(Ocena 5 z 14 opinii)

Konto Osobiste Direct w ING Banku Śląskim

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim
Źródło: Strona WWW ING Banku Śląskiego

Z jednej strony tradycyjny ROR, a z drugiej wielofunkcyjne i innowacyjne narzędzie ułatwiające kontrolowanie własnego budżetu, to jedna z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych propozycji w zakresie osobistych rachunków bankowych. Trudno się temu dziwić, ponieważ ING Bank Śląski od lat cieszy się bardzo dobrą renomą, a jego rozwiązania zajmują wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach produktów i usług bankowych.

Konto dla osób stawiających na samodzielność

Konto z Lwem Direct, to wielofunkcyjny rachunek bankowy, przeznaczony dla tych osób, które większość operacji bankowych chcą wykonywać samodzielnie, niezależnie od pory dnia lub nocy. Niedrogie w utrzymaniu, funkcjonalne i nowoczesne konto, to jedna z najlepszych propozycji dostępnych obecnie na rynku.

Najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za prowadzenie rachunku;
 • brak opłat za wydanie standardowej karty debetowej (karta z własną grafiką w ramach usługi „Moja Karta ING” to koszt 15 złotych);
 • brak opłat za używanie karty debetowej (przy dokonaniu płatności bezgotówkowych za minimum 300 złotych w danym okresie rozliczeniowym);
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • możliwość zamówienia naklejki zbliżeniowej VISA (pobierana jest jednorazowa opłata za wydanie naklejki, w wysokości 15 złotych);
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego oraz Planet Cash w Polsce (pozostałe bankomaty – pierwsza wypłata w miesiącu bezpłatna, każda kolejna 2,5 zł);
 • brak opłat za wypłaty gotówki w ramach usługi Cashback;
 • brak opłat za wpłaty dokonywane we wpłatomatach;
 • możliwość uruchomienia limitu w koncie nawet do 50 000 złotych, bez zaświadczeń i wychodzenia z domu.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta Direct

ING Bank Śląski, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich Klientów, przygotował także dodatkowe funkcjonalności działające w ramach Konta z Lwem Direct. Posiadacze tego rachunku, mogą korzystać także z rozwiązań takich jak:

 • Finansometr – niezwykle intuicyjny i w pełni automatyczny system wspierający kontrolę domowego budżetu. Analiza finansowa z podziałem na poszczególne kategorie, pozwala nie tylko skontrolować bieżące wydatki, ale i porównać je z różnymi okresami czasu. W praktyce, to ciekawy i prosty sposób na zwiększenie świadomości własnych wydatków, a co za tym idzie, także efektywniejsze planowanie budżetu i zwiększenie oszczędności.
 • Aplikacja mobilna ING BankMobile, czyli jeszcze szybszy i wygodniejszy dostęp do własnego konta, w telefonie komórkowym. Dodatkowo, aplikacja mobilna to także wypłaty i płatności w systemie BLIK, dzięki któremu telefon staje się innowacyjnym portfelem.
 • Karta Visa NFC – karta do bezpiecznych płatności zbliżeniowych i przez Internet, dostępna dla Klientów sieci Orange. Uwaga! Karta tylko i wyłącznie dla osób posiadających telefon z obsługą technologii NFC i z systemem Android oraz kartą SIM NFC.
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus, które zapewnia oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku, przez 4 miesiące (dla wpłat do 100 000 złotych).
 • Program Moje Rabaty
 • Możliwość uruchomienia rachunku walutowego w EUR, USD oraz GBP.
 • Karta przedpłacona – bezpieczniejsza alternatywa tradycyjnych kart płatniczych:
  • Karta Maestro przedpłacona – karta płatnicza, którą można zakupić dla siebie lub jako prezent dla bliskiej osoby. To Klient decyduje o wysokości dostępnych na niej środków (jednak nie więcej niż 10000 złotych), które wpłaca w chwili aktywacji karty. Istnieje także możliwość zasilenia jej dodatkowymi środkami, o ile karta nie straciła ważności (2 lata) lub limitu (maksymalnie 10000 złotych). Karta przedpłacona ING dostępna jest także dla osób, które nie są Klientami ING Banku Śląskiego, oraz każdego, kto ukończył 13. rok życia.
  • Karta wirtualna ING Visa – służy tylko i wyłącznie do płatności internetowych, telefonicznych lub pocztowych (zdalnych). Zapewnia także możliwość wykonywania przelewów internetowych. Nie ma fizycznej postaci i można ją zamówić na stronie ING Banku Śląskiego.

Konto z Lwem – razem z Tobą od dziecka

Konto z Lwem Direct to nowoczesny i funkcjonalny rachunek bankowy, który dostępny jest także dla młodszych Klientów, już od 13. roku życia. Specjalnej oferty nie zabrakło dla studentów, a samo Konto z Lwem, dostępne jest w dwóch dodatkowych wariantach:

Dla osób w wieku 13-18 lat – rachunek osobisty, który w 2014 roku, w rankingu totalmoney.pl, zdobył pierwsze miejsc w kategorii konto dla młodzieży. Dostępne jest dla najmłodszych Klientów banku, którzy nie płacą za wydanie karty oraz za jej używanie, niezależnie od tego, jak często z niej korzystają.

Dla osób w wieku 18-26 lat – Konto z Lwem Direct dla Studentów, to takie same funkcjonalności i przywileje, jakie zapewnia podstawowa wersja tego konta. Dodatkowo jednak, studenci nie płacą za wydanie Mojej Karty ING (z własnym, spersonalizowanym wizerunkiem) oraz Karty wirtualnej ING Visa. Przy koncie studenckim, opłata za używanie karty debetowej zniesiona jest przy płatnościach na poziomie 200 złotych w danym okresie rozliczeniowym.

Obiektywnie o Koncie z Lwem Direct

Oferta ING Banku Śląskiego to atrakcyjne rozwiązanie, przede wszystkim dla tych osób, które aktywnie korzystają z rachunku bankowego i płatności bezgotówkowych. Konto z Lwem Direct może być całkowicie bezpłatne, jednak należy pamiętać o konieczności dokonania płatności kartą na poziomie co najmniej 300 złotych w danym okresie rozliczeniowym. W przypadku konta dla studentów, kwota ta została zmniejszona do 200 złotych, jednak dla osób bez stałego źródła dochodu, spełnienie tego warunku może okazać się dość kłopotliwe.

Za Kontem z Lwem Direct przemawia przede wszystkim przyjazny użytkownikom panel dostępu do konta, który w rzeczywistości mocno wyróżnia się na tle konkurencji. Niewątpliwą zaletą jest także Finansometr (który pomaga zachować kontrolę nad własnym budżetem, bez konieczności prowadzenia zapisków w notesie czy innym programie do analiz finansowych), a także dość atrakcyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat.

Otwórz Konto Direct i zyskaj 140 zł premii:

Otwórz konto

Opinie użytkowników

(Ocena 5 z 14 opinii)