Nest Konto Waluta w Nest Banku

Nest Konto Waluta w Nest Banku
Źródło: Nest Bank

To prawdopodobnie najtańsza oferta konta walutowego na polskim rynku. Z Nest Konto Walutowym nie płaci się za prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty debetowej, przelewy SEPA, a nawet za wypłaty gotówki w zagranicznych bankomatach. Z

Nest Bankiem można również oszczędzać w EUR, GBP oraz USD. A dla wymagających przygotowano Usługę Korzystnych Przewalutowań, a nawet telefoniczne negocjacje wymiany walut. 

Konta, promocje i opinie w Nest Banku
Nest Konto Waluta w skrócie
Konto 0 zł
Karta 5 EUR
Dostępne waluty
EUR, USD, GBP
Konto osobiste Nie
Nest Konto Waluta w naszych rankingach

Nest Bank po raz kolejny udowadnia, że usługi bankowe nie muszą być obarczone wysokimi opłatami i prowizjami. Tym razem możemy się o tym przekonać, dzięki atrakcyjnej ofercie Nest Konta Walutowego prowadzonego w 3 walutach – euro, funtach brytyjskich oraz dolarach amerykańskich. 

Tanie konto dla każdego

Oferta Nest Banku to doskonały wybór praktycznie dla każdego, kto jest w posiadaniu oszczędności w obcej walucie, bądź też uzyskuje regularne wpływy. Docenią go zarówno spłacający kredyty walutowe, jak i osoby lubiące zagraniczne wycieczki. 

Całkowicie darmowe konto walutowe z bezpłatną kartą debetową to jedna z najbardziej wyróżniających się ofert na polskim rynku. Trudno nie docenić propozycji Nest Banku, a w szczególności ciekawego rozwiązania jaką jest Usługa Korzystnych Przewalutowań. W ten sposób można wiele zyskać przy wymianie nawet niewielkiej kwoty. 

Dużym atutem są również bardzo tanie krajowe przelewy walutowe, jak i zagraniczne płatności SWIFT. Za przelewy SEPA posiadacze Nest Konta Walutowego nigdy nie płacą, podobnie jak za wypłaty z zagranicznych bankomatów.

Podstawowe informacje

Cechy konta
 • bezwarunkowo darmowy rachunek walutowy
 • brak opłat za wydanie i użytkowanie karty Visa
 • Usługa Korzystnych Przewalutowań
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów
Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Dostępne walutyEUR, USD, GBP
Spread % dla głównych walut

7,77% i 1,4% z Usługą Korzystnych Przewalutowań

Konto osobiste wymagane?Tak

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej
 • Visa Classic EUR, USD, GBP
 • V Pay (europejska karta płatnicza)
Opłata za wydanie karty
 • 0 zł, jeżeli do konta w PLN nie wydano karty
 • w pozostałych przypadkach pobierana jest opłata w wysokości 5 EUR lub 6 USD, lub 4 GBP
Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł, jeżeli do konta w PLN nie wydano karty
 • w pozostałych przypadkach pobierana jest opłata roczna w wysokości 5 EUR lub 6 USD lub 4 GBP
Płatności mobilne
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł - bankomaty Euronet
 • 1,2 EUR / 1,6 USD / 1 GBP w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

1,2 EUR / 1,6 USD / 1 GBP (+ 4,9% za przewalutowanie transakcji w walucie innej niż waluta rachunku)

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy w walucie

3 EUR lub 4 USD lub 2,5 GBP

Przelew natychmiastowy

 brak

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

3 EUR lub 4 USD lub 2,5 GBP

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci Nest Banku korzystający z Nest Konta Walutowego, mogą korzystać również z następujących produktów i usług: 

 1. Konto oszczędnościowe – dostępne w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich. Standardowe oprocentowanie rachunku wynosi 0,1% w skali roku. Konta zapewnia możliwość elastycznego oszczędzania pieniędzy i generowania zysków, bez ryzyka utraty naliczonych odsetek w momencie wypłaty całości lub części środków z konta. 
 2. Bankowość mobilna – wygodny i szybki dostęp do rachunków w telefonie, to nowoczesna i funkcjonalna aplikacja mobilna. W krótkim czasie można sprawdzić stan konta, wykonać przelew, doładować telefon, dokonać płatności za rachunki, a także dokonać wymian walut.
 3. Usługa Korzystnych Przewalutowań – w zamian za jednorazową opłatę aktywacyjną, a także niewielką opłatę miesięczną, można korzystać z korzystniejszego wskaźnika przewalutowań transakcji wymiany walut. Posiadacze osobistych kont walutowych mogą dokonywać zakupu EUR, GBP oraz USD. W przypadku klientów biznesowych usługa obejmuje możliwość wymiany aż 10 walut: CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, NOK, RON, SEK i USD.
 4. Negocjacje przez telefon – jeżeli Usługa Korzystnych Przewalutowań to za mało, w Nest Banku można negocjować telefonicznie kursu wymiany walut. 

Jak założyć Nest Konto Walutowe?

Dbając o komfort swoich klientów, Nest Bank zapewnił kilka możliwych opcji zakładania Nest Konta Walutowego. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać:

 1. Rozmowę wideo – w zaledwie 5 minut można złożyć wniosek online o uruchomienie Nest Konta Walutowego. Następnie, w czasie rozmowy wideo z konsultantem potwierdzana jest tożsamość klienta (wymagane jest okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem). I tylko tyle wystarczy, aby móc zacząć korzystać z konta walutowego.
 2. Przelew – cały proces zajmuje około 15 minut. W tym wypadku również należy złożyć wniosek online, a następnie dokonać przelewu z własnego rachunku prowadzonego w innym banku. Po pozytywnej weryfikacji konto zostaje otwarte.
 3. Kurierzaczynając od internetowego wniosku należy podać wszystkie niezbędne dane, następnie po około 2 dniach z klientem kontaktuje się kurier, który ustala dogodny termin zawarcia umowy. 
 4. Oddział bankowy – wystarczy udać się do dowolnego oddziału banku, aby w krótkim czasie założyć Nest Konto Walutowe. 

W przypadku dotychczasowych klientów Nest Banku wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Otwórz konto walutowe

Zalety i wady Nest Konta Walutowego 

Nest Konto Walutowe to przede wszystkim bardzo prosty i tani rachunek walutowy, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób często podróżujących, pracujący poza granicami Polski, jak i tych, które tylko okazjonalnie dokonują transakcji walutowych. 

Zalety:

 • bezwarunkowo darmowe konto;
 • darmowa karta debetowa (jeżeli klient nie posiada karty do rachunku prowadzonego w złotych);
 • darmowe przelewy SEPA;
 • tanie krajowe przelewy walutowe i SWIFT;
 • możliwość korzystania z walutowego konta oszczędnościowego;
 • darmowe wypłaty ze wszystkich zagranicznych bankomatów;
 • możliwość korzystania z Usług Korzystnych Przewalutowań, które przekładają się na oszczędności przy m.in. wymianie walut. 

Wady:

 • konieczność posiadania standardowego rachunku osobistego; 
 • w przypadku posiadania karty do rachunku złotowego, bank pobiera opłatę za użytkowanie karty wydanej do rachunku walutowego;
 • mało rozbudowana oferta produktów dodatkowych.

Obiektywnie o Nest Koncie walutowym

Nest Bank wprowadził na polski rynek bardzo proste i tanie rozwiązanie. Nest Konto walutowe jest mocno konkurencyjne, ponieważ jest całkowicie wolne od opłat za jego prowadzenie, a w przypadku posiadania jedynie karty debetowej do konta walutowego i ona staje się w pełni darmowa. Co prawda można Nest Bankowi zarzucić mocno ograniczoną ofertę w zakresie świadczenia usług walutowych, jednak biorąc pod uwagę niewiarygodnie niski koszt obsługi zarówno konta, jak i karty, trudno traktować ten argument jako czynnik decydujący o wyborze Nest Konta Walutowego. 

Trzeba przyznać, że Nest Bank oferuje jedne z najtańszych na rynku przelewów walutowych, a całkowicie darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów to ogromny ukłon w stronę miłośników podróży zagranicznych.

Informacje o Nest Banku

Nest Bank SA to nowa marka na rynku usług finansowych, która z końcem października 2016 roku oficjalnie zastąpiła FM Bank PBP. Nest Bank SA zastąpił tym samym Bank SMART oraz BIZ Bank. Nowy bank koncentruje się na obsłudze klientów detalicznych oraz mikroprzedsiębiorstw, poprzez bankowość tradycyjną i mobilną.

Konta, promocje i opinie w Nest Banku
Więcej o Nest Banku

Opinie o Nest Koncie Waluta w Nest Banku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!