Konto Osobiste w Orange Finanse

Konto Osobiste w Orange Finanse
Źródło: Strona WWW Orange Finanse

Współpraca Orange Polska S.A. z mBankiem S.A. dała początek  jednemu z najnowszych podmiotów na rynku usług finansowych. Orange Finanse powstało pod koniec 2014 roku, a dziś oferuje swoim Klientom atrakcyjne produkty bankowe, takie jak Konto Osobiste w Orange Finanse, darmowe przelewy czy darmowa karta płatnicza.

Konto Osobiste w Orange Finanse to atrakcyjna propozycja dla każdego, kto poszukuje darmowego i funkcjonalnego rachunku bankowego z całodobowym dostępem przez Internet oraz smartfona. Najwięcej korzyści można jednak uzyskać dzięki licznym promocjom i produktom dodatkowym, takim jak konta oszczędnościowe, lokaty czy też program rabatowy. 

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta osobistego:

 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie i używanie karty debetowej;
 • brak opłat za krajowe przelewy internetowe;
 • brak opłat za polecenia zapłaty;
 • brak opłat za zlecenie stałe;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 10 złotych za wypłaty z zagranicznych bankomatów (plus 2% wartości wypłaconej kwoty za przewalutowanie transakcji realizowanych w euro i 3% za transakcje w pozostałych walutach);
 • brak opłat za wpłaty we wpłatomatach sieci mBank, Euronet oraz CashLine;
 • brak opłat za wypłaty środków w ramach usługi MasterCard Cash Back;
 • możliwość realizowania płatności w systemie BLIK;
 • możliwość realizacji przelewów na telefon;
 • dostęp do rachunku poprzez Internet i nowoczesną aplikację mobilną.

Dodatkowe korzyści

Posiadacze Konta Osobistego w Orange Finanse  zyskują dostęp do bogatej oferty dodatkowych produktów i usług. Szczególnie godne polecenia to m.in.:

 1. Konto oszczędnościowe – z oprocentowaniem do 3,5% w skali roku, przy rachunku oszczędnościowym otworzonym w ramach promocji „Dobry Start, święta 2016”. Standardowe oprocentowanie uwarunkowane jest wysokością środków znajdujących się na koncie oszczędnościowym:
  • 0,50% dla salda do 49 999,99 zł;
  • 0,65% dla nadwyżki ponad 49 999,99 zł do 99 999,99 zł;
  • 0,80% dla nadwyżki ponad 99 999,99 zł do 199 999,99 zł;
  • 1% dla nadwyżki ponad 199 999,99 zł.
 2. Lokaty – zawierane na okres 3, 6 lub 12 miesięcy, z oprocentowaniem nominalnym do 1,70% w skali roku (w ramach tzw. „lokaty na nowe środki). Standardowe oprocentowanie lokat to ok. 0,70% w skali roku. Kwota minimalna lokaty to 500 złotych dla standardowej lokaty terminowej i 1000 złotych dla „lokaty na nowe środki”.
 3. Kredyt odnawialny – to możliwość sięgnięcia po dodatkowe środki, w dowolnym momencie. Maksymalna kwota kredytu odnawialnego to 100 000 złotych. Oprocentowanie nominalne wynosi 0% przez 90 dni i 9,99% w skali roku po upływie okresu bezodsetkowego. Odsetki naliczane są tylko i wyłącznie od wykorzystanej kwoty.
 4. Program rabatowy – to produkty i usługi tańsze nawet o 55% u blisko 3000 partnerów programu rabatowego. W ramach programu działają liczne sklepy stacjonarne i internetowe, restauracje, hotele oraz punkty usługowe. Aby skorzystać z rabatu u partnera programu rabatowego, wystarczy posiadać kartę płatniczą Orange Finanse.
 5. Asystent płatności – dodatkowa funkcjonalność aplikacji mobilnej, która pozwala zachować pełną kontrolę nad terminowym realizowaniem płatność, takich jak: opłaty za gaz, prąd, czynsz, Internet czy inne zobowiązania finansowe. Na podstawie analizy dotychczasowej historii operacji, Asystent sygnalizuje zbliżający się terminie płatności, a także umożliwia błyskawiczne zrealizowanie operacji, bez konieczności wypełniania danych przelewu. Wystarczy jedynie zaakceptować przygotowaną przez Asystenta płatność i gotowe. Dodatkowo Asystent Płatności zapewnia możliwość swobodnego modyfikowania kwoty, daty oraz tytułu przelewu, a także odwołanie płatności jednorazowo lub całkowicie. 

Konto Osobiste 13+

Konto Osobiste w Orange Finanse dostępne jest także w wersji dla młodzieży. Z nowoczesnego i prostego w obsłudze rachunku można korzystać już od 13. roku życia.

Najważniejsze cechy konta:

 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie i używanie karty debetowej;
 • brak opłat za przelewy internetowe (w tym przelewy na numer telefonu, konto na Facebooku oraz wewnętrzne przelewy walutowe);
 • bezpłatne wpłaty we wpłatomatach sieci mBank, Euronet oraz CashLine;
 • dostęp do konta przez wygodną aplikację mobilną;
 • możliwość sprawdzania stanu konta bez konieczności logowania się;
 • możliwość korzystania z rabatów do 55% u partnerów programu rabatowego;
 • do 25% zniżki na naukę języków obcych w wybranych szkołach językowych;

Promocje w Orange Finanse

W Orange Finanse przygotowano kilka promocji, przy czym zdecydowana większość adresowana jest do nowych Klientów. Pośród licznych ofert odnaleźć można m.in.:

1. „Super Bank dla Klientów Orange, święta 2016”- promocja adresowana jest do Klientów sieci Orange, którzy w okresie trwania promocji (tj. od 10.11.2016r. do 02.02.2017r.) wystąpią o założenie Konta Osobistego, a przy tym wyrażą zgodę na przetwarzanie i wzajemnie przekazywanie danych osobowych przez Orange Finanse oraz Orange Polska S.A.

Osoby, które przystąpią do promocji, uzyskają zwrot w wysokości 10 złotych miesięcznie, na konto abonenckie lub kartę. Maksymalny okres przyznawania premii wynosi 12 miesięcy.

2. Promocja „Dobry Start, święta 2016” –  promocja skierowana do Klientów sieci Orange, a także osób przenoszących numer do Orange. Do promocji można przystąpić w trakcie wnioskowania o Konto Osobiste, w terminie od 10.11.2016 roku do 02.02.2017 roku. Osoby spełniające warunki regulaminu, zyskują gwarancję 24 miesięcy niezmienności opłat tj. 0 złotych za prowadzenie rachunku, używanie karty MasterCard Debetowej oraz bezpłatne przelewy krajowe.

Dodatkowo osoby, które w okresie do 60 dni od dnia otworzenia Konta Osobistego zdecydują się na założenie konta oszczędnościowego, zyskają na 6 miesięcy promocyjne oprocentowanie nominalne na poziomie 3,5% w skali roku, dla salda nieprzekraczającego kwoty 10 000 złotych.

Warunkiem otrzymania promocyjnego oprocentowania przez Klientów przenoszących numer do Orange, jest realizacja transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę  minimum 300 złotych, w trakcie 1 miesiąca kalendarzowego, od dnia przeniesienia numeru.

3. Strefa Korzyści – promocja dla osób posiadających Konto Osobiste w Orange Finanse, w której można zyskać do 760 złotych jednorazowego zwrotu na konto. W zamian za korzystanie z ofert dostarczanych przez Orange Finanse, Klient otrzymuje tzw. moneyback w indywidualnie ustalonej wysokość. Oferty w Strefie Korzyści są zmienne, a każdy Klient przystępujący do promocji uzyskuje regularne informacje o bieżących produktach i usługa, które promowane są zwrotem części poniesionych wydatków.

Obiektywnie o Koncie Osobistym w Orange Finanse

Konto Osobiste w Orange Finanse to jedno z tych rozwiązań, które przypadnie do gustu zwolennikom bezpłatnych i w pełni samoobsługowych rachunków bankowych. Funkcjonalność konta nie odbiega w żaden sposób od standardowych kont internetowych, które zazwyczaj obsługiwane są zarówno przez Internet, jak i aplikacje mobilne. Ciekawym rozwiązaniem jest Asystent Płatności, który nie tylko przypomina o zbliżającym się terminie płatności za zobowiązania finansowe, ale i umożliwia szybką realizację przelewu bez konieczności wypełniania wszystkich danych.

Na korzyść Orange Finanse działają także liczne promocje i produkty, takie jak np. konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem, czy też mocno rozbudowany program rabatowy.

 

Podsumowując, Konto Osobiste w Orange Finanse to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto nie chce przepłacać za konto bankowe, a przy tym lubi zachować pełną kontrolę nad swoimi finansami. Korzystając z aplikacji mobilnej można szybko, wygodnie i bezpiecznie realizować operacje takie jak przelewy, płatności za faktury, czy też płatności zbliżeniowe w systemie BLIK. 

Opinie użytkowników