowego swojego klienta. Wszystkie te informacje pozostają zaszyfrowane i zabezpieczone dzięki Visa Checkout.

Ile to kosztuje?

Korzystanie z Visa Checkout jest usługą w pełni darmową, a dostawca usługi nie pobiera żadnych dodatkowych opłat z tytułu obsługiwanych transakcji.

Dodatkowe korzyści dla użytkowników Visa Checkout

Osoby korzystające z Visa Checkout każdego dnia mają dostęp do licznych promocji i rabatów, które oferują internetowe punkty handlowe i usługowe. Informacje o bieżących promocjach widoczne są po zalogowaniu się do konta użytkownika, a nierzadko przesyłane są również na wskazany w trakcie rejestracji adres mailowy.

Oferty specjalne to najczęściej rabaty dostępne tylko dla użytkowników Visa Checkout. Wielu partnerów decyduje się również na przekazywanie swoim klientom elektronicznych bonów na następne zakupy, jeżeli zdecydują się na realizację transakcji za pośrednictwem Visa Checkout.

Podsumowanie

„Wszystko stanie się łatwiejsze” - tymi słowami Visa zachęca posiadaczy kart płatniczych do zarejestrowania się w systemie usługi płatniczej Visa Checkout. Rejestracja zajmuje zaledwie kilka minut, ponieważ wystarczy podać jedynie imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło, a następnie wprowadzić dane karty płatniczej Visa, by stać się użytkownikiem nowoczesnego portfela. W ten sposób nie trzeba już sięgać po kartę lub logować się do bankowości internetowej, przy kolejnym zamówieniu w sklepie internetowym czy innym portalu, który umożliwia realizację płatności za pomocą Visa Checkout. Poza wygodą, niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest zabezpieczenie danych karty lub numeru konta bankowego, które nie trafiają do informacji sprzedawcy. Na plus działają również liczne promocje i oferty specjalne, z których mogą skorzystać tylko użytkownicy Visa Checkout.

Opinie użytkowników

(Ocena 5 z 1 opinii)
  • Sandra
    Bardzo ciekawa usługa, zarejestrowałam się bo jeden sklep dawał rabat na zakupy i jestem zadowolona. Kolejne zakupy będą o wiele szybsze.
    Odpowiedz