(Ocena 4 z 2 opinii)

Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Konto Przekorzystne w Banku Pekao
Źródło: Strona Banku Pekao

W styczniu br. Bank Pekao S.A. wprowadził do oferty rachunków osobistych nowy produkt. Jest nim Konto Przekorzystne, które staje się niemal całkowicie darmowe, przy uzyskiwaniu regularnych wpływów na konto oraz aktywnym użytkowaniu karty płatniczej. Oferta jest atrakcyjna, a do tego wzbogacona o liczne produkty dodatkowe i promocje, z których mogą skorzystać nowi klienci.

Tanio, nowocześnie, funkcjonalnie

Konto Przekorzystne to przede wszystkim propozycja dla osób, które posiadają stałe dochody. Co ciekawe, wystarczy 500 złotych i realizacja co najmniej jednej transakcji za pomocą karty lub aplikacji mobilnej PeoPay, aby bank nie pobierał opłat za prowadzenie konta, użytkowanie karty oraz wypłaty z bankomatów innych sieci. Dodatkowo istnieje możliwość uruchomienia bezpłatnego Eurokonta Walutowego, a łowcy okazji mają do swojej dyspozycji Galerię Rabatów, czyli program partnerski ze zniżkami nawet do 30%.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • brak opłat za prowadzenie konta (przy uzyskiwaniu regularnych wpływów na poziomie minimum 500 złotych oraz realizacji minimum 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu, za pomocą karty lub PeoPay. Jeżeli w miesiącu poprzedzającym nie zostaną spełnione te warunki, wówczas bank pobiera opłatę w wysokości 6 złotych);
 • brak opłat za wydanie karty debetowej MasterCard Debit FX;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (jeżeli na konto wpływa minimum 500 złotych i realizowana jest co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa miesięcznie. Jeżeli warunek aktywności nie jest zachowany, bank pobiera opłatę w wysokości 3 złotych);
 • darmowa bankowość internetowa i mobilna;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenie zapłaty;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A.;
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów (przy zachowaniu warunku aktywności);
 • 0,99 zł za wypłaty w ramach usługi cashback.

Dodatkowe usługi i korzyści

Bank Pekao S.A. postawił w ostatnim czasie na zmiany, które widoczne są również w produktach i usługach dodatkowych. Do zasługujących na szczególną uwagę można zaliczyć m.in.:

 1. Aplikacja mobilna PeoPay – nowa aplikacja pojawił się w październiku 2017 roku. Jej funkcjonalności zostały rozbudowane, a sama aplikacja stała się bardziej nowoczesna. Najważniejsze funkcje aplikacji to m.in.:
  • szybki podgląd rachunków, kart, kredytów i innych produktów w Banku Pekao S.A.;
  • możliwość logowania się za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub hasła (maskowanego);
  • możliwość zatwierdzania transakcji odciskiem palca;
  • generowanie potwierdzenia przelewu w formacie PDF;
  • płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu w sklepach w Polsce oraz za granicą;
  • szybkie płatności w sklepach internetowych (bez konieczności logowania się do bankowości internetowej);
  • wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A. bez użycia karty;
  • możliwość realizowania przelewów na numer telefonu innych użytkowników aplikacji PeoPay;
  • dostęp do podglądów notowań giełdowych (dla Klientów posiadających umowę z DM Pekao);
  • możliwość obsługiwania transakcji walutowych bez przewalutowania (jeżeli klient posiada rachunek w EUR, USD, GBP, CHF).
 2. Eurokonto Walutowe – dostępne w 4 walutach do wyboru: w euro, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach lub frankach szwajcarskich. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, jeżeli klient posiada również Konto Przekorzystne.
 3. Karta wielowalutowa – dostępna dla osób, które posiadają konto prowadzone w złotówkach oraz konto walutowe. Umożliwia realizację płatności walutowych (w euro, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach lub frankach szwajcarskich) bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Bank nie pobiera również opłat za wypłaty z bankomatów na całym świecie (jeżeli wpływy na konto wynoszą minimum 5000 złotych).
 4. Wymiana Walut – serwis dostępny w Pekao24, który zapewnia m.in.: korzystne kursy wymiany walut (w których prowadzone są rachunki walutowe), natychmiastowa realizacja transakcji, bezpieczeństwo transakcji.
 5. Konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem na poziomie 2,7% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie przez 180 dni, od dnia uruchomienia konta (jednak nie później niż 30.06.2018 roku), dla salda od 1 grosza do 10 000 złotych.
 6. Galeria Rabatów – zniżki do 30% w blisko blisko 2000 punktach handlowo-usługowych oraz sklepach e-commerce.

Konto Przekorzystne dla młodych

Bank Pekao S.A. przygotował również wersję Konta Przekorzystnego dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Konto dla młodych prowadzone jest całkowicie za darmo, a wszystkie krajowe przelewy realizowane przez Internet i PeoPay realizowane są bezpłatnie. Bank nie pobiera również opłat za użytkowanie karty debetowej, a przy tym gwarantuje dostęp do licznych produktów i usług dodatkowych.

Więcej przeczytasz na stronie analizy konta

Promocje na powitanie

Osoby, które zdecydują się na założenie Konta Przekorzystego, mogą również skorzystać z dodatkowych ofert promocyjnych. Aktualnie prowadzone są trzy promocje:

 1. „Nowy PeoPay – aktywuj i polecaj” – promocja prowadzona jest do 28 lutego 2018 roku. Można w niej zyskać od 50 złotych do 150 złotych, w formie e-kart podarunkowych do empik.com. Aby zyskać 50 złotych należy:
  • do 28.02.2018 r. przystąpić do promocji poprzez stronę www.peopaymasterpass.pl;
  • do 28.02.2018 r. pobrać i aktywować (poprzez zalogowanie się) aplikację mobilną PeoPay.
  • Dodatkowe 25 złotych otrzymają osoby, które zrealizują przynajmniej jedną płatności na minimum 10 złotych korzystając z funkcjonalności Masterpass w aplikacji PeoPay.
  • Do 75 złotych otrzymają te osoby, które skutecznie polecą aplikację PeoPay, przy czym jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 e-karty podarunkowe o wartości 25 złotych każda.
 2. „Do 100 PLN zwrotu za rachunki za telefon komórkowy” - promocja prowadzona jest do 30 czerwca 2018 roku. Można w niej zyskać zwrot 7% naliczonych od kwoty, jaka została zapłacona za telefon komórkowy w oparciu o fakturę. Maksymalna kwota zwrotu to 100 złotych, które mogą być wypłacone jednorazowo lub w częściach, jednak nie dłużej niż przez 12 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, należy ustawić polecenie zapłaty za fakturę wystawioną przez operatora sieci komórkowej. Konieczne jest również otrzymanie wpływu na poziomie minimum 500 złotych oraz wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej (w miesiącu przystąpienia do promocji).
 3. „100 PLN za zakup polisy OC w PZU” – promocja prowadzona jest do 30 czerwca 2018 roku. Aby zyskać 100 złotych na konto, należy:
  • otworzyć Konto Przekorzystne do 30 czerwca 2018 roku i utrzymać je do czasu wypłaty nagrody;
  • zakupić lub odnowić polisę OC na posiadany samochód, w PZU S.A., przy czym składka musi wynosić minimum 200 złotych;
  • do 30 czerwca 2018 roku przedstawić w oddziale Banku lub w Agencji Banku dokument potwierdzający zawarcie umowy polisy OC w PZU S.A.;
  • przez 6 kolejnych miesięcy uzyskiwać wpływy na konto, na poziomie minimum 500 złotych, a także realizować co najmniej 1 transakcję bezgotówkową miesięcznie.

Obiektywnie o Koncie Przekorzystnym

Czy Polakom przypadną do gustu zmiany w Banku Pekao S.A.? Tym, którzy poszukują tanich i funkcjonalnych rozwiązań z całą pewnością tak. Już pod koniec ubiegłego roku bank przedstawił swoim nowym i potencjalnym klientom odmienioną wersję aplikacji mobilnej. Zmieniła się nie tylko nazwa, ale i możliwości jakie daje PeoPay. Nowe Konto Przekorzystne to z całą pewnością kolejny krok na drodze do nowoczesnej obsługi klientów. Konto jest tanie, a przy dochodach na poziomie 500 złotych staje się całkowicie bezpłatne. Na plus przemawia również to, że Bank Pekao S.A. daje swoim klientom możliwość realizowania transakcji walutowych, bez dodatkowych opłat za przewalutowania. Warto również zwrócić uwagę na promocje, w których można zyskać na start do 350 złotych.

Opinie użytkowników

(Ocena 4 z 2 opinii)