(Ocena 3 z 2 opinii)

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
Źródło: Strona Alior Banku

Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Tym razem w ofercie pojawiło się konto bezwarunkowo bezpłatne, które zapewnia dostęp do bogatej oferty produktów towarzyszących, w tym produktów oszczędnościowych i Programu Rekomendacyjnego.

Konto dopasowujące się do potrzeb

Alior Bank wprowadzając do swojej oferty Konto Jakże Osobiste, promowane hasłem „Wybierz. Zmień. Dopasuj”, dał swoim klientom możliwość swobodnego dopasowania poszczególnych parametrów konta do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że ten rachunek osobisty może zmieniać się w każdym dowolnym momencie, w zależności od tego, jak zmienia się tryb życia jego posiadacza.

Najważniejsze cechy Konta Jakże Osobistego w kilku punktach

 • brak opłat za założenie konta;
 • brak opłat za prowadzenie konta (jeżeli klient nie skończył 26. roku życia lub uzyskuje wpływy na rachunek na poziomie minimum 1500 złotych miesięcznie, realizowane jednym przelewem);
 • brak opłat za wydanie karty do konta;
 • brak opłat za używanie karty (przy realizacji transakcji bezgotówkowych za minimum 300 złotych miesięcznie);
 • możliwość samodzielnego doboru dodatkowych korzyści, z których dwie uruchamiane są za darmo, a za każdą kolejną korzyść pobierana jest opłata w wysokości 3,50 złotych. Do wyboru klient otrzymuje:
  • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
  • darmowe wypłaty ze wszystkich zagranicznych bankomatów;
  • pakiet 5 darmowych przelewów natychmiastowych;
  • wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym (do 1,46% w skali roku);
  • limit na koncie bez dodatkowych odsetek, przy korzystaniu z dodatkowych środków do 10 dni i kwoty 1000 złotych;
  • pakiet assistance (pomoc w nagłej sprawie) obejmujący ubezpieczenia samochodowe, domowe oraz medyczne;
  • ubezpieczenie w podróży (to możliwość pokrycia kosztów np. leczenia poza granicami kraju, zagubionego bagażu itd.);
  • zwrot 1% z transakcji realizowanych za pomocą telefonu, w placówkach stacjonarnych i internetowych;
  • program Mastercard priceless specials – program lojalnościowy, w którym za realizację zakupów u partnerów programu otrzymuje się punkty wymienne na nagrody.
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
 • płatności w mobilny systemie BLIK;
 • możliwość otrzymania limitu odnawialnego do kwoty nawet 100 000 złotych.

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci Alior Banku posiadający Konto Jakże Osobiste, mogą korzystać również z wielu dodatkowych produktów i usług, takich jak:

 1. Limit odnawialny w rachunku – z debetu na koncie mogą korzystać klienci Alior Banku, którzy ukończyli 22 lata i posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Wysokość przyznanego limitu (maksymalnie nawet 100 000 złotych) oraz oprocentowanie ustalane jest w sposób indywidualny dla każdego klienta.
 2. Konto oszczędnościowe – z oprocentowaniem na poziomie 2% dla nowych klientów (przez 3 miesiące) i 0,96% dla stałych klientów. W przypadku wyboru korzyści podnoszącej oprocentowanie, środki znajdujące się na koncie oszczędnościowym do kwoty 20 000 złotych objęte są oprocentowaniem do 1,46% w skali roku.
 3. Lokaty terminowe – z atrakcyjnym oprocentowaniem i minimalną wpłatą już od 1000 złotych. Lokaty mogą być zawierane na dowolny okres, od 10 dni do 36 miesięcy.
 4. Konto walutowe – prowadzone w walucie do wyboru: EUR, USD, GBP oraz CHF.
 5. Bankowość mobilna – to wygody i bezpieczny dostęp do konta z każdego miejsca na świecie. Dzięki aplikacji mobilnej klient zyskuje pełen dostęp do swojego rachunku i dodatkowych produktów, korzystając ze swojego smartfona.

Dodatkowe punkty w Mastercard Priceless Specials

Alior Bank przygotował ofertę specjalną dla klientów decydujących się na założenie Konta Jakże Osobistego. W promocji „Punkty powitalne do Konta Jakże Osobistego Alior Banku” zyskać można 1200 dodatkowych punktów w programie Mastercard Priceless Specials, które stanowią równowartość 2 biletów do kina.

Aby zyskać dodatkowe punkty należy:

 1. Założyć Konto Jakże Osobiste.
 2. W terminie od 25 września do 31 grudnia 2018 roku przystąpić do programu Mastercard Pricesless Specials, za pośrednictwem bankowości internetowej.

Uczestnicy promocji, którzy spełnią jej warunki, otrzymają punkty do 5 dni roboczych od dnia, w którym przystąpili do programu. Pula nagród jest limitowana (40 000 punktów).

Obiektywnie o Koncie Jakże Osobistym

Nowy rachunek w Alior Banku to świetna propozycja dla młodych ludzi, a także osób uzyskujących stałe wpływy na rachunek (jednak nie niższe jak 1500 złotych). Konto Jakże Osobiste może być prowadzone całkowicie za darmo, a do tego bank nie pobiera opłat za wydanie i użytkowanie karty oraz przelewy internetowe. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość doboru dowolnych korzyści dostępnych w ramach dość rozbudowanego katalogu. To klient decyduje o tym, czy chce korzystać na przykład z darmowych bankomatów na całym świecie czy też woli zapewnić sobie pomoc specjalistów w ramach ubezpieczeń assistance. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać ze wszystkich korzyści jednocześnie. Katalog zawiera dziewięć korzyści do wyboru, z czego dwie są darmowe. Za każdą następną klient zobowiązany jest uregulować comiesięczną opłatę w wysokości 3,50 złotych. Oznacza to, że za 24,50 złotych miesięcznie, można korzystać z wielu dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie podróżne, darmowe przelewy ekspresowe, darmowe bankomaty na całym świecie, zwrot za płatności telefonem itd.

Minusem oferty Alior Banku jest to, że Konto Jakże Osobiste w przypadku osób, które ukończyły 26 lat prowadzone jest bez opłat tylko wówczas, gdy uzyskują one jednorazowe wpływy na konto na poziomie minimum 1500 złotych, a tym samym muszą one uzyskiwać dochody wyższe niż najniższe wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę. W przeciwnym razie bank pobiera opłatę w wysokości 10 złotych miesięcznie.

Opinie użytkowników

(Ocena 3 z 2 opinii)