Konto Walutowe w Banku Śląskim

Konto Walutowe w Banku Śląskim
Źródło: ING Bank Śląski

W pełni funkcjonalne, nowoczesne i bezwarunkowo darmowe. Konto walutowe w ING Banku Śląskim S.A. to świetne rozwiązanie dla całej rodziny. Jeden rachunek może być kontem indywidualnym lub wspólnym, a dla dzieci można założyć odrębne konta walutowe.

Dodatkowo w kantorze online wszelkie transakcje mogą być obsługiwane automatycznie, a system powiadamia o najkorzystniejszych kursach wybranych par walut. W ofercie banku nie brakuje dodatkowych produktów i usług, które tworzą niemal doskonała ofertę w sektorze detalicznym.

Konta, promocje i opinie w ING Banku Śląskim
Konto Walutowe w skrócie
Konto 0 zł
Karta 1,5 zł
Dostępne waluty
EUR, USD, GBP
Konto osobiste Nie
Konto Walutowe w naszych rankingach

Zalety konta:

 • bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie konta w 3 walutach
 • możliwość prowadzenia wspólnego konta (np. z partnerem lub współmałżonkiem)
 • możliwość założenia konta walutowego dla dziecka (od 1 roku życia)

Wady konta:

 • dość wysoka prowizja (nawet 3% wartości transakcji) za wypłaty realizowane w obcych bankomatach
 • konieczność posiadania konta osobistego w PLN, aby móc korzystać z usługi wielowalutowej

W ING Banku Śląskim S.A. już od jakiegoś czasu można obserwować dynamiczny rozwój usług i produktów, które wyróżniają się swoją nowoczesnością i innowacyjnością. W bogatym pakiecie usług dla klientów detalicznych odnaleźć można również konto walutowe, prowadzone w 3 walutach – euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich. Te same waluty dostępne są w kantorze online, gdzie można zlecić automatyczną wymianę walut przy uzyskaniu ustalonego kursu wymiany. 

Dodatkowo bank umożliwia swoim klientom realizację przelewów w aż 17 walutach, a dzięki połączeniu konta walutowego z kartą wielowalutową Visa nie trzeba korzystać z kilku kart w trakcie zagranicznych podróży. 

Rozwiązanie dla całej rodziny

Konto walutowe w ING Banku Śląskim S.A. może być zarówno kontem indywidualnym, jak i wspólnym. W przypadku par, gdzie jedna z osób uzyskuje dochody poza granicami Polski, to doskonałe rozwiązanie, ponieważ środki nie muszą być już przelewane na dodatkowe konto. W ten sposób cały proces przekazywania pieniędzy jest znacznie krótszy i tańszy (brak opłat za przewalutowanie oraz dodatkowe przelewy). 

Dużym atutem jest konto walutowe dla dzieci, które można założyć już w momencie ukończenia przez dziecko 12 miesięcy. W ten sposób można regularnie odkładać środki na przyszłe potrzeby dziecka, lub ułatwić potomstwu funkcjonowanie np. w czasie zagranicznych wycieczek, obozów, wymiany szkolnej itd.

Z konta walutowego w ING warto skorzystać wówczas, gdy często podróżujemy za granicę, spłacamy kredyt walutowy (w szczególności obsługiwany w ING Banku Śląskim S.A., ponieważ przelewy wewnętrzne wolne są od opłat) lub chcemy oszczędzać w walutach obcych.

Podstawowe informacje

Cechy konta
 • darmowy rachunek walutowy prowadzony w 3 walutach
 • możliwość założenia rachunku walutowego dla dziecka (już od 1. roku życia)
 • możliwość podłączenia konta do karty wielowalutowej
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe (EUR, USD, GBP) z oprcentowaniem do 0,25%
Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Dostępne walutyEUR, USD, GBP
Spread % dla głównych walut

6% (ok. 0,85% w kantorze w Moim ING)

Konto osobiste wymagane?Nie

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej
 • Mastercard (do rachunków prowadzonych w EUR, GBP i USD)
 • Visa do konta w PLN z usługą wielowalutową
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 1,50 zł - Mastercard w EUR
 • 7 zł - Visa zbliżeniowa w PLN (opłata nie jest naliczana, jeżeli w danym miesiącu zrealizowane są transakcje na kwotę min. 300 zł. Bank nie pobiera opłaty również za karty wydane do Konta Mobi)
Płatności mobilne
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł za wypłatę z bankomatów ING i Planet Cash
 • 3% wartości transakcji przy użyciu karty Mastercard
 • od 0 zł do 3% (w zależności od konta, do którego wydana jest karta wielowalutowa VISA) wartości transakcji w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

3% od wartości transakcji

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy w walucie
 • 0 zł za przelewy wewnętrzne
 • 40 zł za przelewy zewnętrzne
Przelew natychmiastowy

50 zł (przelew w trybie pilnym Dziś)

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

40 zł

Przejdź na stronę banku

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci ING Banku Śląskiego S.A. korzystający z konta walutowego, mogą korzystać również z wielu dodatkowych produktów i usług, takich jak: 

 1. Karta wielowalutowa Visa – proste i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu jedna karta zapewnia dostęp do konta prowadzonego zarówno w złotych, jak i walucie. Wystarczy podłączyć konto walutowe do karty Visa zbliżeniowej, aby swobodnie realizować transakcje zarówno w PLN, jak i EUR, USD oraz GBP. Karta zapewnia dodatkowe korzyści, dzięki programowi Visa Oferty. 
 2. Kantor w Moim ING – bezpłatna usługa ułatwiająca korzystną wymianę euro, funtów brytyjskich lub dolarów, w dowolnym miejscu na świecie. Możliwość realizacji transakcji już od równowartości 5 EUR, według kursu zaakceptowanego przez klienta. Istnieje możliwość otrzymywania powiadomień o kursach wybranych par walut, a nawet ustawienia automatycznej wymiany walut (w momencie uzyskania ustalonego kursu).
 3. Moje ING mobile – aplikacja mobilna, która zapewnia wygody i bezpieczny dostęp do konta z każdego miejsca na świecie. Dzięki aplikacji mobilnej klient zyskuje pełen dostęp do swojego rachunku i dodatkowych produktów, za pośrednictwem smartfona. Z poziomu aplikacji mobilnej można realizować przelewy, transakcje w kantorze walutowym, kontrolować budżet, przechowywać skany paragonów itd. 
 4. Konto walutowe dla dziecka – możliwość założenia konta dla dziecka, już od 1 roku życia. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy regularnie przekazują dziecku środki w obcej walucie (np. pracując poza granicami kraju). Do walutowego konta prowadzonego w euro można wyrobić kartę debetową Mastercard. 
 5. Chargeback – z tą usługą każda płatność realizowana kartą jest dodatkowo zabezpieczona. W przypadku transakcji zawieranych w trybie stacjonarnym lub online istnieje możliwość odzyskania pieniędzy, jeżeli towar lub usługa nie są zgodne umową. Usługa działa zarówno w przypadku transakcji zawieranych na terenie Polski, jak i poza jej granicami.
 6. Przelewy walutowe w 17 walutach – możliwość realizacji przelewów do odbiorców na całym świecie. Usługa nie wymaga prowadzenia konta w walucie realizowanej transakcji, ponieważ środki zostaną automatycznie przewalutowane na jedną z wybranych opcji. ING Bank Śląski S.A. umożliwia w ten sposób realizację przelewów w walutach takich jak: ZAR, BGN, RON, TRY, RUB, HUF, CZK, EUR, GBP, SEK, CHF, USD, NOK, CAD, JPY, DKK, AUD. Realizując przelew nadawca od razu otrzymuje informację o kosztach transakcji, w tym wysokości opłaty za przewalutowanie.  
 7. Otwarte Konto Oszczędnościowe – konto oszczędnościowe może być prowadzone w złotych, euro, funtach brytyjskich oraz dolarach. Oprocentowanie zależne jest od waluty, w której prowadzone jest konto i wynosi odpowiednio:
  • do 2,5% (oprocentowanie promocyjne obowiązujące przez 4 miesiące w ramach „Bonus na start”, standardowe oprocentowanie to 0,5% w skali roku) dla oszczędności w złotych,
  • 0,01% dla oszczędności w euro,
  • 0,1% dla oszczędności w dolarach,
  • 0,25% dla oszczędności w funtach brytyjskich.

Jak szybko założyć konto walutowe ING?

Klienci ING Banku Śląskiego S.A. mogą w wygodny sposób założyć konto walutowe, poprzez Moje ING. Wystarczy zalogować się bankowości elektronicznej i z oferty banku wybrać konto walutowe. 

W trakcie składania wniosku o uruchomienie konta można wybrać jeden z 3 wariantów: EUR, USD, GBP. Co ciekawe, niezależnie od wybranego wariantu konieczne jest złożenie oświadczenia o rezydencji podatkowej FATCA (inaczej rezydencji podatkowej w Stanach Zjednoczonych).

W kolejnych etapach należy podać swoje dane osobowe i zawrzeć z bankiem umowę o prowadzenie konta walutowego.

W przypadku nowych klientów chcących korzystać z konta walutowego konieczna jest wizyta w jednym z ponad 330 oddziałów ING Banku Śląskiego lub dowolnym punkcie ING Express (ponad 60 punktów znajdujących się w galeriach handlowych w całej Polsce).

Otwórz Konto Walutowe

Zalety i wady konta walutowego w ING

Oferta ING Banku Śląskiego to godne uwagi rozwiązanie, które posiada szereg zalet. Warto jednak pamiętać również o tym, że konto walutowe w ING nie jest wolne od wad. Jakich? Poniżej krótkie zestawienie najważniejszych zalet i wad konta walutowego.

Zalety:

 • bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie konta w 3 walutach;
 • możliwość prowadzenia wspólnego konta (np. z partnerem lub współmałżonkiem);
 • możliwość założenia konta walutowego dla dziecka (od 1 roku życia);
 • możliwość połączenia z kartą wielowalutową;
 • dostęp do atrakcyjnych produktów i usług dodatkowych;
 • funkcjonalna aplikacja mobilna z dostępem do kantoru walutowego;
 • niski spread w kantorze walutowym;
 • darmowe przelewy SEPA;
 • darmowa wypłata z bankomatów zagranicznych (jeżeli transakcje realizowane są kartami debetowymi przypisanymi do konta walutowego).

Wady:

 • dość wysoka prowizja (nawet 3% wartości transakcji) za wypłaty realizowane w obcych bankomatach;
 • krajowe przelewy walutowe zewnętrzne są dość drogie i opłata jest taka sama, jak w przypadku realizacji przelewów SWIFT;
 • konieczność posiadania konta osobistego w PLN, aby móc korzystać z usługi wielowalutowej;
 • kantor pozwala wymieniać jedynie EUR, USD oraz GBP.

Obiektywnie o koncie walutowym w ING

Oferta ING Banku Śląskiego S.A. to niewątpliwie jedna z atrakcyjniejszych propozycji, z których mogą skorzystać klienci indywidualni poszukujący konta walutowego prowadzonego w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich. Darmowe konto stanowi idealne rozwiązanie dla każdego, kto spłaca kredyt walutowy, posiada stałe dochody wypłacane w obcej walucie, często podróżuje, chętnie realizuje transakcje w zagranicznych sklepach, lub też chce korzystnie wymieniać waluty i regularnie oszczędzać. 

Konto walutowe w ING uzupełnione jest o bogaty pakiet produktów i usług, które ułatwiają sprawne zarządzanie budżetem domowym, wspierają oszczędzanie na wybrany cel, a nawet pozwalają automatycznie wymieniać waluty po najkorzystniejszym kursie. Istotna jest również możliwość połączenia konta walutowego z kartą wielowalutową Visa, która wydawana jest jako karta debetowa do rachunku prowadzonego w złotych. W ten sposób za pomocą jednej karty można realizować transakcje w różnych walutach, bez dodatkowych opłat.

Informacje o ING Banku Śląskim

Kolejnym z bardziej uznanych banków uniwersalnych, to znaczy obsługujących wszystkie typy klientów, jest ING Bank Śląski. Jest to jeden z największych w Polsce banków (5 miejsce w 2015 roku pod względem wielkości zasobów). Główna siedziba znajduje się w Katowicach.

Konta, promocje i opinie w ING Banku Śląskim
Więcej o ING Banku Śląskim

Opinie o Koncie walutowym w ING Banku Śląskim

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!