Kantor Walutowy w Alior Banku

Kantor Walutowy w Alior Banku
Źródło: Alior Bank

W lipcu 2019 roku Alior Bank wprowadził do swoich usług nowe rozwiązanie. Kantor Walutowy Online to możliwość prowadzenia darmowych kont w 23 walutach i użytkowania karty wielowalutowej (preferencyjne rozliczenia w aż 160 walutach). Dodatkowo klienci Alior Banku mogą realizować transakcje wymiany walut według atrakcyjniejszych kursów, a przy tym skorzystać z limitu odnawialnego w rachunku i ubezpieczenia PZU Pomoc w podróży.

Konta, promocje i opinie w Alior Banku
Kantor Walutowy w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 zł
Dostępne waluty
EUR, USD, CHF, GBP
+ 18 innych
Konto osobiste Nie
Kantor Walutowy w naszych rankingach

Zalety konta:

 • bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie konta w 23 walutach
 • darmowa karta wielowalutowa umożliwiająca realizację transakcji w blisko 160 walutach
 • dostęp do licznych produktów i usług dodatkowych
 • funkcjonalna aplikacja mobilna z dostępem do pełnego zakresu Kantoru Walutowego

Wady konta:

 • wypłata (kolejna w miesiącu) z bankomatów obcych sieci w Polsce obciążona jest opłatą w wysokości 9 złotych
 • każda kolejna wypłata z zagranicznych bankomatów obciążona jest opłatą w wysokości 9 złotych

Tanie, nowoczesne i funkcjonalne, czyli mała-wielka rewolucja w usługach Alior Banku. W lipcu 2019 roku bank wprowadził do swojej oferty Kantor Walutowy Online, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie darmowych rachunków w aż 23 walutach. Dodatkowym atutem jest Karta Wielowalutowa Mastercard, za pomocą której można rozliczać transakcje w blisko 160 walutach świata.

Wolność i podróże bez granic

Oferta Alior Banku to propozycja przede wszystkim dla tych osób, które cenią sobie swobodę i oszczędności. Dzięki karcie wielowalutowej transakcje realizowane w walutach nie będą już źródłem dodatkowych kosztów, a podróże dalekie i bliskie staną się jeszcze przyjemniejsze. Preferencyjne warunki realizacji transakcji wymiany walut sprawiają, że jest to jedna z ciekawszych ofert, jaka pojawiła się na polskim rynku w 2019 roku. Mogą z niej skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i prowadzący działalność gospodarczą.

Opłaty i prowizje kantoru walutowego

Kantor Walutowy jest bezwarunkowo darmowy. Klienci nie zapłacą również za wydanie karty wielowalutowej. Co więcej, wystarczy realizacja zaledwie jednej transakcji bezgotówkowej kartą (w ciągu 6 miesięcy od jej wydania), aby uniknąć opłat za jej użytkowanie.

Użytkownicy Kantoru Walutowego nie zapłacą również za wypłaty ze wszystkich bankomatów Alior Banku, a także za przelewy krajowe na rachunki prowadzone w Alior Banku. Warto zwrócić uwagę również na to, że każda pierwsza wypłata z obcego bankomatu (w Polsce i za granicą) w danym miesiącu rozliczeniowym wolna jest od opłat. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna oferta przewalutowania dla transakcji zawieranych w pozostałych walutach (według kursu Mastercard z rachunku EURO bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy prowizji).

Podstawowe informacje

Cechy konta
 • darmowy i nowoczesny rachunek walutowy;
 • dostępne 23 waluty;
 • darmowa karta wielowalutowa – 160 walut;
Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Dostępne walutyEUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK, BGN, MXN, RON, ZAR, THB, ILS, HKD, HRK, TRY
Spread % dla głównych walut

0,68% dla EUR, USD, CHF i GBP

Konto osobiste wymagane?Nie

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej

Mastercard Debit (wielowalutowa)

Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Płatności mobilne
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Bank i pierwszą wypłatę w miesiącu z pozostałych bankomatów
 • 9 zł za każdą kolejną wypłatę z obcego bankomatu
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą
 • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu
 • 9 zł za każdą kolejną

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy w walucie
 • 0 zł, jeśli kwota przelewu jest niższa lub równa wartości Licznika
 • 30 zł za przelewy w opcji SHA i BEN, gdy kwota jest wyższa od wartości Licznika
 • 100 zł za przelewy w opcji OUR
Przelew natychmiastowy
 • SHA - 0 zł, jeśli kwota Przelewu jest niższa lub równa wartości Licznika
 • 32zł za przelewy euro, jeżeli kwota przelewu jest wyższa niż wartość Licznika i 50 zł za pozostałe
 • BEN – 0 zł, jeśli kwota Przelewu jest niższa lub równa wartości Licznika (50 zł, jeżeli kwota przelewu jest wyższa niż wartość Licznika)
 • OUR – 120 zł
Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT
 • 0 zł, jeśli kwota przelewu jest niższa lub równa wartości Licznika (30 zł za przelewy w opcji SHA i BEN, gdy kwota przelewu jest wyższa od Licznika)
 • 100 zł za realizację przelewu w opcji OUR

 

Przejdź na stronę banku

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci Alior Banku korzystający z Kantoru Walutowego, mogą korzystać również z wielu dodatkowych produktów i usług, takich jak: 

 1. Limit odnawialny w rachunku – z debetu na koncie mogą korzystać klienci Alior Banku, którzy ukończyli 22 lata i posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Wysokość przyznanego limitu oraz oprocentowanie ustalane jest w sposób indywidualny dla każdego klienta.
 2. Aplikacja mobilna – to wygody i bezpieczny dostęp do konta z każdego miejsca na świecie. Dzięki aplikacji mobilnej klient zyskuje pełen dostęp do swojego rachunku i dodatkowych produktów, korzystając ze swojego smartfona. 
 3. Ubezpieczenie turystyczne PZU Pomoc w podróży – preferencyjne warunki zakupu polisy dla użytkowników Kantoru Wielowalutowego oraz ich współtowarzyszy podróży. Ubezpieczenie dostępne jest w 3 różnych wariantach i może obejmować m.in. następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia, ochronę bagażu, usługi assistance, a także odpowiedzialność w życiu prywatnym (OC).
 4. Przelewy SMS i na adres e-mail – prosty i wygodny sposób realizacji przelewów, bez konieczności podawania numeru rachunku znajomych i bliskich.

Nowe konto walutowe w 5 minut

Bez wychodzenia z domu i w zaledwie 5 minut można założyć konto walutowe w Alior Banku. W tym celu należy skorzystać ze strony banku.

W przypadku obecnych klientów Alior Banku, którzy posiadają dostęp do bankowości internetowej, zastosowanie znajduje uproszczona procedura rejestracyjna. Wystarczy jedynie wybrać wariant błyskawicznego potwierdzenia umowy za pomocą kodu SMS. 

Ważne jest jednak to, aby dane podane w trakcie składania wniosku o uruchomienie Kantoru Wielowalutowego były zgodne z tymi, które zostały udostępnione bankowi już wcześniej.

Nowi klienci Alior Banku, którzy decydują się na założenie Kantoru Walutowego, zobowiązani są do wypełnienia krótkiego wniosku online. We wniosku należy podać dane osobowe, dane kontaktowe i adresowe. Już na tym etapie należy dokonać wyboru, w jakiej walucie (lub walutach) prowadzone będzie konto (lub konta) walutowe. 

Nowy klient ma również możliwość wyboru formy potwierdzenia swojej tożsamości. W tym zakresie może wybrać weryfikację przelewem, rozmowę wideo z konsultantem lub spotkanie z kurierem. Oczywiście zwolennicy bardziej tradycyjnych form zawierania umów mogą umówić się na spotkanie w dowolnym oddziale bankowym. 

Z oferty Kantoru Walutowego mogą skorzystać również osoby prowadzące działalność gospodarczą. Klienci banku korzystający z usług dla osób indywidualnych mogą zawrzeć umowę o Kantor Walutowy dla swojej firmy w oparciu na uproszczone warunki rejestracyjne. Wystarczy wobec tego kod SMS, aby skutecznie zawrzeć umowę z Alior Bankiem.

Przedstawiciele firm nieposiadający żadnego produktu bankowego mogą zawrzeć umowę o prowadzenie Kantor Walutowego dla firmy, tylko i wyłącznie w oddziale bankowym. 

Przejdź na stronę banku

Zalety i wady Kantoru Walutowego 

Bardzo dobra oferta Alior Banku to przede wszystkim szereg zalet, takich jak:

 • bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie konta w 23 walutach;
 • darmowa karta wielowalutowa umożliwiająca realizację transakcji w blisko 160 walutach;
 • dostęp do licznych produktów i usług dodatkowych;
 • funkcjonalna aplikacja mobilna z dostępem do pełnego zakresu Kantoru Walutowego;
 • preferencyjne warunki rozliczeń transakcji warunkowych;
 • darmowe przelewy SEPA;
 • darmowa wypłata z bankomatów krajowych i zagranicznych (pierwsza w miesiącu);
 • uproszczona procedura zawierania umowy dla klientów Alior Banku.

Do wad Kantoru Walutowego zaliczyć można:

 • wypłata (kolejna w miesiącu) z bankomatów obcych sieci w Polsce obciążona jest opłatą w wysokości 9 złotych; 
 • każda kolejna wypłata z zagranicznych bankomatów obciążona jest opłatą w wysokości 9 złotych;
 • z bankomatów w Polsce można dokonać wypłaty tylko w PLN;
 • wysokość opłaty pobieranej za przelewy walutowe zależna jest od ilości wykonanych transakcji wymiany walut (im więcej wymienionych środków, tym niższa jest opłata za przelew).

Obiektywnie o Kantorze Walutowym Online

Kantor Walutowy Online w Alior Banku to zdecydowanie jedna z najbardziej rozbudowanych, a przy tym najatrakcyjniejszych ofert dostępnych na polskim rynku. Docenią ją zarówno osoby spłacające kredyty walutowe, jak i miłośnicy zagranicznych podróży.

Propozycja Alior Banku została przygotowana w taki sposób, aby zaspokajać potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. I trzeba przyznać, że możliwość uruchomienia darmowych rachunków obsługiwanych w aż 23 walutach pozwala zachować znaczną swobodę, podczas podróży w mniej lub bardziej odległe zakątki świata. Warto również zwrócić uwagę na kartę wielowalutową, z którą możliwości realizacji transakcji walutowych są jeszcze bardziej rozbudowane.

Informacje o Alior Banku

Alior Bank jest stosunkowo młodym bankiem, który w bardzo krótkim czasie zajął znaczny obszar polskiego rynku usług finansowych. W swoich działaniach kieruje się one hasłem „wyższa kultura bankowości”, które to wpływa bezpośrednio na jakość obsługi w Banku.

Konta, promocje i opinie w Alior Banku
Więcej o Alior Banku

Opinie o Kantorze Walutowym w Alior Banku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!