Konto Rozsądne w Alior Banku

Konto Rozsądne w Alior Banku
Źródło: Strona Alior Banku

Alior Bank, słynący ze swej „wyższej kultury bankowości” oraz produktów dedykowanych przede wszystkim wymagającym i zamożnym klientom, przygotował ofertę konta osobistego, z którego bezpłatnej wersji mogą korzystać osoby mające stałe źródło dochodu. Z korzystaniem z Konta Rozsądnego wiążę się także możliwość pozyskania zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych. Za płatności kartą Alior Bank zapłaci nawet 50 złotych każdego miesiąca.

Konta, promocje i opinie w Alior Banku
Konto Rozsądne w skrócie

Bezpłatne konto i zwrot za zakupy spożywcze

Konto Rozsądne to propozycja rachunku praktycznie dla każdego, jednak na największe korzyści mogą liczyć te osoby, których wpływy na rachunku pochodzą z tytułu wynagrodzenia za pracę, renty, emerytury lub stypendium. Osoby te nie płacą za prowadzenie konta, zyskują zwrot za zakupy spożywcze, a przy tym nie płacą za wypłaty ze wszystkich bankomatów w całej Polsce.

Najważniejsze cechy konta

 • brak opłat za założenie konta;
 • brak opłat za prowadzenie konta (jeżeli na rachunek wpływają środki z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń z ZUS lub stypendium. W przeciwnym wypadku bank pobiera opłatę w wysokości 8 złotych miesięcznie);
 • brak opłat za wydanie karty do konta;
 • karta płatnicza dostępna w kilku typach:
  • wypukła karta Debit MasterCard PayPass – do płatności internetowych i zbliżeniowych,
  • płaska karta MasterCard Debit bez funkcji zbliżeniowej – może być spersonalizowana lub niespersonalizowana (brak imienia i nazwiska na karcie). Karta ta nie posiada funkcji płatności zbliżeniowych i w internecie;
  • naklejka zbliżeniowa;
 • darmowa bankowość internetowa i mobilna;
 • brak opłat za przelewy krajowe przez Internet, telefon i w placówce Alior Banku;
 • opłaty za przelew natychmiastowy uwarunkowane są wysokością przelewu:
  • 1 zł za przelew w wysokości 0,01 zł – 1 000 zł,
  • 2 zł za przelew w wysokości 1 000,01 zł – 2 000 zł,
  • 3 zł za przelew w wysokości 2 000,01 zł – 3 000 zł,
  • 4 zł za przelew w wysokości 3 000,01 zł – 4 000 zł,
  • 5 zł za przelew w wysokości 4 000,01 zł – 20 000 zł;
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
 • płatności w mobilny systemie BLIK;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów Alior Bank oraz sieci Euronet;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, jeżeli wpływy na konto to wynagrodzenie za pracę, emerytura, renta lub stypendium;
 • możliwość otrzymania limitu odnawialnego do kwoty nawet 100 000 złotych.

Produkty i usługi towarzyszące

Posiadacze Konta Rozsądnego mogą korzystać także z wielu dodatkowych produktów i usług, takich jak:

 1. Limit odnawialny w rachunku – mogą z niego korzystać osoby powyżej 22. roku życia, które posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Alior Banku. Wysokość limitu oraz oprocentowanie ustalane jest indywidualnie dla każdego klienta.
 2. Program Rekomendacyjny – Alior Bank docenia lojalność swoich klientów, pozwalając im zarabiać na poleceniach produktów i usług. Klienci biorący udział w programie otrzymują premię na konto, której wysokość jest nieograniczona, przy czym za pojedyncze polecenie można zyskać nawet 1000 złotych.
 3. Lokaty terminowe – z atrakcyjnym oprocentowaniem i minimalną wpłatą od 1000 złotych. Lokaty mogą być zawierane na dowolny okres, od 10 dni do 36 miesięcy.
 4. Konto walutowe – prowadzone w walucie do wyboru: EUR, USD, GBP oraz CHF.
 5. Mobilny dostęp do konta – wygodnie, szybko i z każdego miejsca na świecie. Dzięki mobilnej aplikacji klient zyskuje pełen dostęp do swojego rachunku i dodatkowych produktów, korzystając ze swojego smartfona.

Do 50 złotych zwrotu za zakupy spożywcze

Ze zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach mogą korzystać te osoby, których wpływy na rachunek pochodzą z tytułu wynagrodzenia za pracę, emerytury, renty lub stypendium.

Bank zwraca swoim klientom 1,5% wydatków na zakupy spożywcze, jeżeli transakcja została opłacona kartą debetową wydaną do Konta Rozsądnego. Maksymalna miesięczna kwota zwrotu to 50 złotych, natomiast w skali roku klient może zyskać maksymalnie 400 złotych.

Obiektywnie o Koncie Rozsądnym

Propozycja Alior Banku, jaką jest Konto Rozsądne, przypadnie do gustu tym osobom, które poszukują wysokiej jakości obsługi i stawiają na połączenie bankowości tradycyjnej z nowoczesnymi technologiami. Konto Rozsądne jest rachunkiem internetowym, jednak klient swobodnie może realizować także transakcje bankowe w oddziale banku, a przy tym większość z nich realizowana jest bezpłatnie (np. wpłaty i wypłaty na konto, realizacja przelewów itp.). Bez zbędnych opłat rachunek prowadzony będzie dla tych osób, których wpływy na konto pochodzą od pracodawcy, z ZUS lub z uczelni wyższej. Osoby te bez ograniczeń mogą korzystać także z bezpłatnych bankomatów w całej Polsce, a dodatkowo zyskują 1,5% zwrotu za wydatki na zakupy spożywcze.

Warto jednak zauważyć, że Alior Bank pobiera opłatę za wydanie karty (10 złotych) oraz za używanie karty (5 złotych). Oznacza to, że dopiero przy zakupach spożywczych przekraczających kwotę 1000 złotych uda się zredukować opłaty za kartę do zera. Można wobec tego przyjąć, że najwięcej korzyści z Konta Rozsądnego będą mieli ci klienci, którzy każdego miesiąca wydają znaczną kwotę pieniędzy na zakupy spożywcze.

Ważne dokumenty

Informacje o Alior Banku

Alior Bank jest stosunkowo młodym bankiem, który w bardzo krótkim czasie zajął znaczny obszar polskiego rynku usług finansowych. W swoich działaniach kieruje się one hasłem „wyższa kultura bankowości”, które to wpływa bezpośrednio na jakość obsługi w Banku.

Konta, promocje i opinie w Alior Banku
Więcej o Alior Banku

Opinie o Konto Rozsądne w Alior Banku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!