Konto Citigold w Citi Handlowym

Konto Citigold w Citi Handlowym
Źródło: Citi Handlowy

Konto Citigold w banku Citi Handlowym to osobisty rachunek bankowy z wyższej półki. Należy do bankowego segmentu premium, dzięki czemu jego posiadacze mogą liczyć na dodatkowe korzyści, czy też specjalne promocje. Zobacz, co oferuje konto Citigold w banku Citi Handlowym.

Konta, promocje i opinie w Citi Handlowy
Konto Citigold w skrócie
Konto 0 / 220 zł
Karta 0 zł
Bankomaty 0 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Konto Citigold w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • darmowa karta i bankomaty w całej Polsce
 • możliwość otworzenia konta bez wychodzenia z domu
 • dostęp do osobistego opiekuna oraz zespołu ekspertów inwestycyjnych
 • status klienta Citigold w krajach, w których bank ma swoje placówki (kilkadziesiąt państw na 4 kontynentach)
 • bogata oferta produktów ubezpieczeniowych

Wady konta:

 • bardzo wysoka opłata za prowadzenie rachunku i wysokie wymagania, by jej uniknąć
 • płatne przelewy natychmiastowe

Czym wyróżnia się konto Citigold w banku Citi Handlowy?

Konto Citigold to zdecydowanie jeden z najbardziej prestiżowych rachunków bankowych w segmencie premium. Świadczą o tym między innymi wysokie wymagania, co do salda na posiadanych kontach. Prowadzenie rachunku Citigold jest darmowe, dopiero gdy saldo wynosi co najmniej 400 tysięcy złotych.

Klienci, którzy spełniają jednak wymagania banku Citi Handlowego co do konta Citigold mogą liczyć na spore bonusy. Bank dla nowych klientów oferuje między innymi preferencyjne lokaty z okazji 30-lecia bankowości prywatnej w Polsce.

Klienci Citigold mogą liczyć między innymi na wsparcie indywidualnych doradców, a także zespołu ekspertów. Są to specjaliści od rynków walutowych, inwestycji, kredytów, czy też ubezpieczeń. Dodatkowo dla klientów, którzy korzystają z konta Citigold przeznaczona jest specjalna całodobowa infolinia CitiPhone Gold. Bak oferuje również program korzyści Citi Specials.

Opłaty i prowizje

Konto Citigold w banku Citi Handlowym to jeden z najdroższych rachunków premium na całym rynku. Miesięczna opłata za prowadzenie konta przekracza 200 złotych, a warunki do jej niepłacenia są naprawdę rygorystyczne. Aby utrzymanie konta było darmowe, musisz posiadać saldo rzędu 400 tysięcy złotych na rachunkach powiązanych z kontem Citigold. Ponadto płatne są przelewy natychmiastowe. Poniżej znajdziesz tabelę opłat oraz prowizji związanych z kontem Citigold w banku Citi Handlowym.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

220 zł

0 zł przy średnim miesięcznym saldzie na poziomie min. 400 000 zł

Karty

Typ karty płatniczej

złota karta Mastercard

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • usługa cashback
 • 3d secure
 • karta wielowalutowa
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Przelew na telefon BLIK

brak

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach konta Citigold

Oczywiście konto Citigold zapewnia dostęp do wielu przydatnych usług. Zacznijmy od tych najbardziej podstawowych.

Karty płatnicze

Podstawą jest złota karta debetowa Mastercard. Jest wielowalutowa, pozwala korzystać z pakietu Citi Specials, płatności 3D Secure, zbliżeniowych oraz internetowych, oraz systemu cashback. Do niej można dobrać różne karty kredytowe. Bank Citi Handlowy oferuje szeroki wybór instrumentów płatniczych.

Najbardziej elitarna jest karta Citibank World Elite Mastercard Ultime. Uprawnia ona do bezpłatnych ubezpieczeń od różnych sytuacji związanych z podróżą. Dostęp do karty jest całodobowy, a opłata roczna wynosi 1000 złotych. W wypadku, gdy roczne transakcje przekroczą 180 000 zł karta, jest darmowa. Limit kredytu wynosi od 20 000 do nawet 1 000 000 zł, a nieoprocentowany kredyt można spłacić nawet do 56 dni.

Dostępna jest też karta PremierMiles. Zamawiając ją na start otrzymuje się 2 000 Citi Mil. Kolejne zdobywa się za każde wydane 5 zł. Uzbierane Citi Mile można wymieniać na bilety lotnicze, pobyty w luksusowych hotelach, czy też cashback od transakcji. Poza tym karta zapewnia dostęp do programu Citi Specials oraz City World Privileges. Limit kredytu na kracie wynosi od 4 000 do 100 000 zł. Opłata roczna to 18 złotych. Aby być z niej zwolnionym, miesięczne transakcje muszą przekraczać kwotę 4 000 zł.

Alternatywą może World Mastercard. Płacąc za jej pomocą zbiera się punkty. Nowi klienci na start otrzymują 1 000 punktów. Kolejne zdobywa się za każde wydane 5 zł. W przypadku zakupów u partnerów Citigold można liczyć na 2 punkty za każde 5 zł. Następnie można je wymieniać na kupony pieniężne na zakupy u partnerów banku Citi Handlowego. Limit kredytu wynosi od 4 000 do 1 000 000 zł. Zasady opłat za korzystanie z karty są takie same jak w przypadku PremierMiles.

Bank Citi Handlowy oferuje też Citibank-BP Motokartę. Jest to doskonały wybór dla osób, które dużo podróżują samochodem. W ciągu każdego roku można zyskać dodatkowe 240 zł. W tym celu należy w każdym cyklu rozliczeniowym wykonywać płatności o wartości łącznej co najmniej 500 zł. 250 zł z tego musi zostać wydane na stacji BP. Za to można otrzymać zwrot na rachunek karty w wysokości 20 zł każdego miesiąca. Posiadacze Citibank-BP Motokarty mogą liczyć na 10% rabatu w ponad 150 restauracjach, integrację z kartą Payback, a także dostęp do przedsprzedaży na największe koncerty w naszym kraju. Limit kredytu na karcie wynosi od 4 600 do 100 000 złotych.

Zespół doradców

Z kontem Citigold możesz liczyć na pomoc swojego osobistego opiekuna wraz z zespołem ekspertów. Tworzą go:

 • Menedżer Inwestycyjny
 • Ekspert ds. Rynków Walutowych
 • Menedżer ds. Rozwiązań Ubezpieczeniowych

Zadaniem Menedżera Inwestycyjnego jest poznanie Twoich celów finansowych oraz sytuacji. Na tej podstawie może on opracować indywidualną strategię inwestycyjną.

Ekspert ds. Rynków Walutowych regularnie obserwuje oraz analizuje rynek walutowy. Poprzez monitorowanie kursów walut, a także czynników na nie wpływających może dostarczyć cennych informacji. Są to wieści dotyczące wymiany walut, czy też sytuacji makroekonomicznej i tego, jak może wpływać na kursy walut.

Menedżer ds. Rozwiązań Ubezpieczeniowych zajmuje się z kolei prezentacją najlepszych polis ubezpieczeniowych. W ten sposób możesz chronić swoje życie i zdrowie, skuteczniej budować kapitał, a także zapewnić zabezpieczenie finansowe swoim bliskim.

Inwestowanie z Citigold

Bank Citi Handlowy w ramach konta Citigold zapewnia też szeroki wybór instrumentów inwestycyjnych. Jako klient możesz korzystać z bezpłatnego doradztwa, które pomoże Ci w stworzeniu odpowiedniego portfela inwestycyjnego. Doradcy są w stanie udzielić Ci rekomendacji inwestycyjnych dopasowanych do Twoich możliwości, sytuacji rynkowej, a także skłonności do ryzyka.

Jako klient Citigold możesz inwestować w szeroki wybór zagranicznych funduszy inwestycyjnych, czy też obligacji denominowanych. Dostępne są też inwestycje dwuwalutowe, które polegają na określeniu różnicy pomiędzy dwiema walutami. Gdy takie przewidywania się sprawdzą, możesz liczyć na zarobek.

Bankowość elektroniczna

Żyjemy w XXI wieku, więc oczywiste jest to, że bank Citi Handlowy zapewnia rozwiązania z zakresu bankowości elektronicznej. Do Twojej dyspozycji jest między innymi aplikacja banku Citi Handlowy. Umożliwia ona wykonywanie transakcji internetowych, a także kontrolę salda i innych spraw związanych z kontem. Dostępna jest też strona internetowa służąca do bankowości. Za jej pomocą również można wykonywać operacje związane z rachunkiem.

Program Citi Specials

Bank Citi Handlowy oferuje swoim klientom również program Citi Specials. Upoważnia on do otrzymania rabatów u partnerów programu. Warunkiem otrzymania go jest dokonanie płatności za pomocą karty wydanej przez bank Citi Handlowy. Dodatkowo jego częścią jest też specjalny program restauracyjny. Dzięki niemu jako posiadacz konta Citigold możesz liczyć na rabat lub prezent-niespodziankę w restauracjach oraz kawiarniach w całej Polsce.

Kto może otworzyć konto Citigold w banku Citi Handlowym?

Z racji na wymagania do zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku konto Citigold to produkt z segmentu premium dla osób z dużymi oszczędnościami. Konieczność posiadania ponad 400 tysięcy złotych na rachunkach bankowych w banku Citi Handlowym sprawia, że nie jest to dobry wybór dla osób, które nie mają ponadprzeciętnego majątku.

Jak można założyć to konto?

Bank Citi Handlowy umożliwia założenie konta Citigold na dwa sposoby. Pierwszy to wypełnienie formularza internetowego. Wprowadzone dane pomogą określić, czy konto Citigold to najlepszy wybór dla Ciebie, a potem pozwolą na uruchomienie rachunku. W trakcie procesu skontaktuje się z Tobą doradca, który udzieli wszelkich informacji na temat konta Citigold.

Możesz też wybrać się do jednego z oddziałów Citigold należących do banku Citi Handlowego. W nich szybko otworzysz nowy, prestiżowy rachunek bankowy i zostaniesz dokładnie zapoznany z ofertą, a także korzyściami związanymi z posiadaniem tam konta.

Nasza opinia o Koncie Citigold

Konto Citigold w banku Citi Handlowym to jeden z najciekawszych rachunków bankowych w segmencie premium. Bank od samego początku pokazuje, że jest to konto dla klientów, którym zależy na prestiżu i indywidualnej obsłudze. Osoby korzystające z rachunku bankowego Citigold mogą liczyć na dedykowane im placówki. 

Citigold to także wiele programów oraz bonusów, które przydają się w codziennym życiu oraz podróżowaniu. Różne karty kredytowe, czy też dostęp do ubezpieczeń oraz inwestycji sprawia, że to bardzo ciekawa propozycja.

Największym minusem konta Citigold jest wysoka opłata miesięczna za prowadzenie rachunku. Kwotą 220 złotych bank Citi Handlowy wyróżnia się negatywnie na tle konkurencji w segmencie rachunków bankowych premium.

Najczęściej zadawane pytania

Aby założyć konto Citigold, musisz wybrać się do dedykowanego oddziału Citigold. Tam doradca wytłumaczy Ci wszystkie kwestie związane z otwarciem i prowadzeniem rachunku bankowego. Jeśli chcesz, by cały proces przebiegł sprawniej, możesz wcześniej, wypełnić formularz na przeznaczonej do tego stronie internetowej.

Miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 220 złotych. Klienci, których saldo wynosi co najmniej 400 tysięcy złotych, nie muszą płacić za utrzymanie rachunku.

Wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są w pełni darmowe.

Z kontem Citigold można korzystać z płatności mobilnych BLIK, Google Pay oraz Apple Pay.

Informacje o Citi Handlowy

City Handlowy to jeden z najstarszych banków komercyjnych, który na polskim rynku działa od blisko 150 lat. Bogata oferta standardowych produktów i usług bankowych wzbogacona o usługi maklerskie i zarządzanie majątkiem, skierowana jest do klientów detalicznych oraz instytucjonalnych.

Konta, promocje i opinie w Citi Handlowy
Więcej o Citi Handlowy

Opinie o Koncie Citigold w Citi Handlowy

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!