iKonto Biznes w Alior Banku

iKonto Biznes w Alior Banku
Źródło: Strona WWW Alior Banku

iKonto Biznes to rozwiązanie szyte na miarę oczekiwań każdej jednoosobowej firmy. Przedsiębiorcy otrzymają tu darmowy rachunek oraz nowoczesną platformę internetową i aplikację mobilną z bezpłatnymi przelewami. Dodatkową zachętą będzie szeroki wachlarz form finansowania, dodatkowe usługi jak rachunki pomocnicze oraz możliwość uzyskania premii do 1500 złotych.

iKonto Biznes w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 / 8 zł
Bankomaty 0 / 3% min. 5 zł
Przelew internetowy 0 zł
Przelew do ZUS i US 0 zł
Aktualne promocje
iKonto Biznes w naszych rankingach

Zalety konta:

 • darmowe założenie i prowadzenie konta, bez warunków do spełnienia
 • darmowe wszystkie krajowe przelewy internetowe
 • 1 darmowy przelew natychmiastowy w miesiącu
 • możliwość uzyskania premii do 1500 złotych w ciągu roku
 • konta pomocnicze, również walutowe
 • autodealing — platforma do wymiany walut
 • bogata oferta kredytowa oraz leasingowa

Wady konta:

 • warunkowe zwolnienie z opłaty za kartę
 • płatne wpłaty gotówkowe w formie otwartej

iKonto Biznes to rachunek stworzony z myślą o osobach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Alior Bank może pochwalić się sporym doświadczeniem w obsłudze klientów biznesowych, a jednym z dowodów na to jest maksymalna wielokrotne wygranie rankingu na najlepsze konto firmowe w ostatnich latach w naszym serwisie. Czy nowoczesna propozycja internetowego konta firmowego podtrzymuje tę tradycję?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że konto dla działalności jednoosobowych, musi być prawdziwie uniwersalne. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności oraz danej branży oczekiwania mogą być diametralnie różne.

Na szczęście Alior Bank przygotował na tyle uniwersalną ofertę, że odnajdzie się tu każdy przedsiębiorca niezależnie od tego jak z konta firmowego ma zamiar korzystać. Szeroki wachlarz dodatkowych usług pozwoli na zarządzanie bieżącymi finansami firmy, lokowanie nadwyżek na koncie oszczędnościowym czy lokacie, ale również ubieganie się o kredyty oraz leasing.

Opłaty i prowizje

Założenie oraz prowadzenie konta jest darmowe i nie wymaga spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Nie musimy utrzymywać odpowiednio wysokiego salda na rachunku czy zapewnić konkretnej ilości przelewów przychodzących w danym miesiącu. Karta płatnicza do konta wyrabiana jest za darmo, jednak jej darmowe prowadzenie jest już uwarunkowane. Aby zostać zwolnionym z comiesięcznej opłaty należy dokonać co najmniej 4 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu. Trzeba jednak przyznać, że nie są to warunki trudne do spełnienia.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty

Typ karty płatniczej
 • Mastercard Business Debit PayPass
 • Karta debetowa Mastercard z Plusem
Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • wielowalutowość
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

8 zł

brak opłat przy realizacji co najmniej 4 transakcji miesięcznie

Płatności mobilne
Xiaomi Pay

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach zlokalizowanych w Oddziałach Alior Banku
 • 0 zł - pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatów, każda kolejna 5 zł w Euronet i Planet Cash
 • 3%, min. 5 zł - wypłata z pozostałych bankomatów
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą
 • 3%, min. 5 zł - w strefie EOG
 • 3%, min. 8 zł - w pozostałych bankomatach
Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0,4%, min. 8 zł - we wpłatomatach Alior Banku
 • 0,5%, min. 8 zł - we wpłatomacie sieci Euronet i Planet Cash

Przelewy i zlecenia

Przelew internetowy

0 zł

Przelew do ZUS i US

0 zł

Przelew natychmiastowy

10 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

20 zł

Zlecenie stałe

1 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach konta

Bankowość internetowa

Serwis bankowości internetowej Alior Banku jest z powodzeniem rozwijany już od dłuższego czasu i zdecydowanie jest jednym z najlepszych serwisów na rynku. Po zalogowaniu do panelu w intuicyjny sposób przedstawione są najbardziej potrzebne informacje dotyczące posiadanych w banku produktów. Na plus należy ocenić swobodne przechodzenie z konta firmowego na osobistego, bez konieczności przelogowywania się. Z poziomu bankowości internetowej możemy nie tylko wykonywać przelewy, ale również składać wnioski, zakładać lokaty czy ubiegać się o kredyt.

Bankowość mobilna

Aplikacja mobilna Alior Banku to klasa sama w sobie. Elegancka, intuicyjna, ale przy tym nowoczesna. Zalogujemy się do niej wpisując PIN lub poprzez skanowanie odcisku palca czy twarzy poprzez FaceID. Jeszcze przed zalogowaniem mamy możliwość podejrzenia aktualnego salda konta. Może być prezentowane kwotowo lub w formie procentowej, ale też można taką opcję wyłączyć całkowicie. Nie zabrakło także nowoczesnych rozwiązań, jak możliwość skanowania papierowych faktur, przez co przelew krajowy przygotowywany jest automatycznie, a nam pozostaje tylko go zatwierdzić.

Rachunek lokacyjny

Rachunek lokacyjny umożliwia lokowanie nadwyżek finansowych, które objęte będą promocyjnym oprocentowaniem przez trzy pierwsze miesiące na poziomie 2% dla kwoty do 20,000 złotych oraz 1,4% dla wyższych kwot. Po upływie okresu promocyjnego wartości te spadną do 1,3% oraz 0,7%. Prowadzenie rachunku jest darmowe, a wypłaty nie powodują utraty zgromadzonych odsetek.

Rachunek pomocniczy

Do konta firmowego możemy otworzyć rachunek pomocniczy, który może być prowadzony aż w 24 walutach. Obejmuje rozliczenia gotówkowe oraz bezgotówkowe. W ramach rachunku pomocniczego możemy również otwierać lokaty. Taki rachunek może być używany na przykład do transakcji związanych ze świadczeniami socjalnymi lub prowadzenia rozliczeń z konkretnym kontrahentem, co z punktu widzenia przedsiębiorcy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Autodealing

To usługa dostępna z poziomu bankowości internetowej oferująca atrakcyjne kursy wymiany walut. Transakcje możemy zawierać we wszystkich najpopularniejszych parach walutowych, a kursy są stałe, niezależnie od kwoty transakcji. Platforma dostępna jest 24/7 i oferuje również możliwość zawierania transakcji terminowych — fx forward.

Oferta leasingowa

Dla biznesowych klientów Alior Banku przygotowane zostały oferty leasingowe z uproszczonymi procedurami i szybką decyzją o finansowaniu. Dostępne są również leasingi dla profesjonalistów na maszyny i urządzenia specjalistyczne oraz dedykowana oferta dla rolnictwa.

Oferta kredytowa

Oferta kredytowa dla firm w Alior Banku jest zaskakująco szeroka i każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Od szybkich kredytów bez prowizji, gdzie nie jest wymagany biznesplan ani prognozy finansowe, przez kredyty w rachunku, aż po kredyty inwestycyjne i technologiczne.

Jak założyć konto

Klienci Alior Banku mogą założyć nowe konto z poziomu bankowości elektronicznej. Wystarczy z zakładki „Oferty” wybrać „Rachunki biznesowe”, a następnie iKonto Biznes.

Nowi klienci mogą założyć konto poprzez wypełnienie wniosku online dostępnego na stronie Alior Banku. Następnie do wyboru są dwa sposoby aktywacji konta. Pierwszy to przelew online z rachunku osobistego, a drugi za pośrednictwem kuriera, który dostarczy potrzebne do sfinalizowania procesu dokumenty.

Warto podkreślić iKonto Biznes nie jest dostępne w placówkach banku, złożyć wniosek możemy tylko za pośrednictwem strony internetowej banku.

Obiektywnie o iKoncie Biznes  

iKonto Biznes stworzone zostało z myślą o przedsiębiorcach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. To zdecydowanie nowoczesna i atrakcyjna z ich punktu widzenia propozycja. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość otwarcia rachunku tylko online, ale zupełnie nie powinna nowoczesnemu przedsiębiorcy w niczym przeszkadzać.

Jak dobrze wiemy, w mikrofirmach inaczej patrzy się na koszty, stąd Alior Bank przygotował konto darmowe, bez wymaganego salda czy regularnych wpłat. Z opłaty za obsługę karty płatniczej również możemy zostać zwolnieni w dość łatwy sposób, gdyż cztery transakcje kartą w miesiącu to całkiem przystępne wymagania.

Dużą niespodzianką jest pula pięciu darmowych przelewów Express ELIXIR.

Najczęściej zadawane pytania

Aktualni klienci banku mogą założyć konto z poziomu bankowości internetowej. Wystarczy wybrać z zakładki ofert „Rachunki biznesowe”, a następnie iKonto Biznes.

Nowi klienci zakładają konto poprzez§ wypełnienie wniosku online dostępnego na stronie Alior Banku. Konto aktywujemy na dwa sposoby. Pierwszy to przelew online z rachunku osobistego, a drugi za pośrednictwem kuriera, który dostarczy potrzebne do sfinalizowania procesu dokumenty.

Otwarcie oraz prowadzenie konta jest bezpłatne i w tym celu nie muszą zostać spełnione żadne dodatkowe wymagania, jak ustalona wysokość utrzymywanego salda czy ilość wpłat na konto.

Posiadanie karty płatniczej do rachunku nie jest wymagane, jednak jest niezbędne do uzyskania maksymalnej premii promocyjnej.

Wypłaty gotówkowe w bankomatach w Oddziałach Alior Banku jest darmowe. Tak samo pierwsze pięć wypłat w innych sieciach w Polsce. Kolejne wypłaty wiążą się z naliczeniem prowizji 1% ale nie mniej niż 3 złote wypłacanej kwoty. Tyle samo kosztują wypłaty na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego w walucie EUR, a pozostałe 3% ale nie mniej niż 6 złotych od wypłacanej kwoty.

Korzystając z karty płatniczej do iKonto Biznes możemy dokonywać płatności zbliżeniowych korzystając z usługi Apple Pay oraz Google Pay.

Informacje o Alior Banku

Alior Bank jest stosunkowo młodym bankiem, który w bardzo krótkim czasie zajął znaczny obszar polskiego rynku usług finansowych. W swoich działaniach kieruje się one hasłem „wyższa kultura bankowości”, które to wpływa bezpośrednio na jakość obsługi w Banku.

Konta, promocje i opinie w Alior Banku
Więcej o Alior Banku

Opinie o iKonto Biznes w Alior Banku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Exex
  Nie mają płatności BLIK do konta firmowego.
  Odpowiedz
  • mirek
   Exex
   To fakt, potwierdzam brak blika na koncie firmowym. Porażka.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Piotr
  Ciekawa oferta ,ja dotychczas płaciłem 25, teraz 30 zł miesięcznie plus opłaty dodatkowe oczywiście w Alior Banku . Nie polecam
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Paweł
  "5 darmowych w miesiącu przelewów natychmiastowych"

  Niestety według tabeli opłat i prowizji, darmowy jest jeden a nie pięć przelewów natychmiastowych.
  Odpowiedz
  • Jan Sosnowski
   Redaktor
   Paweł
   Dziękujemy za uwagę, poprawione :)
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Sober
  Założyłem to konto miesiąc temu. Niby wszystko wydawało się ok, ale wczoraj przyszła zmiana regulaminu. Żeby dostać jakąkolwiek premię trzeba aktywnie korzystać z karty, której w ogóle nie chciałem i nie zamawiałem.... W efekcie zamiast 1500 zł premii dostałem 50 złotych i więcej nie dostanę. Ciekawe czy dostanę to 200 za założenie konta... na razie cisza.

  Odradzam: nawet gdy bierzecie kartę, to jest duża szansa, że za miesiąc znowu coś zmienią w regulaminie co spowoduje, że premii nie dostaniecie.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Wiśnia
  Bardzo dobre konto. Ostatnio załapałem się na promocję 1500 zł :)) polecam
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Gość
  Niestety w bankowości internetowej przeglądając historię operacji brakuje podsumowania wpłat i wypłat operacji za wybrany okres. Jest to bardzo poważny brak, który ogranicza sprawną analizę przepływów.
  Kolejna moim zdaniem wada wyświetlania historii operacji to podawanie salda KSIĘGOWEGO a nie bieżącego stanu konta po operacji!!!! Dla przykładu mamy 1000 zł wypłacamy -500zł z bankomatu, więc stan konta powinie być +500 a w historii operacji mamy +1250 zł - ciekawa matematyka.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Robert
  Dramat. Kusza premiami ale ich nie dają. Bankowosc internetowa jest stara, bankowosc telefoniczna dla ikonta biznes nie istnieje! Mimo ze alior chwali sie mozliwoscia platnosciami Blik. Nie zakladalem katy do konta z tego powodu, a aplikacja nie obsluguje tego konta. Zle wybralem, nie polecam.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Gąska
  Fajne konto, polecam dla osób z działalnością gospodarczą i pewnie nie tylko. Mi odpowiada
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Pierożek
  Miałem konto osobiste więc naturalnym krokiem kiedy potrzebowałem konta firmowego był alior. Obsługa bezproblemowa. Załapałem się na promocję ale i tak bez niej też bym założył Alior.
  Nie wiem jak u konkurencji ale dla mnie ważne było, że znam platformę i jej stabilność.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Alek
  Generalnie jest OK, czasem mam problemy z smsami z tokenem do przelewów ale bywa różnie. Przelewy zagraniczne dochodzą. Platforma działa bezproblemowo. Polecam
  Odpowiedz