(Ocena 4 z 4 opinii)

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe
Źródło: Strona WWW T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile, do tej pory kojarzone raczej z jedną z sieci komórkowych, ruszyło na podbój rynku usług finansowych. W ten oto sposób powstało T-Mobile Usługi Bankowe (dawniej Alior Sync), a wraz z nim, T-Mobile konto, które dedykowane jest nie tylko Klientom popularnej sieci. Pozbawione zbędnych opłat, doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób ceniących tanie, funkcjonalne i proste rozwiązania.

Tanie i funkcjonalne T-Mobile konto

T-Mobile Usługi Bankowe przygotowało bardzo dobrą propozycję dla tych osób, które potrafią docenić tani i funkcjonalny rachunek bankowy, dzięki któremu można zyskać dodatkowe korzyści. Prowadzenie rachunku jest darmowe, jednak na zwolnienie z opłaty za użytkowanie karty debetowej mogą liczyć tylko osoby aktywnie wykorzystujące płatności bezgotówkowe. Podobnie sytuacja wygląda w kontekście dodatkowych korzyści, gdzie zwroty za płatności kartą przysługują tylko tym osobom, których wpływy na konto przekraczają 2000 złotych.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej MasterCard;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (jeżeli w miesiącu zostaną wykonane transakcje ma kwotę minimum 200 złotych);
 • możliwość zakupienia naklejki zbliżeniowej (jednorazowy koszt to 15 złotych);
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet oraz mobilne;
 • 10 darmowych przelewów natychmiastowych, do wykorzystania w każdym miesiącu;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach bankowych;
 • możliwość uruchomienia limitu w koncie bez zbędnych formalności (dla Klientów sieci T-Mobile dostępny jest limit 1000 złotych bez pobierania opłat za jego uruchomienie).

Konto na miarę XXI wieku - Dodatkowe Usługi

T-Mobile konto, to przede wszystkim tradycyjny rachunek bankowy, jednak dodatkowe funkcjonalności i usługi sprawiają, że staje się ono atrakcyjną ofertą, przede wszystkim dla ludzi młodych i oczekujących tanich rozwiązań, gwarantujących szybki dostęp do usług bankowych.

Ciekawymi, dodatkowymi usługami dostępnymi w ramach Konta Freemium, są m.in.:

 • Przelewy na Facebooka - posiadacze T-Mobile konto, mogą utworzyć specjalne, dedykowane konto zintegrowane z Facebookiem, które połączone jest z jego profilem na portalu społecznościowym. Wykonanie przelewu jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy jedynie wybrać opcję przelewu i wskazać profil znajomego, któremu chce się przelać pieniądze. Podanie podstawowych danych i zatwierdzenie transakcji powoduje automatyczne przelanie środków, nawet do tych osób, które nie posiadają rachunku w T-Mobile Usługi Bankowe. Należy jednak pamiętać, że jednorazowa transakcja poprzez Facebooka nie może przekroczyć kwoty 50 złotych.  
 • Autouzupełnianie – funkcja, która pozwala zarabiać na wolnych środkach, bez konieczności wykonywania regularnych przelewów na konto oszczędnościowe. Wystarczy jedynie określić, jaka kwota ma być zawsze dostępna na koncie głównym, a wszelkie nadwyżki automatycznie przesyłane są na konto oszczędnościowe. Dodatkowo, w sytuacji, gdy na koncie głównym zabraknie środków na ustalonymi poziomie, brakująca kwota zostanie przesłana z konta oszczędnościowego. Przy funkcji autouzupełniania istnieje możliwość określenia częstotliwości przelewów (dzienna, cotygodniowa, miesięczna), na minimalną kwotę 50 złotych.
 • Autodoładowanie telefonu – usługa przeznaczona tylko dla osób posiadających telefon w sieci T-Mobile lub Heyah. Istnieje możliwość automatycznego doładowania telefonu w ramach ofert:T-Mobile na kartę, Internet na kartę, T-Mobile Mix lub Heyah Mix.
 • Mapa Okazji, czyli program lojalności zapewniający dostęp do licznych ofert rabatowych i promocyjnych, u partnerów programu. Program wyposażony jest w funkcję  geolokacji, która wyszukuje oferty z najbliższej okolicy i zapewnia nawigacje do miejsca docelowego.
 • Świnka skarbonka – specjalne konto oszczędnościowe, które pozwala określić czas (od 3 do 24 miesięcy), kwotę i cel oszczędzania. Wpłaty mogą być zarówno regularne, jak i nieregularne, a zgromadzone na koncie środki dodatkowo premiowane są za regularne wpłaty lub osiągnięcie celu.
 • Konto oszczędnościowe (w 5 walutach do wyboru: PLN, EUR, USD, GBP, CHF) z oprocentowaniem na poziomie 0,99% w skali roku, które zachowuje funkcjonalność tradycyjnego rachunku osobistego. Do konta oszczędnościowego można zamówić odrębną kartę, a także realizować z niego przelewy natychmiastowe.
 • Lokata – dostępna w 5 walutach do wyboru: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, zawierana na dowolny termin (od 1do 36 miesięcy), z oprocentowaniem do 1,7% w skali roku (dla oszczędności w złotych).
 • Wirtualny Oddział, to wygodne, innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu z dowolnego miejsca na świecie można połączyć się z Konsultantem (poprzez chat, wideorozmowę lub połączenie audio). W ten sposób można otworzyć konto, złożyć wniosek o pożyczkę lub dopytać o dostępne usługi i produkty.
 • Bankowość mobilna – udogodnienie dla tych osób, które chcą mieć swoje konto zawsze pod ręką. Wystarczy jedynie aplikacja w telefonie, a dostęp do wszystkich produktów i usług jest łatwiejszy i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Promocje dla aktywnych i Klientów sieci T-Mobile

W T-Mobile Usługi Bankowe, nie mogłoby zabraknąć specjalnych ofert promocyjnych, takich jak:

 • Moneyback – 5% zwrotu za płatności kartą debetową, rozliczonych w danym miesiącu kalendarzowym. Premia ta jest zwolniona z opodatkowania. Jest jednak pewne ograniczenie i w jednym miesiącu można uzyskać maksymalnie 15 złotych zwrotu, co w skali roku zapewnia dodatkowe 180 złotych. Posiadacze T-Mobile konta, muszą spełnić dodatkowe warunki, aby móc cieszyć się zwrotami za płatności kartą:
  • wyrazić i nie odwołać zgody marketingowej w banku,
  • wyrazić i nie odwołać zgody na weryfikację historii zobowiązań Klienta,
  • uzyskać wpływy z tytułu wynagrodzenia za pracę, stypendium naukowego, renty lub emerytury, a także z innych źródeł, na łączną kwotę minimum 2000 złotych.
 • Bonus 20% za doładowanie telefonu – oferta skierowana do Klientów T-Mobile na kartę, Heyah, MIX oraz Heyah MIX. Wystarczy jedynie doładować telefon za pośrednictwem bankowości internetowej, aby w ciągu 72 godzin otrzymać dodatkowe 20% od wartości doładowania.
 • 20% zwrotu wkładu własnego – promocja dla Klientów abonamentowych T-Mobile, którzy zakupili telefon współfinansowany linią kredytową w T-Mobile Usługi Bankowe. Z promocji można korzystać w okresie od 17 lipca 2015 roku do 30 czerwca 2016 roku.
 • „Usługi z ulgą większą o 20%” – oferta dla Klientów abonamentowych T-Mobile, którzy za pośrednictwem Autospłaty, standardowego przelewu bądź Polecenia Zapłaty, regulują należności z tytułu wystawionej faktury w T-Mobile. Miesięcznie można uzyskać 20% ulgi, jednak nie więcej niż 20 złotych. Promocja obowiązuje do 30 czerwca 2016 roku.
 • Bonus 50 zł w formie doładowania telefonu dla Klientów T-Mobile na kartę i Heyah, to promocja trwająca od 1 lutego 2016 roku, aż do odwołania (jednak nie dłużej niż do 31 stycznia 2017 roku). Jest to jednorazowa promocja dla tych osób, które będąc posiadaczami telefonu na kartę w sieci T-Mobile lub Heyah, założą T-Mobile konto i zasilą go kwotą minimum 50 złotych.

Obiektywnie o Koncie Freemium

T-Mobile konto to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto stawia na innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania w ramach usług bankowych. Rachunek osobisty, który jest praktycznie bezpłatny (należy jednak pamiętać o płatnościach kartą na poziomie 200 złotych w danym okresie rozliczeniowym), a przy tym zapewnia darmowe korzystanie z bankomatów na całym świecie, doskonale sprawdzi się jako konto dla młodzieży, studentów i miłośników zagranicznych podróży. Dodatkowy, duży plus za Wirtualny Oddział, szybkie przelewy przez Facebooka i dodatkowe korzyści dla Klientów sieci T-Mobile.

Opinie użytkowników

(Ocena 4 z 4 opinii)