Konto na Start Moja Firma w Getin Banku

Konto na Start Moja Firma w Getin Banku
Źródło: VeloBank

W ofercie Getin Banku skierowanej do przedsiębiorców podstawowym produktem są rachunki firmowe. Spośród kilku wariantów dostępne jest także konto w Pakiecie Moja Firma 3 start-up, które doskonale sprawdzi się w przypadku nowych firm, które dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej.

Konta, promocje i opinie w VeloBanku
Konto na Start Moja Firma w skrócie

Rachunek dla firmy – na dobry start

Konto w Pakiecie Moja Firma 3 start-up przeznaczone jest dla fizycznych osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej (pod warunkiem posiadania zdolności prawnej). Z rachunku mogą korzystać przedsiębiorcy rozliczający się z Urzędem Skarbowym na uproszczonych zasadach, którzy dopiero rozpoczynają działalność lub prowadzą ją krócej niż 12 miesięcy.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za otwarcie konto podstawowego;
 • brak opłat (przez 6 miesięcy, następnie 19 złotych miesięcznie) za Pakiet Moja Firma 3 start-up, w którym zawarta jest opłata za prowadzenie konta oraz pakiet 3 przelewów krajowych;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej (do wyboru Master Card BusinessCard lub Master Card Executive BusinessCard);
 • brak opłat za używanie karty debetowej (przy realizacji transakcji za minimum 300 złotych miesięcznie lub 5 złotych, przy braku spełnienia tego warunku);
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów sieci Bankomat 24, Euronet, BZ WBK, eCard SA, Planet Cash i 2% wartości wypłat (minimum 5 złotych) za wypłaty z pozostałych bankomatów);
 • brak opłat za otwarcie konta pomocniczego (złotowego lub walutowego);
 • 10 złotych za prowadzenie konta pomocniczego (złotowego);
 • 25 złotych za prowadzenie konta pomocniczego walutowego;
 • 1 złoty za realizację przelewów internetowych;
 • brak opłat za realizację przelewów do ZUS i US;
 • 1 złoty za realizację zlecenia stałego;
 • 1 złoty za realizację polecenia zapłaty;
 • trzy kanały obsługi klienta: Internet (GB24), telefon (TELE GB) oraz telefon komórkowy (SMS Serwis);
 • premia w wysokości 10 złotych, za każde 5 tysięcy złotych średniomiesięcznego salda (wypłacana do 20. dnia każdego miesiąca, następującego po miesiącu, za który przysługuje).

Dodatkowe usługi i korzyści

Getin Bank przygotował rozbudowaną ofertę dla przedsiębiorców. Poza kilkoma wariantami rachunków firmowych, dostępne są również liczne produkty finansowe, takie jak kredyty, leasing czy też lokaty. Z bogatego katalogu produktów i usług na szczególną uwagę zasługują m.in.:

 1. Kredyty – bogaty wybór kredytów takich jak: kredyt w rachunku bieżącym, kredyt inwestycyjny, kredyt gospodarczy czy też kredyt na przetarg.
 2. Leasing – możliwość pozyskania środków na sfinansowanie zarówno wyposażenia firmy, jak i nowych samochodów. W przypadku zakupu przedmiotów (nowych lub używanych) okres leasingu może wynosić nawet 84 miesiące (wymagana jest wpłata wstępna na poziomie 1% wartości leasingowanego majątku). Przy leasingu samochodowym nie jest wymagana wpłata wstępna.
 3. Lokaty terminowe – umożliwiają lokowanie nadwyżek finansowych i w zależności od wybranego rozwiązania, mogą być zakładane na okres od 2 dni do 36 miesięcy. Istnieje możliwość negocjowania warunków lokowania dla najbardziej wymagających klientów. W ofercie znalazły się lokaty takie jak:
  • lokata terminowa o stałym oprocentowania na poziomie od 0,75% do 1% w skali roku, w zależności od okresu na jaki została zawarta. Może być zawarta od 1 do 36 miesięcy,
  • lokata dwuwalutowa – dla przedsiębiorców posiadających środki w złotych oraz w walucie (do wyboru: dolar amerykański, euro, frank szwajcarski oraz funt brytyjski). Może być zawierana na okres od 2 dni do 12 miesięcy, z możliwością negocjowania oprocentowania.
 4. Ubezpieczenia – w tym ubezpieczenie dla posiadaczy i użytkowników kart płatniczych, ubezpieczenie od Upadłości Przedsiębiorcy, a także ubezpieczenie Ochrony Prawnej.
 5. Bankowość mobilna – funkcjonalna aplikacja zapewnia swobodny dostęp do rachunku firmowego, a także pomaga zlokalizować najbliższe oddziały banku i bankomaty.
 6. Konta walutowe – dostępne jako konta pomocnicze, w jednej z czterech walut - dolar amerykański, euro, frank szwajcarski oraz funt brytyjski.

Obiektywnie o Koncie na Start Moja Firma

Propozycja Getin Banku dla początkujących przedsiębiorców to ciekawe rozwiązanie pełne możliwości rozwoju w dowolnym kierunku. Niezależnie od tego, czy firma koncentruje się na obsłudze rynku krajowego czy też związana jest z przepływem towarów i usług na rynku międzynarodowym, z powodzeniem znajdzie w Getin Banku liczne produkty dodatkowe, które zapewniają sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa na każdym etapie jego rozwoju.

Plusem Konta na Start Moja Firma jest możliwość prowadzenia konta za darmo przez pół roku, w ramach pakietu, który zapewnia również trzy darmowe przelewy krajowe. Pozostałe przelewy krajowe realizowane są za symboliczną opłatę, a karta debetowa zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów kilku największych sieci w Polsce. Dodatkowym atutem rachunku firmowego jest premia, jaką bank przyznaje za utrzymanie odpowiedniego salda konta. Co prawda to tylko 10 złotych za każde 5 000 złotych średniomiesięcznego salda, jednak w przypadku prężnie działających firm kwota ta możne być znacznie wyższa.

Informacje o VeloBanku

VeloBank zastępuje Getin Bank i przejmuje jego klientów. Zła sytuacja finansowa Getin Banku spowodowała przymusową restrukturyzację i utworzenie nowego podmiotu, który stanowi wspólny projekt BFG oraz SOBK.

Konta, promocje i opinie w VeloBanku
Więcej o VeloBanku

Opinie o Konto na Start Moja Firma w VeloBanku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!