Czy można mieć dwa konta firmowe na allegro?

Czy można mieć dwa konta firmowe na allegro?

Sprzedaż na Allegro idzie ci na tyle dobrze, że chciałbyś rozwinąć swoją działalność? Pomoże ci w tym posiadanie kilku kont na Allegro. Sprawdź, czy jedna firma może mieć dwa konta na Allegro.

Czym jest konto firmowe na Allegro?

Konto firmowe na Allegro przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które chcą prowadzić sprzedaż za pośrednictwem tej platformy sprzedażowej. Takie konto ma specjalne oznaczenie, czyli dopisek “Firma” przy nazwie użytkownika. Do tego założenie takiego konta wymaga dodatkowej weryfikacji. Czasem jednak jedno konto może nie wystarczyć. Czy zatem można mieć dwa konta na Allegro?

Czy można mieć kilka kont firmowych na Allegro?

Odpowiedź na pytanie o to, czy firma może mieć dwa konta na Allegro, jest pozytywna. W praktyce oznacza to, że dla tego samego NIP-u można założyć drugie konto firmowe na Allegro. Co więcej, w takim przypadku możesz skorzystać z opcji szybkiej rejestracji. Pozwoli ci to uniknąć ponownej weryfikacji konta firmowego, a samo zarządzanie nawet kilkoma kontami będzie łatwe i wygodne.

Kiedy posiadanie 2 kont na Allegro nie będzie możliwe?

Choć Allegro umożliwia posiadanie dwóch kont na jedną firmą, to w niektórych sytuacjach nie będziesz mógł skorzystać z takiej opcji. O czym mowa?

Otóż nie będziesz mógł założyć 2 kont firmowych na Allegro, jeśli twoje poprzednie konto zostało zablokowane. Poza tym drugie konto możesz założyć pod warunkiem, że dane podane przez ciebie podczas rejestracji są prawdziwe. 

Dlaczego warto założyć drugie konto na Allegro?

Skoro wiesz już, że możesz mieć dwa konta na Allegro, przyjrzyjmy się, dlaczego warto je założyć.

Po pierwsze, dwa konta firmowe na Allegro ułatwiają sprzedaż w ramach dropshippingu z kilku hurtowni. W takim przypadku warto utworzyć osobne konto na Allegro dla każdej hurtowni. Dzięki temu klienci nie będą płacić kilka razy za przesyłkę od jednego sprzedawcy.

Po drugie, dwa konta typu firma na Allegro sprawdzą się w przypadku przedsiębiorców, którzy sprzedają produkty z różnorodnych branż. Ułatwi to zakupy klientom, którzy bardziej szczegółowo przeglądają oferty od poszczególnych sprzedawców. Dzięki temu poszukując np. akcesoriów do telefonów, nie będą musieli przeglądać kosmetyków czy zabawek, które również masz w swojej ofercie.

Po trzecie, mając kilka kont firmowych, możesz dostosować poszczególne oferty do różnych grup docelowych.

Do tego, jeśli jedno z twoich kont straci status Super Sprzedawcy, pozostałe w dalszym ciągu będą go miały. A to zapewni ci stabilność sprzedaży i zysków.

Jednocześnie zakładając każde kolejne konto firmowe, musisz od początku budować swoją historię sprzedaży i pozytywnych komentarzy. Jest to niezwykle ważny etap, ponieważ twoi potencjalni klienci chcą mieć pewność, że nie natrafili na fałszywy sklep internetowyna Allegro. Dlatego warto robić to systematycznie. Najpierw rozwiń jedno konto, a dopiero później zabierz się za następne.

I jeszcze jedna kwestia. Mając kilka kont na jedną firmę, musisz liczyć się z tym, że ograniczenia, jakie zostaną na ciebie nałożone za nieprzestrzeganie zasad Allegro, będą dotyczyły wszystkich tych kont. W ten sposób Allegro walczy z problemem, jakim są oszuści na Allegro. Jak sobie z tym radzić? Po prostu nie łam zasada Allegro.  

Konto firmowe Allegro – czy firma może mieć kilka kont na Allegro?

Czy można mieć dwa konta firmowe na Allegro? Oczywiście. Jako przedsiębiorca możesz w ramach jednego numer NIP posiadać dwa, a nawet więcej kont na Allegro na jedną firmę. Poza tym, założenie drugiego konta odbywa się poprzez szybką rejestrację, która nie wymaga ponownej weryfikacji. Kilka kont firmowych to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących sprzedaż na Allegro w ramach dropshippingu. Pozwoli ci to na wygodniejsze i łatwiejsza zarządzanie sprzedażą, a i klienci będą lepiej orientowali się, co tak naprawdę sprzedajesz. Rozwijając kolejne konta, musisz zadbać o pozytywną historię sprzedaży i pozytywne komentarze. Na Allegro czy Amazon oszustwa to codzienność, a klienci stają się tego coraz bardziej świadomi i przywiązują coraz większą wagę do tego, u kogo robią swoje zakupy. 

Źródło:

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!