Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas w promocji iKONTO

Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas w promocji iKONTO
Źródło: Strona WWW BGŻ BNP Paribas

Konto Praktyczne to dość klasyczna oferta konta bankowego obsługiwanego w ramach bankowości internetowej i tradycyjnej, która zapewnia tanie użytkowanie rachunku osobistego. Brak opłat za prowadzenie rachunku i użytkowanie karty debetowej jest warunkowane, stąd też Konto Praktyczne przeznaczone jest raczej dla osób o stałych dochodach, które aktywnie korzystają z karty płatniczej. Dzięki nowej promocji „iKonto” można uniknąć opłat za prowadzenie konta, aż przez 3 lata.

Konta, promocje i opinie w BNP Paribas
Konto Praktyczne (iKonto) w skrócie

Bank BGŻ PNP Paribas przygotował ofertę rachunku bankowego dopasowaną do współczesnego świata. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom i wymaganiom Klientów, powstało Konto Praktyczne, które pozbawione jest zbędnych opłat i prowizji.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za prowadzenie rachunku (przy uzyskiwaniu miesięcznych wpływów na poziomie minimum 1000 złotych lub przy uruchomieniu konta w ramach promocji „iKonta”);
 • brak opłat za wydanie karty debetowej MasterCard Debit z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (przy realizacji transakcji na łączną kwotę minimum 300 złotych miesięcznie. W przypadku braku wymaganych transakcji, bank nalicza opłatę w wysokości 7złotych);
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za realizację stałych zleceń przelewów;
 • brak opłat za polecenia zapłaty;
 • 8 złotych za przelewy SORBNET dla kwot powyżej 1 miliona złotych i 25 złotych dla przelewów o niższej wartości;
 • brak możliwości realizowania przelewów natychmiastowych;
 • 10 złotych za przelewy SEPA;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • brak opłat za przewalutowanie wypłat zagranicznych;
 • bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach banku;
 • możliwość uruchomienia limitu w koncie.

Tani kredyt odnawialny i inne produkty dodatkowe

Dla posiadaczy Konta Praktycznego, BGŻ BNP Paribas przygotował przede wszystkim ofertę kredytu odnawialnego w koncie, którego oferta jest bezpośrednio powiązana z Kontem Praktycznym. Do głównych zalet kredytu odnawialnego, można zaliczyć:

 • proste procedury pozyskania,
 • niskie oprocentowanie,
 • odsetki naliczane są tylko i wyłącznie od wykorzystanej części kredytu w koncie, a wraz z każdą wpłatą na konto redukowany jest wykorzystany limit,
 • kredyt udzielany jest na okres 12 miesięcy i odnawia się automatycznie na kolejny okres, po spełnieniu warunków określonych w umowie.

Dodatkowo posiadacze Konta Praktycznego, mają zapewniony dostęp do standardowych produktów i usług BGŻ BNP Paribas, takich jak: konta oszczędnościowe, lokaty, fundusze TFI BGŻ BNP Paribas, fundusze inwestycyjne (otwarte i zamknięte), oraz ubezpieczenia komunikacyjne.

Obiektywnie o Koncie Praktycznym

Oferta Konta Praktycznego w standardowych warunkach nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jednak biorąc pod uwagę obecną promocję BGŻ BNP Paribas, która zapewnia możliwość korzystania z całkowicie darmowego rachunku przez 36 miesięcy, Konto Praktyczne staję się praktycznym, tanim i funkcjonalnym rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje prostego w obsłudze konta osobistego z dostępem do bankowości internetowej. Brak opłat za wypłat ze wszystkich bankomatów na całym świecie i brak opłat za przewalutowanie wypłat w zagranicznych bankomatach sprawiają, że Konto Praktyczne można polecić także tym osobom, które często podróżują i korzystają z bankomatów różnych sieci banków.

Do wad Konta Praktycznego należy zaliczyć przede wszystkim dość wysoką, wymaganą kwotę transakcji bezgotówkowych (300 złotych w skali miesiąca), która zwalnia Klienta z opłaty za używanie karty debetowej, a także brak możliwości realizowania przelewów natychmiastowych.

Informacje o BNP Paribas

Bank BNP Paribas to uniwersalny bank, który notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zajmuje pozycję lidera bankowości w segmencie rolno-spożywczym oraz w segmencie kredytów konsumpcyjnych. Bank w 2015 roku zajmował jedenastą pozycję w kraju pod względem wielkości aktywów.

Konta, promocje i opinie w BNP Paribas
Więcej o BNP Paribas

Opinie o Konto Praktyczne (iKonto) w BNP Paribas

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!