(Ocena 5 z 2 opinii)

EnveloKonto w EnveloBanku

EnveloKonto w EnveloBanku
Źródło: Strona WWW EnveloBanku

We wrześniu 2017 roku działalność rozpoczął EnveloBank, który powstał z inicjatywy Banku Pocztowego. Nowy podmiot na rynku skoncentrowany jest przede wszystkim na dostarczaniu nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań w zakresie podstawowych usług bankowych. Jednym z nich jest mobilne EnveloKonto, które zapewnia łatwy i wygodny dostęp do posiadanych środków, w dowolnym miejscu na świecie.

Nowoczesne i bez zbędnych opłat

EnveloKonto osobiste promowane jest jako najbardziej mobilne konto do e-zakupów. W rzeczywistości to nowoczesne konto, które zakłada się przez Internet. Cała obsługa konta oparta jest na systemie bankowości mobilnej poprzez specjalnie zaprojektowaną i dopasowaną do potrzeb klientów aplikację. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z konta korzystać również przez bankowość internetową, a wszelkich wpłat i wypłat gotówki można dokonywać również w oddziałach Banku Pocztowego oraz placówkach Poczty Polskiej. W ten sposób EnveloKonto staje się propozycją dla ludzi, którzy stawiają na samodzielną obsługę transakcji bankowych.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta

 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej EnveloKarta Visa;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (w przypadku osób, które nie ukończyła 26 lat lub uzyskują comiesięczne wpływy na konto na poziomie minimum 1000 złotych i zrealizują każdego miesiąca co najmniej 1 transakcję kartą);
 • darmowa bankowość internetowa oraz mobilna;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenie zapłaty;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • brak opłat za wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet;
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach bankowych.

Dodatkowe usługi i korzyści

EnveloBank przygotował pakiet dodatkowych produktów i usług, z jakich mogą korzystać posiadacze Envelo Konta. Zalicza się do nich:

 1. EnveloKonto Oszczędnościowe – prowadzone bezpłatnie, z oprocentowaniem zmiennym i zależnym od salda, które wynosi odpowiednio:
  • 0,40% do 20 000 zł;
  • 0,85% do 200 000 zł;
  • 1% powyżej 200 000 zł.
 2. EnveloLokata Mobilna – z oprocentowaniem promocyjnym na poziomie 1,5% w skali roku. Lokata może być założona już od 500 złotych, na okres 1 miesiąca (lokata nie jest odnawialna). Lokata może być założona tylko z poziomu aplikacji mobilnej.
 3. EnveloLokata Internetowa – z oprocentowaniem do 2.25% w skali roku. Lokata dostępna jest tylko w systemie bankowości internetowej EnveloBanku i może być założona już przy wkładzie 500 złotych. Termin lokaty to 8 miesięcy (może być odnawiana), jednak nawet przy zerwaniu lokaty przed terminem bank wypłaci klientowi odsetki, za pełen miesiąc jej obowiązywania. Wysokość odsetek zależna jest od ilości miesięcy i wynosi odpowiednio:
  • 1% do pierwszych 3 miesięcy;
  • 1,25% dla 4,5 i 6 miesiąca;
  • 2% dla 7 miesiąca;
  • 2,25% po zakończeniu 8 miesiąca.
 4. Kredyt gotówkowy – to dostęp do dodatkowych środków, przyznawanych nawet do kwoty 200 000 złotych, z okresem spłaty do 120 miesięcy.
 5. Visa Oferty – program przeznaczony dla posiadaczy kart płatniczych Visa, dzięki któremu za realizację zakupów w punktach partnerskich zyskuje się zwrot gotówki na konto.
 6. „EnveloBonusy za e-zakupy” - specjalny program, który zapewnia zwrot kosztów transportu przesyłek (obsługiwanych przez Pocztę Polską oraz Pocztex), przy realizacji zakupów internetowych opłaconych kartą wydaną do konta EnveloKonto lub za pośrednictwem przelewu z konta. Miesięczny limit zwrotów to 20 złotych, roczny limit to 200 złotych.
 7. Kalendarz z funkcją automatycznej płatności – bardzo pomocne rozwiązanie, które przypomina o zbliżających się płatnościach (w formie wiadomości e-mail lub SMS), a także umożliwia realizację zaplanowanych płatności bezpośrednio z aplikacji kalendarza.

Obiektywnie o EnveloKoncie

Oferta konta osobistego przygotowana przez EnveloBank z całą pewnością przypadnie do gustu zwolennikom bankowości w nowoczesnym wydaniu. Bank i konto z dostępem przez aplikację mobilną to ogromna wygoda, a przede wszystkim możliwość regularnego kontrolowania stanu konta i realizowanych transakcji. Pomimo tego, że konto zaprojektowano z myślą o obsłudze mobilnej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z konta również za pośrednictwem standardowych komputerów oraz laptopów. Co więcej, warto zwrócić uwagę na funkcję kalendarza, który nie tylko przypomina o zbliżającej się płatności, ale i umożliwia błyskawiczne zrealizowanie transakcji.

Opinie użytkowników

(Ocena 5 z 2 opinii)