Konto dla Firm w Orange Finanse

Konto dla Firm w Orange Finanse
Źródło: Orange Finanse

Orange Finanse powstało w 2014 roku, jako efekt współpracy mBanku oraz Orange. Usługi bankowe świadczone są przez mBank, co sprawia, że Orange Finanse dostarcza swoim klientom sprawdzone produkty i usługi. Jednym z takich produktów jest Konto dla Firm.

Konta, promocje i opinie w Orange Finanse
Konto dla Firm w skrócie

Konto dla Firm w Orange Finanse to proste rozwiązanie przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także dla przedstawicieli wolnych zawodów. Klient musi posiadać obywatelstwo polskie i być rezydentem Polski. Opłaty pobierane przez bank zostały ograniczone do minimum, a sam klient zyskuje możliwość korzystania z bezwarunkowo darmowego konta firmowego oraz darmowego użytkowania z karty debetowej przez 6 miesięcy, dzięki bieżącej promocji.
 

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za otwarcie konta;
 • 0 złotych za prowadzenie konta (przy realizacji przynajmniej 1 przelewu do ZUS w miesiącu lub 5 złotych za prowadzenie rachunku);
 • brak opłat za wydanie karty debetowej MasterCard;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (przy realizacji minimum 5 transakcji w miesiącu, w przeciwnym razie pobierana jest opłata w wysokości 5 złotych);
 • 1 złoty za realizację krajowych przelewów internetowych;
 • brak opłat za przelewy do ZUS oraz Urzędu Skarbowego;
 • 1 złoty za realizację stałych zleceń przelewów;
 • 1 złoty za realizację polecenia zapłaty;
 • 10 złotych za przelewy ekspresowe (w systemie BlueCash);
 • 5 złotych za przelewy europejskie SEPA;
 • brak opłat za wpłaty gotówki w bankomatach sieci Euronet;
 • brak opłat za wpłatę gotówki we wpłatomatach sieci Euronet, mBank oraz CashLine;
 • możliwość uruchomienia limitu w koncie.

Dodatkowe produkty i usługi dla firm

 1. Konto pomocnicze – możliwość uruchomienia do 50 kont pomocniczych, dzięki którym można stworzyć konta dedykowane do rozliczeń z kontrahentami, dostawcami lub pracownikami.
 2. Konto lokacyjne – to możliwość elastycznego pomnażania środków z nadwyżek finansowych. Wpłaty i wypłaty realizowane są w dowolnym momencie, bez utraty naliczonych odsetek. Jedna wypłata w miesiącu jest bezpłatna. Istnieje możliwość uruchomienia do 3 kont lokacyjnych dla jednej firmy. Oprocentowanie zależne jest od salda konta i wynosi odpowiednio:
  • 0,30% w skali roku - dla salda do 49 999,99 zł,
  • 0,50% w skali roku - dla salda od 50 000,00 zł do 99 999,99 zł,
  • 0,60% w skali roku - dla salda od 100 000,00 zł.
 3. Limit w koncie – do 30 000 złotych dodatkowych środków na rachunku (dostępny od pierwszego dnia prowadzenia działalności) objęte oprocentowaniem nominalnym (zmiennym) na poziomie 10% w skali roku.
 4. Bankowość mobilna – zintegrowana z bankowością internetową, zapewnia łatwy i wygodny dostęp do rachunków firmowych z dowolnego miejsca, o każdej porze dnia i nocy.

Dwie promocje, jedno konto

W Orange Finanse przygotowano dwie promocje, które zapewniają darmowe prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej przez 6 miesięcy, a także zwrot części wydatków za przelewy do ZUS oraz realizację płatności za faktury wystawione przez Orange Polska S.A.:

 1. „Dobry Start dla Twojej Firmy z Orange Finanse, jesień 2017” – promocja prowadzona od 18.08.2017 roku do 01.02.2018 roku. Mogą z niej skorzystać wszystkie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały rachunku firmowego w okresie od 02.10.2014 roku do 18.08.2017 roku. Aby skorzystać z promocji należy w okresie trwania promocji złożyć wniosek o Konto dla Firm, a także zawszeć z bankiem umowę o prowadzenie konta firmowego. Nagrodą w promocji jest 6 miesięczna gwarancja bezpłatnego prowadzenia konta oraz użytkowania karty (jeżeli uczestnik promocji zawnioskuje o jej wydanie, w terminie maksymalnie do 60 dni od momentu założenia konta).
 2. „Nawet 150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse, jesień 2017” – promocja prowadzona od 18.08.2017 roku do 01.02.2018 roku. Mogą z niej skorzystać wszystkie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały rachunku firmowego w okresie od 02.10.2014 roku do 18.08.2017 roku. Aby skorzystać z promocji należy w czasie trwania promocji złożyć wniosek o Konto dla Firm, zawszeć z bankiem umowę o prowadzenie konta firmowego, a także:

opłacać z Konta dla Firm Faktury na rzecz Orange Polska S.A.;

realizować co najmniej jeden przelew do ZUS z Konta dla Firm.

Zwrot w wysokości 25 złotych wypłacany będzie na konto uczestnika promocji przez 6 kolejnych miesięcy, w terminie do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji.

Obiektywnie o Koncie dla Firm

Konto dla Firm w Orange Finanse to korzystne rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają prowadzenie własnego biznesu, a także dla tych osób, których działalność skoncentrowana jest na polskim rynku. Zdecydowanie nie jest to propozycja dla osób, które prowadzą lub planują prowadzić działalność również poza granicami Polski. Wynika to z tego, że w Orange Finanse nie ma (jak na ten moment) kont walutowych.

Podsumowując, zalety Konta dla Firm to:

 • brak opłat za prowadzenie konta oraz używanie karty debetowej przez 6 miesięcy, a także przy aktywnym korzystaniu z konta i karty;
 • możliwość realizowania wpłat gotówki na rachunek za pośrednictwem wpłatomatów sieci Euronet, mBank oraz CashLine;
 • możliwość otworzenia konta pomocniczego;
 • możliwość uruchomienia limitu na koncie już od pierwszego dnia prowadzonej działalności;
 • zintegrowana bankowość internetowa oraz mobilna.

Wady Konta dla Firm:

 • darmowe wypłaty tylko z sieci Euronet;
 • brak kont walutowych.

Ważne dokumenty

Informacje o Orange Finanse

Orange Finanse to efekt współpracy Orange Polska S.A. z mBankiem. Firma skoncentrowana jest na dostarczaniu atrakcyjnych, a przy tym prostych i wygodnych rozwiązań w zakresie szeroko rozumianych usług bankowych. Oferta Orange Finanse dedykowana jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Konta, promocje i opinie w Orange Finanse
Więcej o Orange Finanse

Opinie o Konto dla Firm w Orange Finanse

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!