Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim

Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim
Źródło: Strona WWW ING Banku Śląskiego

Konto Direct dla Firm to propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy szukają i doceniają kompleksowych rozwiązań dla swojej firmy. Z ING Bankiem Śląskim nie tylko założymy działalność gospodarczą, otrzymamy atrakcyjny rachunek bankowy, ale też poprowadzimy księgowość i weźmiemy leasing na samochód. Nie bez powodu ING Bank Śląski zdobywał już nieraz nagrody w rankingach bankowości firmowej.

Konta, promocje i opinie w ING Banku Śląskim
Konto Direct dla Firmy w skrócie
Konto 0 / 19 zł
Karta 0 / 10 zł
Bankomaty 0 / 10 zł
Przelew internetowy 0 / 1,2 zł
Przelew do ZUS i US

0 zł

Konto Direct dla Firmy w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • darmowe przelewy internetowe dla aktywnych użytkowników
 • duża ilość oddziałów oraz bankomatów ING
 • nowoczesna bankowość internetowa, oraz aplikacja mobilna
 • płatności mobilne, w tym BLIK
 • wachlarz dodatkowych usług, jak leasingi oraz księgowość online

Wady konta:

 • warunki do darmowej bankowości oraz karty płatniczej
 • wysoka opłata za wpłaty gotówkowe w oddziałach banku

Konto Direct dla Firm to przede wszystkim nowoczesna i kompleksowa oferta, skierowana do wymagających klientów firmowych. Odnajdą się tu właściciele firm szukający nie tylko wygodnego i innowacyjnego rachunku bankowego, ale też obsługi swojej firmy na wielu różnych poziomach. ING Bank Śląski oferuje nam konto, które zadowoli nie tylko wymagania jednoosobowych działalności gospodarczych, ale też większych firmy. Do tego koszty prowadzenia rachunku po spełnieniu niewygórowanych wymagań maleją do zera. Tak samo koszt przelewów, nie tylko do ZUS czy US, ale wszystkich krajowych wykonywanych przez bankowość internetową.

Bankowość online oraz mobilna stoją na najwyższym poziomie i wygrywają z konkurencją na wielu płaszczyznach. Dla przykładu, z poziomu aplikacji mobilnej możemy zrobić zdjęcie faktury, a system sam przygotuje za nas dane do przelewu, który będziemy musieli tylko potwierdzić. Co więcej, przelewy możemy potwierdzać właśnie tą samą aplikacją, zamiast przepisywać kody SMS. Dodatkowe usługi dostępne do konta są atrakcyjne i mogą faktycznie ułatwić życie każdemu przedsiębiorcy. Warto zwrócić również uwagę na to, że ING Bank Śląski oferuje swoim klientom przenośne terminale płatnicze, które umożliwiają odbieranie opłat w dowolnym miejscu.

To wszystko tworzy nam całość, która nie tylko świetnie się uzupełnia, ale tworzy pakiet dla każdego przedsiębiorcy, zdecydowanie konkurencyjny w skali całego rynku bankowości dla firm w Polsce. Jak kształtują się koszty?

Opłaty i prowizje konta firmowego ING

Prowadzenie Konta Direct dla Firm jest darmowe, jednak tylko dla „aktywnych użytkowników”, co wiąże się ze spełnieniem konkretnych wymagań. Na szczęście nie są one wygórowane i dla większości przedsiębiorców konto faktycznie pozostanie bezpłatne. Aby zostać zwolnionym z opłaty, w poprzedzającym miesiącu musimy wykonać przelew do ZUS/ US lub zapewnić wpływy na minimum 2000 złotych, przy czym nie mogą to być przelewy między rachunkami własnymi firmy.

Karta do konta wydawana jest automatycznie, ale bezpłatnie. Z miesięcznych kosztów jej obsługi zostaniemy zwolnieni, gdy dokonamy płatności kartą na minimum 300 złotych miesięcznie. Wypłata gotówki kartą oraz BLIKIEM z bankomatów ING Banku Śląskiego, oraz sieci Planet Cash jest darmowa. Tak samo Cashback. Pierwsza wypłata w miesiącu w innych bankomatach w kraju oraz krajach SEPA jest bezpłatna, do kolejnych zostanie doliczone 5 złotych. Pierwsza wypłata z innych bankomatów w kraju BLIKIEM jest również bezpłatna, kolejne to koszt 2,50 zł.

Przelewy są darmowe dla „aktywnych użytkowników”, w przeciwnym razie kosztują nas 0,90 zł.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł przez 2 lata w ramach aktualnej promocji.

19 zł

Opłaty można uniknąć, spełniając tzw. warunek aktywności, czyli przynajmniej jednej z poniższych czynności:

 • wykonanie przelewu do ZUS,
 • wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego,
 • uzyskanie wpływów na rachunku na poziomie minimum 2000 zł (gotówkowo lub bezgotówkowo).

Karty

Typ karty płatniczej
 • VISA Business zbliżeniowa
 • Mastercard Business
Funkcjonalności karty
 • realizacja transakcji zbliżeniowych
 • program rabatowy „Buy & Smile” (dla kart MasterCard)
 • usługa cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

10 zł

brak opłat przy realizacja transakcji za minimum 300 złotych miesięcznie

Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł w bankomatach ING i Planet Cash
 • 10 zł w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą
 • 10 zł w EUR w krajach EOG
 • 5% kwoty wpłaty w pozostałych krajach

+ 3% za przewalutowanie

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł - kwoty do 50 tys. zł miesięcznie
 • 0,15% kwoty powyżej 50 tys. miesięcznie

Przelewy i zlecenia

Przelew internetowy

0 zł przez 2 lata w ramach aktualnej promocji.

1,2 zł

Opłaty można uniknąć, spełniając tzw. warunek aktywności, czyli przynajmniej jednej z poniższych czynności:

 • wykonanie przelewu do ZUS,
 • wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego,
 • uzyskanie wpływów na rachunku na poziomie minimum 2000 zł (gotówkowo lub bezgotówkowo).
Przelew do ZUS i US

0 zł

Przelew natychmiastowy

10 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł przez 2 lata w ramach aktualnej promocji.

1,2 zł

Opłaty można uniknąć, spełniając tzw. warunek aktywności, czyli przynajmniej jednej z poniższych czynności:

 • wykonanie przelewu do ZUS,
 • wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego,
 • uzyskanie wpływów na rachunku na poziomie minimum 2000 zł (gotówkowo lub bezgotówkowo).
Przelew zagraniczny SWIFT

40 zł

Zlecenie stałe

1 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Usługi oferowane w ramach konta

Usługi dodatkowe oferowane posiadaczom Konta Direct dla Firm tworzą pakiet, który pozwoli nie tylko założyć, ale też prowadzić firmę od A do Z. Część pozycji jest faktycznie innowacyjna, jak księgowość połączona z rachunkiem bankowym, a przez to zdecydowanie warta rozważenia przez właścicieli małych oraz większych firm.

ING Konto dla firmy - panel główny

Bankowość internetowa

Moje ING to wygodny system, który pozwala na łatwe zarządzanie finansami firmowymi i osobistymi, korzystając z jednego logowania. W przejrzysty sposób przedstawione są wszystkie najważniejsze informacje, co pomaga w analizowaniu i podejmowaniu decyzji finansowych. Z poziomu bankowości dostępne jest wiele produktów, w tym szybkie pożyczki online czy linie kredytowe.

Bankowość mobilna

Trzeba przyznać, że aplikacja Moje ING mobile to klasa sama w sobie. Wszystko się tu zgadza, jest przejrzyście oraz intuicyjnie. Już przed zalogowaniem mamy dostęp do podglądu salda, zarówno kwotowo, jak i procentowo. Logujemy się poprzez PIN, odcisk palca lub Face ID. Po zalogowaniu mamy możliwość dostosowania skrótów, tak aby wygodnie korzystać z najważniejszych dla nas funkcji.

Aplikacja oferuje powiadomienia push, płatności Apple Pay, NFC oraz BLIK, a nawet możliwość przechowywania w niej ważnych dokumentów firmowych w bezpieczny sposób. Wisienką na torcie są szybkie przelewy na swoje konta, bez potrzeby logowania się do aplikacji na kwoty 50, 100 oraz 200 złotych.

Płatności online

Posiadając kartę płatniczą do rachunku, możemy dokonywać płatności bez potrzeby noszenia jej ze sobą. Poprzez Apple Pay lub dodanie karty Mastercard do smartfonów z funkcją NFC możemy dokonywać płatności zbliżeniowych naszym telefonem. Dostępne są również płatności z wykorzystaniem kodu BLIK.

ING Auto i ING EKO

Biznesowi klienci ING Banku mogą skorzystać z wygodnego leasingu ING Auto. Wniosek składamy przez Internet, nawet w pierwszym dniu prowadzenia działalności. Nie są wymagane dokumenty finansowe, wystarczy faktura pro forma. Decyzję otrzymujemy już w 24 godziny, a leasing może trwać do 72 miesięcy. Możliwe jest również dobranie do oferty karty zakupowej Orlen.

Dla zainteresowanych zakupem samochodu elektrycznego lub hybrydowego przygotowany został program ING EKO, który dodatkowo przewiduje darmową rejestrację samochodu i udział własny o 0%.

Księgowość Online

ING Bank Śląski oferuje dla swoich klientów biznesowych system ING Księgowość, dzięki któremu możemy połączyć bankowość internetową z prowadzeniem KPiR oraz wystawianiem faktur. System oferuje moduły, które spełnią oczekiwania większości przedsiębiorców, również tych zarządzających kadrami czy stanami magazynowymi. Wszystko zintegrowane z bankowym kontem firmowym. 
W aktualnej promocji możemy skorzystać z usługi w cenie 1 zł za 3 miesiące. Usługę aktywujemy z poziomu bankowości internetowej Moje ING.

Konto oszczędnościowe dla firm

Otwarte Konto Oszczędnościowe to połączenie tradycyjnej lokaty z kontem oszczędnościowym, czyli swobodny dostęp do środków, przy atrakcyjnym oprocentowaniu. Otwarcie konta jest darmowe, 
a oferowane oprocentowanie to 0,50% w skali roku. Rachunek może być prowadzony nie tylko 
w Polskich Złotych, ale też w Euro, Dolarach Amerykańskich oraz Funtach Brytyjskich, przy czym należy zwrócić uwagę na to, że obce waluty są słabiej oprocentowane.

ING Konto dla firmy - szczegóły rachunku

Jak założyć konto Direct dla firmy?

Konto zakładamy w trzech prostych krokach. Zaczynamy od wypełnienia formularza na stronie ING Banku Śląskiego. Musimy pamiętać o tym, że będą potrzebne zdjęcia lub skany dowodu osobistego. Następnie w ciągu 2-3 dni umowę oraz kartę do konta dostarczy nam kurier. W umowie znajdziemy dane do logowania, dzięki którym aktywujemy bankowość internetową.

Ciekawą opcją dla osób dopiero zaczynających przygodę z własną firmą jest założenie działalności gospodarczej wraz z kontem firmowym. Wszystkie formalności załatwimy online wraz z ING Bankiem Śląskim.

Obiektywnie o ING Konto Direct dla Firmy

Podsumowując konto bankowe Direct dla Firm w ING, na usta cisną się słowa takie jak nowoczesność oraz kompleksowość. To nie tylko jedno z najlepszych kont w zakresie obsługi internetowej i mobilnej, ale trzon całego pakietu usług, które pozwalają zarządzać finansami firmy od A do Z. Co więcej, przy spełnieniu podstawowych wymogów, gdy jesteśmy „aktywnymi użytkownikami” konto staje się prawdziwie bezpłatne. Oferta leasingowa, terminale płatnicze czy księgowość online stanowią bardzo atrakcyjną ofertę, zwłaszcza z punktu widzenia nowych firm.

Ważne dokumenty

Najczęściej zadawane pytania

Aby założyć Konto Direct dla Firm przez Internet należy wypełnić wniosek na stronie banku, co zajmuje kilka minut. Musimy dysponować w tym celu zdjęciami lub skanami dowodu osobistego. Następnie w ciągu 2-3 dni otrzymujemy za pośrednictwem kuriera umowę oraz kartę do konta. Wtedy zostaje już tylko aktywować bankowość internetową, a dane do logowania znajdziemy w dostarczonej umowie.

Konto jest darmowe dla „aktywnych klientów”. W tym celu w ciągu poprzedniego miesiąca musi zostać spełniony jeden z warunków:

 • przelew do ZUS lub US,
 • wpływy na konto w wysokości minimum 2000 złotych (poza przelewami między własnymi rachunkami).

Gdy ten warunek nie zostanie spełniony, miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 9 złotych.

Karta płatnicza do Konta Direct dla Firm wydawana jest automatycznie.

Wypłata gotówki kartą oraz BLIKIEM z bankomatów ING Banku Śląskiego, oraz sieci Planet Cash jest darmowa. Pierwsza wypłata w miesiącu w innych bankomatach w kraju oraz krajach SEPA jest bezpłatna, do kolejnych zostanie doliczone 5 złotych. Pierwsza wypłata z innych bankomatów w kraju BLIKIEM jest również bezpłatna, kolejne to koszt 2,50 zł.

Posiadając kartę do Konta Direct dla Firmy możemy korzystać z płatności telefonem poprzez Apple Pay, kartę Mastercard w telefonie z funkcją NFC oraz poprzez kod BLIK.

Informacje o ING Banku Śląskim

Kolejnym z bardziej uznanych banków uniwersalnych, to znaczy obsługujących wszystkie typy klientów, jest ING Bank Śląski. Jest to jeden z największych w Polsce banków (5 miejsce w 2015 roku pod względem wielkości zasobów). Główna siedziba znajduje się w Katowicach.

Konta, promocje i opinie w ING Banku Śląskim
Więcej o ING Banku Śląskim

Opinie o Konto Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Sebastian
  Po uzupelnieniu danych CRA i FATCA, opcja ‘zaloz firme’ nie dziala. Na nic codzienne monity i reklamacje, tak od prawie miesiaca. Po zalozeniu jednoosobowej dzialanosci bezposrednio przez CEIDG, opcja zaloz konto firmowe online ( pomimo iz posiadam osobiste i uwierzytenienia / podpisy do rej.dzialalnosci skladane przez ING bank), nie mozliwa. Czat i infolinia=niekompetetni ludzie. Nie polecam!
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Denver
  Konto bardzo dobre, mega intuicyjne, opłaty są ok jak na konto firmowe. Miałem wcześniej PKO, zdecydowanie bardziej polecam ING !
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Hire
  bardzo ciekawe konto. ING to chyba jeden z lepszych banków w Polsce. Aplikacja trochę przeładowana ale generalnie nie ma na co narzekać. Opłaty raczej "rynkowe"
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  maradona
  tak jak konto osobiste - polecam bardzo ten rachunek dla biznesu!
  Odpowiedz