Nest Konto Waluta w Nest Banku

Nest Konto Waluta w Nest Banku
Źródło: Nest Bank

To prawdopodobnie najtańsza oferta konta walutowego na polskim rynku. Z Nest Konto Walutowym nie płaci się za prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty debetowej, przelewy SEPA, a nawet za wypłaty gotówki w zagranicznych bankomatach. Z

Nest Bankiem można również oszczędzać w EUR, GBP oraz USD. A dla wymagających przygotowano Usługę Korzystnych Przewalutowań, a nawet telefoniczne negocjacje wymiany walut. 

Nest Konto Waluta w skrócie

Konto 0 zł
Karta 5 EUR
Dostępne waluty
 • EUR
 • USD
 • GBP
Wymagane konto osobiste? Nie
Ocena konta:

Nest Bank po raz kolejny udowadnia, że usługi bankowe nie muszą być obarczone wysokimi opłatami i prowizjami. Tym razem możemy się o tym przekonać, dzięki atrakcyjnej ofercie Nest Konta Walutowego prowadzonego w 3 walutach – euro, funtach brytyjskich oraz dolarach amerykańskich. 

Tanie konto dla każdego

Oferta Nest Banku to doskonały wybór praktycznie dla każdego, kto jest w posiadaniu oszczędności w obcej walucie, bądź też uzyskuje regularne wpływy. Docenią go zarówno spłacający kredyty walutowe, jak i osoby lubiące zagraniczne wycieczki. 

Całkowicie darmowe konto walutowe z bezpłatną kartą debetową to jedna z najbardziej wyróżniających się ofert na polskim rynku. Trudno nie docenić propozycji Nest Banku, a w szczególności ciekawego rozwiązania jaką jest Usługa Korzystnych Przewalutowań. W ten sposób można wiele zyskać przy wymianie nawet niewielkiej kwoty.

Dużym atutem są również bardzo tanie krajowe przelewy walutowe, jak i zagraniczne płatności SWIFT. Za przelewy SEPA posiadacze Nest Konta Walutowego nigdy nie płacą, podobnie jak za wypłaty z zagranicznych bankomatów.

Podstawowe informacje

Cechy konta
 • bezwarunkowo darmowy rachunek walutowy
 • brak opłat za wydanie i użytkowanie karty Visa
 • Usługa Korzystnych Przewalutowań
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów
Aplikacja mobilna tak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Dostępne walutyEUR, USD, GBP
Spread % dla głównych walut

7,77% i 1,4% z Usługą Korzystnych Przewalutowań

Konto osobiste wymagane? tak

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej
 • Visa Classic EUR, USD, GBP
 • V Pay (europejska karta płatnicza)
Opłata za wydanie karty
 • 0 zł, jeżeli do konta w PLN nie wydano karty
 • w pozostałych przypadkach pobierana jest opłata w wysokości 5 EUR lub 6 USD, lub 4 GBP
Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł, jeżeli do konta w PLN nie wydano karty
 • w pozostałych przypadkach pobierana jest opłata roczna w wysokości 5 EUR lub 6 USD lub 4 GBP
Płatności mobilne
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

0 zł + 3% za przewalutowanie transakcji w walucie innej niż waluta rachunku

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy w walucie

3 EUR lub 4 USD lub 2,5 GBP

Przelew natychmiastowy

 brak

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

3 EUR lub 4 USD lub 2,5 GBP

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci Nest Banku korzystający z Nest Konta Walutowego, mogą korzystać również z następujących produktów i usług: 

 1. Konto oszczędnościowe – dostępne w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich. Standardowe oprocentowanie rachunku wynosi 0,1% w skali roku. Konta zapewnia możliwość elastycznego oszczędzania pieniędzy i generowania zysków, bez ryzyka utraty naliczonych odsetek w momencie wypłaty całości lub części środków z konta. 
 2. Bankowość mobilna – wygodny i szybki dostęp do rachunków w telefonie, to nowoczesna i funkcjonalna aplikacja mobilna. W krótkim czasie można sprawdzić stan konta, wykonać przelew, doładować telefon, dokonać płatności za rachunki, a także dokonać wymian walut.
 3. Usługa Korzystnych Przewalutowań – w zamian za jednorazową opłatę aktywacyjną, a także niewielką opłatę miesięczną, można korzystać z korzystniejszego wskaźnika przewalutowań transakcji wymiany walut. Posiadacze osobistych kont walutowych mogą dokonywać zakupu EUR, GBP oraz USD. W przypadku klientów biznesowych usługa obejmuje możliwość wymiany aż 10 walut: CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, NOK, RON, SEK i USD.
 4. Negocjacje przez telefon – jeżeli Usługa Korzystnych Przewalutowań to za mało, w Nest Banku można negocjować telefonicznie kursu wymiany walut. 

Jak założyć Nest Konto Walutowe?

Dbając o komfort swoich klientów, Nest Bank zapewnił kilka możliwych opcji zakładania Nest Konta Walutowego. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać:

 1. Rozmowę wideo – w zaledwie 5 minut można złożyć wniosek online o uruchomienie Nest Konta Walutowego. Następnie, w czasie rozmowy wideo z konsultantem potwierdzana jest tożsamość klienta (wymagane jest okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem). I tylko tyle wystarczy, aby móc zacząć korzystać z konta walutowego.
 2. Przelew – cały proces zajmuje około 15 minut. W tym wypadku również należy złożyć wniosek online, a następnie dokonać przelewu z własnego rachunku prowadzonego w innym banku. Po pozytywnej weryfikacji konto zostaje otwarte.
 3. Kurierzaczynając od internetowego wniosku należy podać wszystkie niezbędne dane, następnie po około 2 dniach z klientem kontaktuje się kurier, który ustala dogodny termin zawarcia umowy. 
 4. Oddział bankowy – wystarczy udać się do dowolnego oddziału banku, aby w krótkim czasie założyć Nest Konto Walutowe. 

W przypadku dotychczasowych klientów Nest Banku wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Zalety i wady Nest Konta Walutowego 

Nest Konto Walutowe to przede wszystkim bardzo prosty i tani rachunek walutowy, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób często podróżujących, pracujący poza granicami Polski, jak i tych, które tylko okazjonalnie dokonują transakcji walutowych. 

Zalety:

 • bezwarunkowo darmowe konto;
 • darmowa karta debetowa (jeżeli klient nie posiada karty do rachunku prowadzonego w złotych);
 • darmowe przelewy SEPA;
 • tanie krajowe przelewy walutowe i SWIFT;
 • możliwość korzystania z walutowego konta oszczędnościowego;
 • darmowe wypłaty ze wszystkich zagranicznych bankomatów;
 • możliwość korzystania z Usług Korzystnych Przewalutowań, które przekładają się na oszczędności przy m.in. wymianie walut. 

Wady:

 • konieczność posiadania standardowego rachunku osobistego; 
 • w przypadku posiadania karty do rachunku złotowego, bank pobiera opłatę za użytkowanie karty wydanej do rachunku walutowego;
 • mało rozbudowana oferta produktów dodatkowych.

Obiektywnie o Nest Koncie walutowym

Nest Bank wprowadził na polski rynek bardzo proste i tanie rozwiązanie. Nest Konto walutowe jest mocno konkurencyjne, ponieważ jest całkowicie wolne od opłat za jego prowadzenie, a w przypadku posiadania jedynie karty debetowej do konta walutowego i ona staje się w pełni darmowa. Co prawda można Nest Bankowi zarzucić mocno ograniczoną ofertę w zakresie świadczenia usług walutowych, jednak biorąc pod uwagę niewiarygodnie niski koszt obsługi zarówno konta, jak i karty, trudno traktować ten argument jako czynnik decydujący o wyborze Nest Konta Walutowego. 

Trzeba przyznać, że Nest Bank oferuje jedne z najtańszych na rynku przelewów walutowych, a całkowicie darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów to ogromny ukłon w stronę miłośników podróży zagranicznych.

Opinie o Nest Koncie Waluta w Nest Banku

Bądź pierwszy, napisz opinię!