Konto Firma+ w Idea Banku

Konto Firma+ w Idea Banku
Źródło: Idea Bank

Konto Firma+ w Idea Banku S.A. to rachunek dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przez 24 miesiące konto pozostaje bezwarunkowo bezpłatne, a aktywne korzystanie z karty pozwala uniknąć opłat za jej użytkowanie. Bank zapewnia również darmowe przelewy krajowe i europejskie, a także pakiet 5 darmowych wypłat z bankomatów w Polsce i EOG.

Konta, promocje i opinie w Idea Banku
Konto Firma+ w skrócie
Konto 0 / 10 zł
Karta 0 / 8 zł
Bankomaty Tak
Przelew internetowy
Przelew do ZUS i US

Zalety konta:

 • bezwarunkowo darmowe konto prowadzone przez 2 lata
 • brak opłat za przelewy krajowe i europejskie
 • pakiet 5 darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w obrębie EOG
 • możliwość korzystania z innowacyjnych platform, które ułatwiają prowadzenie działalności

Wady konta:

 • brak możliwości uruchomienia rachunku walutowego w walucie innej niż euro

Rachunek firmowy dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą to Konto Firma+ oferowane przez Idea Bank S.A. Nowi klienci banku, niezależnie od stażu prowadzonej działalności, zyskują 2 lata bezwarunkowo darmowego użytkowania konta. Dodatkowo mogą oni skorzystać z wielu produktów i usług, takich jak lokaty terminowe, konto walutowe prowadzone w euro, kasoterminale, bezpłatne terminale POS, a także platformy Idea Cloud oraz Chmura Faktur. 

Opłaty i prowizje

Bez wątpienia Konto Firma+ to jeden z najatrakcyjniejszych rachunków firmowych, jakie oferują banki w Polsce. Ogromnym atutem jest dwuletnia gwarancja bezwarunkowo darmowego prowadzenia konta, a także możliwość realizacji bezpłatnych przelewów krajowych i europejskich. Wystarczy aktywnie korzystać z karty debetowej wydanej do rachunku, aby w skali roku zaoszczędzić blisko 100 złotych. Bez dodatkowych opłat można również 5 razy w miesiącu pobrać gotówkę z bankomatów krajowych sieci, a także bankomatów znajdujących się na terenie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

W tabeli opłat i prowizji nie znajdziemy żadnych dodatkowych kosztów, o ile z rachunku korzystamy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Istotne jest również to, aby wpłat i wypłat gotówki dokonywać w wyznaczonych do tego automatach. W ten sposób możliwe jest uniknięcie doliczenia opłat za obsługę w oddziale bankowym, która przy większych kwotach może okazać się bardzo kosztowna.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł przez 24 miesiące, a następnie 10 zł

istnieje możliwość uniknięcia opłat, pod warunkiem posiadania aktywnej karty debetowej i realizacji przelewów do ZUS

Karty

Typ karty płatniczej

karta debetowa Mastercard 

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

8 zł

opłata nie jest pobierana, jeżeli w danym miesiącu kalendarzowym zrealizowane są transakcję na kwotę minimum 400 zł lub dokonano wpłaty co najmniej 1000 zł w wyznaczonym wpłatomacie

Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Idea Banku
 • 0 zł za pakiet 5 wypłat z pozostałych bankomatów na terenie EOG (każda kolejna wypłata to 2% wartości transakcji).
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł za pakiet 5 wypłat i 2% wartości transakcji za każdą kolejną

Przelewy i zlecenia

Przelew internetowy

0 zł

Przelew do ZUS i US

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,25% min 30,00 zł max 90,00 zł (tryb zwykły) + 70 zł za przelew w trybie OUR

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Dodatkowe produkty i usługi 

W Idea Banku posiadacze Konta Firma+ mają

 zapewniony dostęp do wielu, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie własnego biznesu. W ofercie można odnaleźć m.in.:

 1. Idea Cloud – innowacyjny system bankowości internetowej, czyli platforma do zarządzania firmą, a w tym m.in.:
  • bezpłatny program do fakturowania z funkcją budowania baz klientów;
  • wirtualny sejf służący do przechowywania najważniejszych dokumentów;
  • wirtualny oddział banku – wszystko to, co można zrobić w oddziale banku, można zrobić także z dowolnego miejsca na Ziemi; 
  • szybki i wygodny dostęp do bogatej oferty produktów kredytowych, z decyzją nawet w kilka minut. 
 2. Chmura Faktur – bezpłatna platforma do wystawiania, przesyłania i przechowywania faktur, bez żadnych limitów.  Dzięki platformie w prosty i szybki sposób można wystawić faktury, sprawdzić czy kontrahent jest płatnikiem VAT, eksportować pliki dokumentów do biura księgowego, a także przygotować Jednolity Plik Kontrolny. 
 3. Terminale płatnicze – atrakcyjna oferta rozwiązań, które ułatwiają realizację transakcji bezgotówkowych w punktach handlowych i usługowych. Godna uwagi jest oferta tzw. kasoterminala, który łączy w sobie funkcje kasy fiskalnej online oraz terminala płatniczego. Jedno niewielkie urządzenie zapewnia wobec tego możliwość przyjmowania zarówno płatności gotówką, jak i kartą.
 4. Lokaty terminowe – bogaty wybór atrakcyjnych lokat terminowych zawieranych na okres od 2 dni do kilku miesięcy. Dzięki temu rozwiązaniu można skutecznie pomnażać nadwyżki finansowe, jakie generuje firma. 
 5. Konto oszczędnościowe – elastyczne oszczędzanie bez ryzyka utraty naliczonych odsetek i atrakcyjne oprocentowanie środków do 2% w skali roku. 
 6. Konto walutowe – możliwość uruchomienia rachunku prowadzonego w euro, z usługą negocjowania cen zakupu walut. 
 7. Kantor internetowy euro – możliwość szybkiej i wygodnej wymiany euro po atrakcyjnym kursie. 

Jak założyć Konto Firma+?

Konto Firma+ w Idea Banku można założyć zarówno w trybie online, jak i tradycyjnie w wybranym oddziale. Można również połączyć obie te formy i nieco przyspieszyć procedury, składając wniosek o uruchomienie rachunku przez internet i dokonując aktywacji w stacjonarnej placówce. 

Aby założyć Konto Firma+ w Idea Banku S.A. wystarczy przejść przez 3 proste kroki:

 1. Korzystając ze strony banku podać dane osobiste.
 2. Uzupełnić dane firmy.
 3. Aktywować konto: 
  • online – przesyłając skan dowodu osobistego, a także realizując przelew z rachunku osobistego prowadzonego w innym banku;
  • za pośrednictwem kuriera – podpisując dostarczone dokumenty;
  • w oddziale banku – umawiając się na spotkanie w dogodnym terminie.

Obiektywnie o Koncie Firma+

Konto jest nowoczesne, funkcjonalne i bardzo tanie. Trudno w ofercie Idea Banku S.A. doszukiwać się wad Konta Firma+. Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą na rynku krajowym lub europejskim jest ono w zupełności wystarczające. W przypadku osób myślących o rozszerzeniu swoich kontaktów biznesowych na zewnętrzne rynki zagraniczne minusem może być fakt, że bank nie oferuje żadnych produktów walutowych, innych niż prowadzonych w euro. Czy jednak jest to coś, co dyskwalifikuje Konto Firma+? Raczej nie, a większość jego użytkowników powinna być zadowolona z jakości i zakresu dostępnych usług.

Informacje o Idea Banku

Bank, którego historia sięga 1991 roku, pod nazwą Idea Bank S.A. funkcjonuje od niespełna 6 lat. Od samego początku skoncentrowany na obsłudze mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, stał się rozpoznawalny jako bank wspierający rozwój polskiej przedsiębiorczości, zapewniając optymalne rozwiązania dla firm poszukujących stabilności finansowej.

Konta, promocje i opinie w Idea Banku
Więcej o Idea Banku

Opinie o Konto Firma+ w Idea Banku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!