ING Konto Osobiste Direct w Banku Śląskim

ING Konto Osobiste Direct w Banku Śląskim
Źródło: Strona WWW ING Banku Śląskiego

Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim to idealny przykład tego, że bankowość może być prosta. Nie bez powodu jest to najczęściej wybierany rodzaj rachunku w tym banku. Korzystając z konta osobistego Direct możesz liczyć na brak opłat za jego prowadzenie, przelewy, czy płatności kartą.

Konto osobiste Direct w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 / 10 zł
Bankomaty 0 / 10 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Xiaomi Pay
Aktualne promocje
Konto osobiste Direct w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • Proste zakładanie — możliwe z użyciem tylko dowodu osobistego i smartfona
 • Niskie opłaty za korzystanie
 • Darmowe przelewy z wyjątkiem Express ELIXIR, SORBNET i BlueCash
 • Brak opłat miesięcznych za kartę Visa zbliżeniową dla osób w wieku 13-18 lat
 • Nowoczesna bankowość internetowa i wygodna w obsłudze aplikacja mobilna

Wady konta:

 • Płatne wpłaty/wypłaty gotówki w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej
 • Opłaty za korzystanie z bankomatów innych niż ING Banku Śląskiego i Planet Cash
 • Opłaty za przewalutowanie za granicą (3% z wyjątkiem korzystania z wielowalutowej karty debetowej)

Czym wyróżnia się konto osobiste Direct?

Konto osobiste Direct wyróżnia się przede wszystkim swoją prostotą i przejrzystością. Możesz je założyć w domowym zaciszu, wykorzystując do tego smartfona z aplikacją banku oraz dostępem do Internetu. Ponadto nie musisz obawiać się o ukryte opłaty. Korzystając z konta osobistego Direct, najważniejsze kwestie masz darmowe, a w tym płatności kartą zbliżeniową, czy też przelewy krajowe.

Wszystkie związane z kontem operacje możesz obsługiwać za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej. ING może też pochwalić się nowoczesną bankowością internetową. Bank ten zdobył w 2022 roku nagrodę za 1. miejsce w kategorii “Bankowość mobilna” w konkursie Mobile Trends Awards 2022.

Ofertę wyróżnia także Smart Saver. To usługa, która ułatwia oszczędzanie, dzięki automatycznym, niewielkim wpłatom przy każdej dokonywanej transakcji. Co istotne, zakładając konto osobiste Direct, można liczyć na wiele korzystnych promocji dla nowych klientów.

Opłaty i prowizje

Dostępne w ING Banku Śląskim konto osobiste Direct wyróżnia się niewielką ilością opłat oraz prowizji. Prowadzenie bankowości jest w dużej mierze darmowe i od tej reguły istnieje tylko kilka wyjątków.

Zwolnieni z opłat za posiadanie karty Visa zbliżeniowej są osoby w wieku od 13 do 18 lat. Klienci w wieku 18-26 lat mogą z kolei liczyć na obniżony próg wymaganych miesięcznych płatności.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty

Typ karty płatniczej

karta debetowa Visa zbliżeniowa

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • realizacja płatności NFC (karta Visa NFC)
 • możliwość personalizacji karty płatniczej (za pomocą własnej grafiki lub wybranego wzoru przygotowanego przez bank)
 • cashback
 • zabezpieczenie 3D Secure
 • karta wielowalutowa
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

10 zł

0 zł, jeżeli miesięczne zrealizujesz transakcje kartą na kwotę min. 300 zł (200 zł dla osób 18 - 26 lat).

 

Płatności mobilne
Xiaomi Pay

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł w bankomatach ING i Planet Cash
 • 10 zł za kolejne wypłaty w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem
 • 0 zł w bankomatach ING i Planet Cash
 • 0 zł pierwsza wypłata w miesiącu w pozostałych bankomatach
 • 5 zł za kolejne wypłaty w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą
 • 10 zł + 3% kwoty wypłaty - EUR w krajach EOG
 • 5% kwoty wypłaty + 3% za przewalutowanie - pozostałe bankomaty
Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł - we wpłatomatach ING i sieci Planet Cash

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

40 zł

Zlecenie stałe

0 zl

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach konta Direct

ING w ramach konta osobistego Direct oferuje wiele ciekawych i przydatnych usług. Dzięki nim będziesz w stanie wygodnie obsługiwać swoje konto bankowe i nie tylko.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa

Decydując się na skorzystanie z konta osobistego Direct, możesz liczyć przede wszystkim na dostęp do bankowości internetowej oraz mobilnej. Na smartfony i tablety dostępna jest aplikacja Moje ING zbierająca bardzo dobre opinie. Umożliwia ona kontrolę wszystkich operacji związanych z kontem, wysyłanie przelewów, czy też płatności z użyciem kodu BLIK.

Smart Saver — pomocnik w oszczędzaniu

W oszczędzaniu pomoże Ci też funkcja Smart Saver. Jest to menedżer finansowy, który przy każdej transakcji przelewa zaokrąglenie jej kwoty lub ustalony wcześniej procent. Tak uzbierane środki możesz wypłacić w dowolnym momencie, nie tracąc odsetek.

Rabaty do sklepów

W ramach konta osobistego Direct otrzymasz także rabaty do sklepów, z którymi ING nawiązało współpracę. Są to zniżki procentowe lub kwotowe na popularne sieci czy marki.

Ubezpieczenie

Zakładając konto osobiste Direct, ING opłaci także pierwsze pół roku składek za ubezpieczenie Moja Ochrona. Obowiązuje ono dla zakupów online, transakcji internetowych, czy wypłaconej gotówki.

W pakiecie konto oszczędnościowe

Konto osobiste możesz też połączyć z kontem oszczędnościowym. W ten sposób oddzielisz swoje oszczędności od pieniędzy na bieżące wydatki. Zakładając konto, skorzystaj z oferty specjalnej „Bonus na start”. W jej ramach ING oferuje oprocentowanie w wysokości 5,5% dla nowych klientów przez pierwsze 3 miesiące korzystania. Bonus działa dla kwot poniżej 200 tysięcy złotych.

Kto może otworzyć konto osobiste Direct?

Na założenie konta osobistego Direct może zdecydować się praktycznie każdy, kto ukończył 13. rok życia. Jest to oferta skierowana do osób prywatnych, które chcą otworzyć prosty i tani w obsłudze rachunek bankowy.

Jak założyć konto w ING?

Do założenia konta w systemie online niezbędne są dowód osobisty oraz telefon. Następnie należy wykonać kilka prostych czynności:

 1. Wejdź na stronę banku
 2. Klikając „otwórz konto” przejdź do formularza, w którym koniecznie jest podanie danych osobistych.
 3. Wybierz kartę debetową do konta.
 4. Wybierz sposób potwierdzenia tożsamości:
  • przelew bankowy – szybko i wygodnie w zaledwie kilka minut, wystarczy przelew z innego rachunku bankowego należącego do wnioskującego o otwarcie konta, a także dodanie skanu/zdjęcia dowodu osobistego;
  • spotkanie z kurierem – w trakcie spotkania kurier zweryfikuje dane z dowodu osobistego należącego do wnioskującego o otwarcie konta (czas oczekiwania na kuriera to 2-3 dni robocze), a także przekaże kartę płatniczą;
  • wizyta w oddziale banku – wystarczy okazać dowód osobisty pracownikowi ING Banku Śląskiego (uwaga, wizyta w oddziale banku jest konieczna w przypadku osób chcących załatwiać sprawy urzędowe poprzez Moje ING, takie jak składanie wniosków o 500+ lub utworzenie profilu zaufanego).
 5. Zawrzyj umowę z bankiem (przesłaną na adres e-mail oraz w systemie bankowości Moje ING), po potwierdzeniu tożsamości.

Najciekawszy i najszybszy sposób to potwierdzenie swojej tożsamości przez selfie. Jest to względnie nowa opcja, dostępna jeszcze nie we wszystkich bankach. Do tego będzie Ci potrzebny telefon z co najmniej iOS 14.0 lub Android 8.0. Wystarczy, że wykonasz zdjęcie i połączysz kropki na ekranie ruchami głowy w trakcie 60 sekund.

Jak wygląda ING Konto?

ING Konto direct - serwis transakcyjny

Obiektywnie o Koncie osobistym Direct

Konto osobiste Direct to najlepszy wybór, jeśli chcesz założyć używany na co dzień rachunek bankowy. Korzystając z niego, możesz liczyć przede wszystkim na niskie opłaty związane z prowadzeniem konta. Przejrzystość kosztów, a także to, że wszystkie najważniejsze usługi są darmowe to jedna z największych zalet konta Direct.

Jeśli zdecydujesz się na założenie konta osobistego Direct, musisz pamiętać, że nie jest to dobry wybór w przypadku dokonywania płatności w różnych walutach. Wypłaty z bankomatów za granicą są objęte dodatkową opłatą. W przypadku, gdy z bankowości korzystasz praktycznie codziennie i operujesz wyższymi kwotami w walutach obcych,  lepszym rozwiązaniem może okazać się inny rachunek.

Ważne dokumenty

Najczęściej zadawane pytania

Do założenia konta osobistego Direct przez Internet wystarczy wejść na stronę banku lub skorzystać z aplikacji mobilnej Moje ING. Ściągniesz ją w Google Play lub App Store.

Prowadzenie konta osobistego w ING jest darmowe. Wysokość pozostałych opłat i prowizji jest określona w tabeli.

Posiadanie konta osobistego Direct nie wymaga zamawiania i korzystania z karty debetowej. Możesz zamówić ją później w Moim ING.

Wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash są darmowe. Co ciekawe, możesz dokonywać ich kartą, a także zbliżeniowo i telefonem. W przypadku innych bankomatów opłata każdorazowo wynosi 10 złotych.

Korzystanie z karty debetowej jest darmowe, jeśli w okresie rozliczeniowym wykonano nią płatności na kwotę łącznie 300 złotych. Próg ten nie obowiązuje w przypadku, gdy konto należy do osoby w wieku 13-18 lat.

Konto osobiste Direct w ING umożliwia korzystanie z wygodnych płatności mobilnych BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Xiaomi Pay.

Informacje o ING Banku Śląskim

Kolejnym z bardziej uznanych banków uniwersalnych, to znaczy obsługujących wszystkie typy klientów, jest ING Bank Śląski. Jest to jeden z największych w Polsce banków (5 miejsce w 2015 roku pod względem wielkości zasobów). Główna siedziba znajduje się w Katowicach.

Konta, promocje i opinie w ING Banku Śląskim
Więcej o ING Banku Śląskim

Opinie o Koncie osobistym Direct

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Polo
  Mam konto od kilkunastu lat i jestem b. zadowolony. tylko oprocentowanie lokaty jest niskie lecz tak jest wszędzie
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  michał
  najlepszy bank w Polsce
  obsługa na najwyższym poziomie awarii nie ma wcale jestem klientem od 16 lat u nich ( nie jestem klientem premium )
  szanują ludzi i pomagają nie wciskają kredytów itp
  aplikacja mobilna i bankowość online coś pięknego
  polecam każdemu
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Ada
  ING BANK ŚLĄSKI - zabezpieczenia banku są dziurawe! Moje konta 4 zostały oczyszczone przez hackerów intrnetowych jednej nocy! Bank zareagował dopiero po oczyszczeniu kont ze środków czyli rano ! Odradzam ING ! zabierajcie stad Wasze pioeniadze bo Bank Wam im nie zwróci .
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Paweł
  Każdy ma apkę mobilną, nędzny procent na koncie oszczędnościowym, zero za prowadzenie, ale różnice są i to OGROMNE w tematach mniej "głośnych". Bezprawne zajmowanie środków klienta przez bank, dezinformacja, brak odzewu na próby kontaktu. Oto prawdziwe ing.
  Odpowiedz
  • Karol
   Paweł
   Zgadzam się w 100%. Unikajcie tego banku
   Odpowiedz
   • Maria
    Karol
    Ja też się zgadzam. Właśnie doświadczyłam tego, że od 2 dni bank bezkarnie zarządza moimi pieniędzmi do których nie mam dostępu.
    Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  klientka
  To mój pierwszy bank, mam od kilku lat i mam nadzieję, że ze mną zostanie. Wszystko proste, obsługa jak się należy.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Piotr
  Teraz oprocentowanie 0,5% porażka. Trzymając kasę na koncie traci się b. dużo. Inflacja rzędu 2,2%.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Msrcin
  Powiem tak konto ING Direct zasługuje na wielki plus. Przede wszystkim za intuicyjną platformę dobra aplikacje mobilną. Wcześniej posiadałem konto w Millenium i mBanku. Jednak ING deklasuje te konta podwzgledem możliwości. Jest samoobsługowe daje wiele możliwości inwestowania i gromadzenia oszczędności. np Smartsaver Opłaty za prowadzenia konta są przede wszystkim przejrzyste i łatwe do uniknięcia.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Daria
  Super Bank !!! POLECAM
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Jacek
  Super konto ! Polecam !
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Magda
  Jestem zadowolona,posiadam konto komfort.
  Odpowiedz