Orlen Pay - jak korzystać z aplikacji do płacenia za paliwo?

Orlen Pay - jak korzystać z aplikacji do płacenia za paliwo?

Masz dość tracenia czasu w kolejkach na stacjach benzynowych? Podjeżdżając na stację, chcesz po prostu zatankować lub umyć samochód, a nie zastanawiać się nad zakupem promocyjnej kawy, czy hot-doga? Z Orlen Pay jest to możliwe. Sprawdź, jak w kilka sekund zapłacić za paliwo przy dystrybutorze dzięki aplikacji Orlen Pay. 

Podjeżdżasz na stację benzynową. Tankujesz do pełna i zmierzasz do kasy. A tam kolejka, bo chyba pół miasta wpadło na ten sam pomysł, co ty. Do tego, co druga osoba zamawia kawę lub hot-doga, a ty wiesz, że z każdym zapytaniem: „jaki sos do tego?” rośnie wściekłość szefa z powodu twojego nieuniknionego spóźnienia. Najchętniej obróciłbyś się na pięcie i dojechał do pracy na oparach, ale przecież już zdążyłeś napełnić bak. Powoli w myślach godzisz się z tym, że premia w tym miesiącu będzie mniejsza i obiecujesz sobie, że następnym razem podjedziesz na stację dzień wcześniej bez względu na to, czy akurat będziesz padał ze zmęczenia. Gdyby dało się to rozwiązać inaczej… Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Da się inaczej. A to wszystko dzięki aplikacji mobilnej Orlen Pay. 

Czym jest aplikacja Orlen Pay?

Orlen Pay to aplikacja mobilna, która służy przede wszystkim do płatności za paliwo przy dystrybutorze. Dzięki niej nie musisz stać w kolejce na stacji benzynowej i odpowiadać na pytania, czy potrzebujesz paragonu, czy faktury, albo czy chcesz kawy, przekąski lub innego produktu, który akurat ma wyjątkowo niską cenę. Po prostu tankujesz paliwo, skanujesz telefonem kod QR, który pojawi się na dystrybutorze i akceptujesz płatność. Wszystko to w zaledwie kilka chwil bez konieczności wchodzenia na teren stacji benzynowej. W ten sposób tankowanie paliwa zajmie ci niewiele więcej czasu niż trwa napełnianie baku. 

Płatność za paliwo przy dystrybutorze to niejedyna funkcja aplikacji Orlen Pay. Przyjrzyjmy się zatem, do czego jeszcze może ci się ona przydać. 

Jakie funkcje ma aplikacja Orlen Pay?

Nie oszukujmy się. Możliwość płatności za paliwo przy dystrybutorze to wystarczający powód do tego, aby pobrać aplikację Orlen Pay. Szczególnie jeśli regularnie tankujesz na stacjach tej marki lub znajduje się ona w pobliżu twojego miejsca zamieszkania czy pracy. Niemniej jednak Orlen Pay to dostęp również do innych funkcji. Są to m.in.:

 • płatność za inne usługi dostępne na Orlenie,
 • płatność za autostrady,
 • dostęp do historii płatności,
 • możliwość korzystania z kart lojalnościowych,
 • dodatkowe kupony rabatowe,
 • możliwość znalezienia najbliższej stacji Orlen,
 • możliwość logowania biometrycznego. 

Aplikacja Orlen Pay sprawdzi się nie tylko, gdy chcesz szybko zatankować, ale i gdy zależy ci na błyskawicznym umyciu samochodu. Jak to możliwe? Po prostu w aplikacji zapłacisz także za skorzystanie z myjni automatycznej, a także za takie produkty jak płyn do spryskiwaczy i płyn do dezynfekcji

Nie da się ukryć, że płatności za przejazd autostradami w Polsce są nieco skomplikowane. Na niektórych odcinkach autostrad A2 oraz A4 koniecznie jest korzystanie z poboru opłat E-Toll. W aplikacji Orlen Pay służy do tego zakładka „e-BILET”. Wchodząc w nią, wybierasz opcję „Kup bilet”, a następnie podajesz samochód (musisz go wcześniej dodać w aplikacji), autostradę, datę i godzinę przejazdu. Co ważne, tak zakupiony bilet na przejazd autostradą jest ważny przez 48 godzin od zadeklarowanej godziny przejazdu. Natomiast sam bilet możesz kupić nawet 60 dni przed planowaną podróżą daną autostradą.  

Przy rosnących cenach praktycznie wszystkiego warto jeszcze lepiej kontrolować swoje wydatki. Ułatwi ci to aplikacja Orlen Pay, dzięki której w swoim telefonie znajdziesz szczegóły dotyczące każdego tankowania. W ten sposób błyskawicznie sprawdzisz, gdzie i kiedy tankowałeś, jakie paliwo wlewałeś do baku i w jakie ilości, oraz ile za to wszystko zapłaciłeś. 

Poza tym do aplikacji Orlen Pay możesz podpiąć takie karty jak karta Vitay, Biznes Tank, czy Karta Dużej Rodziny. Dzięki temu będziesz mógł zbierać punkty i korzystać z dodatkowych zniżek w ramach jednej aplikacji, bez konieczności skanowania ich wszystkich. To również ułatwi i skróci twój pobyt na stacji benzynowej.

Co więcej, w Orlen Pay znajdziesz dodatkowe kupony rabatowe, przeznaczone tylko dla osób, które zdecydowały się pobrać i zainstalować tę aplikację. 

Kolejną przydatną funkcją aplikacji Orlen Pay jest wyszukiwanie pobliskich stacji Orlen. Przydaje się ona, szczególnie gdy wybierasz się w mniej znaną trasą i chcesz z głową zaplanować postoje, czy to na zatankowanie samochodu, czy na odpoczynek.   

Co ważne, aplikacja Orlen Pay umożliwia logowanie biometryczne za pomocą odcisku palca czy skanu twarzy. Dzięki temu twoje pieniądze na karcie są bezpieczne, a ty nie musisz pamiętać kolejnego numeru PIN. 

Jak wyglądają płatności mobilne w Orlen Pay?

Korzystanie z płatności mobilnych w aplikacji Orlen Pay jest proste i intuicyjne. Wystarczy, że zarejestrujesz się w aplikacji i podepniesz pod nią swoją kartę płatniczą. Poza tym aplikacja obsługuje aplikacje BLIK oraz Google Pay. A jak proces płatności wygląda w praktyce?

Po zatankowaniu paliwa na stacji Orlen otwórz aplikację Orlen Pay i wybierz opcję „zapłać”. Następnie zeskanuj telefonem kod QR, który znajduje się na dystrybutorze. Wówczas w aplikacji pojawią się szczegóły transakcji, takie jak: adres stacji, numer rejestracyjny twojego samochodu, numer stanowiska, przy którym tankujesz oraz rodzaj, ilość i cena paliwa, które wlałeś do baku. Poza tym pojawi się także informacja o przyznanych rabatach. Jeśli wszystkie te dane się zgadzają, wystarczy, że wybierzesz metodę płatności i ją zaakceptujesz. 

I to wszystko. Po chwili otrzymasz SMS z potwierdzeniem płatności, a na twój adres e-mail zostanie wysłana faktura. 

Kto może skorzystać z aplikacji Orlen Pay?

Z aplikacji Orlen Pay mogą korzystać osoby, które posiadają telefon komórkowy z systemem Android lub iOS. Samą aplikację pobiera się ze sklepu Google Play lub App Store. Następnie trzeba się w niej zarejestrować. W tym celu musisz:

 • zaakceptować zgody dotyczące korzystania z aplikacji,
 • podać dane do logowania (adres e-mail, numer telefonu, numer PIN),
 • podać dane osobowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania),
 • wpisać numer rejestracyjny samochodu,
 • dodać dane karty płatniczej. 

Poza tym w aplikacji możesz założyć również konto firmowe. 

Jak tylko podasz wymagane dane i zakończysz proces rejestracji, będziesz mógł korzystać z aplikacji Orlen Pay. Dodajmy jeszcze, że mobilne płatności Orlen Pay dostępne są na wszystkich stacjach Orlen w całej Polsce. 

Na czym polegają rabaty w Orlen Pay?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w aplikacji Orlen Pay dostępne są kupony rabatowe, dzięki którym za wybrane produkty zapłacisz mniej. Poza tym do Orlen Pay możesz podpiąć takie karty lojalnościowe jak Vitay, Biznes Tank czy Kartę Dużej Rodziny. Dzięki temu w jednej aplikacji skorzystasz z rabatów, które przysługują w ramach tych programów lojalnościowych.  

Jak oszczędzać z Orlen Pay?

Aplikacja Orlen Pay umożliwia także oszczędzanie, w tym oszczędzanie na paliwie. W okresie wakacyjnym klienci stacji Orlen mogli skorzystać z rabatu na benzynę i olej napędowy w wysokości 30 groszy na litrze w przypadku karty Vitay lub 40 groszy na litrze w przypadku Karty Dużej Rodziny. Obie te karty możesz podpiąć pod aplikację Orlen Pay. Powyższa promocja obowiązuje do 15.09, ale jeśli zostanie przedłużona lub zostanie wprowadzona nowa, to na pewno będą mogli z niej skorzystać użytkownicy aplikacji Orlen Pay. 

Dodajmy, że Orlen Pay to przede wszystkim oszczędność czasu. Zamiast czekać w kolejce do kasy, błyskawicznie tankujesz paliwo i płacisz za nie od razu przy dystrybutorze. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym się śpieszy, lub akurat nie mają ochoty na dłuższy postój na trasie.

Aplikacja Orlen Pay — podsumowanie

Aplikacja mobilna Orlen Pay umożliwia płacenie za zaatakowane paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na wszystkich stacjach paliw Orlen w Polsce. Poza tym w aplikacji zapłacisz za myjnię, kupisz bilet na przejazd wybranymi odcinkami autostrady w systemie E-Toll, sprawdzisz historię płatności, podepniesz karty lojalnościowe, skorzystasz z dodatkowych kuponów rabatowych i znajdziesz pobliskie stacje Orlen. Aby dokonać płatności poprzez Orlen Pay, musisz zarejestrować się w aplikacji i podpiąć do niej kartę płatniczą. Aplikację Orlen Pay pobierzesz z Google Play i App Store. Rejestrując się w aplikacji, musisz podać dane do logowania, dane osobiste, numer rejestracyjny samochodu oraz dane karty płatniczej. Poza tym dzięki aplikacji możesz skorzystać z dodatkowych kuponów rabatowych i uczestniczyć w programach lojalnościowych Vitay, Biznes Tank czy Karta Dużej Rodziny.

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!