EnveloKonto w EnveloBanku

EnveloKonto w EnveloBanku
Źródło: Strona WWW EnveloBanku

We wrześniu 2017 roku działalność rozpoczął EnveloBank, który powstał z inicjatywy Banku Pocztowego. Nowy podmiot na rynku skoncentrowany jest przede wszystkim na dostarczaniu nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań w zakresie podstawowych usług bankowych. Jednym z nich jest mobilne EnveloKonto, które zapewnia łatwy i wygodny dostęp do posiadanych środków, w dowolnym miejscu na świecie.

Konta, promocje i opinie w EnveloBanku
EnveloKonto w skrócie
Konto 0 zł
Karta 5 zł
Bankomaty Tak
Przelew internetowy
Płatności mobilne

Nowoczesne i bez zbędnych opłat

EnveloKonto osobiste promowane jest jako najbardziej mobilne konto do e-zakupów. W rzeczywistości to nowoczesne konto, które zakłada się przez Internet. Cała obsługa konta oparta jest na systemie bankowości mobilnej poprzez specjalnie zaprojektowaną i dopasowaną do potrzeb klientów aplikację. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z konta korzystać również przez bankowość internetową, a wszelkich wpłat i wypłat gotówki można dokonywać również w oddziałach Banku Pocztowego oraz placówkach Poczty Polskiej. W ten sposób EnveloKonto staje się propozycją dla ludzi, którzy stawiają na samodzielną obsługę transakcji bankowych.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta

 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej EnveloKarta Visa;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (w przypadku osób, które nie ukończyła 26 lat lub uzyskują comiesięczne wpływy na konto na poziomie minimum 1000 złotych i zrealizują każdego miesiąca co najmniej 1 transakcję kartą);
 • darmowa bankowość internetowa oraz mobilna;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenie zapłaty;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • brak opłat za wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet;
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach bankowych.

Dodatkowe usługi i korzyści

EnveloBank przygotował pakiet dodatkowych produktów i usług, z jakich mogą korzystać posiadacze Envelo Konta. Zalicza się do nich:

 1. EnveloKonto Oszczędnościowe – prowadzone bezpłatnie, z oprocentowaniem zmiennym i zależnym od salda, które wynosi odpowiednio:
  • 0,40% do 20 000 zł;
  • 0,85% do 200 000 zł;
  • 1% powyżej 200 000 zł.
 2. EnveloLokata Mobilna – z oprocentowaniem promocyjnym na poziomie 1,5% w skali roku. Lokata może być założona już od 500 złotych, na okres 1 miesiąca (lokata nie jest odnawialna). Lokata może być założona tylko z poziomu aplikacji mobilnej.
 3. EnveloLokata Internetowa – z oprocentowaniem do 2.25% w skali roku. Lokata dostępna jest tylko w systemie bankowości internetowej EnveloBanku i może być założona już przy wkładzie 500 złotych. Termin lokaty to 8 miesięcy (może być odnawiana), jednak nawet przy zerwaniu lokaty przed terminem bank wypłaci klientowi odsetki, za pełen miesiąc jej obowiązywania. Wysokość odsetek zależna jest od ilości miesięcy i wynosi odpowiednio:
  • 1% do pierwszych 3 miesięcy;
  • 1,25% dla 4,5 i 6 miesiąca;
  • 2% dla 7 miesiąca;
  • 2,25% po zakończeniu 8 miesiąca.
 4. Kredyt gotówkowy – to dostęp do dodatkowych środków, przyznawanych nawet do kwoty 200 000 złotych, z okresem spłaty do 120 miesięcy.
 5. Visa Oferty – program przeznaczony dla posiadaczy kart płatniczych Visa, dzięki któremu za realizację zakupów w punktach partnerskich zyskuje się zwrot gotówki na konto.
 6. „EnveloBonusy za e-zakupy” - specjalny program, który zapewnia zwrot kosztów transportu przesyłek (obsługiwanych przez Pocztę Polską oraz Pocztex), przy realizacji zakupów internetowych opłaconych kartą wydaną do konta EnveloKonto lub za pośrednictwem przelewu z konta. Miesięczny limit zwrotów to 20 złotych, roczny limit to 200 złotych.
 7. Kalendarz z funkcją automatycznej płatności – bardzo pomocne rozwiązanie, które przypomina o zbliżających się płatnościach (w formie wiadomości e-mail lub SMS), a także umożliwia realizację zaplanowanych płatności bezpośrednio z aplikacji kalendarza.

Obiektywnie o EnveloKoncie

Oferta konta osobistego przygotowana przez EnveloBank z całą pewnością przypadnie do gustu zwolennikom bankowości w nowoczesnym wydaniu. Bank i konto z dostępem przez aplikację mobilną to ogromna wygoda, a przede wszystkim możliwość regularnego kontrolowania stanu konta i realizowanych transakcji. Pomimo tego, że konto zaprojektowano z myślą o obsłudze mobilnej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z konta również za pośrednictwem standardowych komputerów oraz laptopów. Co więcej, warto zwrócić uwagę na funkcję kalendarza, który nie tylko przypomina o zbliżającej się płatności, ale i umożliwia błyskawiczne zrealizowanie transakcji.

Ważne dokumenty

Informacje o EnveloBanku

We wrześniu 2017 roku na rynku usług bankowych pojawiła się nowa marka – EnveloBank, którą powołał do życia Bank Pocztowy. Nowy bank to przede wszystkim oferta skierowana do osób, które poszukują nowoczesny rozwiązań w zakresie obsługi transakcji bankowych. Bankowość działająca w systemie cyfrowym to konta bankowe, lokaty oraz kredyty gotówkowe, zarówno dla klientów detalicznych, jak i firm.

Konta, promocje i opinie w EnveloBanku
Więcej o EnveloBanku

Opinie o EnveloKonto w EnveloBanku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Monika
  Envelobank, to dla mnie porażka. Ich system logowania, to też porażka. Przedtem było lepiej, a teraz co dużo kryć "dno". Nawet nie mogę się zalogować na swoje konto, by zobaczyć ile jest pieniędzy. A dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Ania
  Nie polecam aplikacja nierobi opłat pomimo poprawnej akceptacji przelewu w envelo i posiadania pieniędzy na koncie! Do tego aplikacja na komórce nie pozwala się zalogować. Przelewy przez kartę w Internecie są niemożliwe. Nie polecam aby ściągają kasę za kartę i tyle!
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Andrzej
  Od tygodnia próbuję się zalogować do aplikacji I nic,? infolinia nie odbiera telefonów. PORAŻKA ??
  Odpowiedz
  • Leszek
   Andrzej
   Miałem podobnie. Zaraz po założeniu konta. Udałem się do placówki (Banku, nie na pocztę) i załatwione. Działa jak narazie bez zarzutu.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Jaro
  Porazka to najgorszy bank jaki kkiedy kolwiek mialem problemy w ,logowaniu kiepska obsluga .
  Wejście na moje konto z komputera lub laptopa kończą się komunikatem o błędnym wprowadzeniu hasła .
  Podobnie infolinia Przełącza na lektora i to samo .Na konto czekałem ponad miesiąc od złożenia wniosku . Jedno wielkie G...
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  witek
  Porazka , jedyny bank ktory nie respektuje Wolnej kwoty od zajecia , Choc twierdza ze respektuja ,ale nie bo mnie to spotkalo Jesli chcesz stracic pieniadze wszystkie z konta to tylko ENVELO BANK bo w innych bankach zostawia ci 1950 zl a tu nic!!!!!!!!!! Konsultant (raczej niemota ) nie potrafi wyjasnic dlaczego ,I rozlancza sie
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  michał
  najgorszy bank jaki kkiedy kolwiek mialem problemy w ,logowaniu kiepska i chamska obsluga ja sie z tamtad wypisuje szkoda nerwow .... nie poleca a wrecz odradzam
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Kasia
  Świetna, mobilna aplikacja, która w pełni spełnia moje oczekiwania. Jest możliwość logowania się i autoryzacji transakcji kciukiem, konstrukcja aplikacji jest bardzo intuicyjna, mamy fajny organizer w postaci kalendarza i płatność faktur na podstawie zdjęć.

  Strona internetowa również wydaje mi się być bardzo przyjazna.

  Konto jest w pełni darmowe, karta również (przy spełnieniu warunku, o którego spełnienie nietrudno). Wszelkie bankomaty są darmowe.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  krzysztof
  a główna zaleta to właśnie brak opłat za przewalutowanie na PLN za granicą, przelicza po kursie VISA i nic więcej, można też za 5zł na miesiąc wykupić pakiet darmowych wypłat z bankomatów za granicą, przewalutowanie również po kursie VISA i zero prowizji
  jest to spora konkurencja do przereklamowanego REVOLUT'a
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Nina
  Rachunek w envelobank mam od niedawna. Bez problemów loguję się z ipada, natomiast próby wejścia na moje konto z komputera lub laptopa kończą się komunikatem o błędnym wprowadzeniu nr kl. lub hasła. Dlaczego, co błędnie wykonuję? Proszę o wskazówki.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Sylwia
  Konto super, bez opłat, aplikacja intuicyjna. Właśnie wróciliśmy z Grecji, gdzie płaciłam kartą-przelicznik 4,27 za euro. Nawet w niektórych kantorach jest drożej. Mąż założył konto walutowe w PKO i za 1 euro wyszło 4,60. Porażka
  Odpowiedz