Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas w promocji iKONTO

Konto Praktyczne (iKonto) w BGŻ BNP ParibasŹródło: Strona WWW BGŻ BNP Paribas

Konto nie jest już dostępne, w zamian można założyć teraz Konto Optymalne

Konto Praktyczne to dość klasyczna oferta konta bankowego obsługiwanego w ramach bankowości internetowej i tradycyjnej, która zapewnia tanie użytkowanie rachunku osobistego. Brak opłat za prowadzenie rachunku i użytkowanie karty debetowej jest warunkowane, stąd też Konto Praktyczne przeznaczone jest raczej dla osób o stałych dochodach, które aktywnie korzystają z karty płatniczej. Dzięki nowej promocji „iKonto” można uniknąć opłat za prowadzenie konta, aż przez 3 lata.

Darmowe konto osobiste na miarę czasów

Bank BGŻ PNP Paribas przygotował ofertę rachunku bankowego dopasowaną do współczesnego świata. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom i wymaganiom Klientów, powstało Konto Praktyczne, które pozbawione jest zbędnych opłat i prowizji.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za prowadzenie rachunku (przy uzyskiwaniu miesięcznych wpływów na poziomie minimum 1000 złotych lub przy uruchomieniu konta w ramach promocji „iKonta”);
 • brak opłat za wydanie karty debetowej MasterCard Debit z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (przy realizacji transakcji na łączną kwotę minimum 300 złotych miesięcznie. W przypadku braku wymaganych transakcji, bank nalicza opłatę w wysokości 7złotych);
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za realizację stałych zleceń przelewów;
 • brak opłat za polecenia zapłaty;
 • 8 złotych za przelewy SORBNET dla kwot powyżej 1 miliona złotych i 25 złotych dla przelewów o niższej wartości;
 • brak możliwości realizowania przelewów natychmiastowych;
 • 10 złotych za przelewy SEPA;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • brak opłat za przewalutowanie wypłat zagranicznych;
 • bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach banku;
 • możliwość uruchomienia limitu w koncie.

Tani kredyt odnawialny i inne produkty dodatkowe

Dla posiadaczy Konta Praktycznego, BGŻ BNP Paribas przygotował przede wszystkim ofertę kredytu odnawialnego w koncie, którego oferta jest bezpośrednio powiązana z Kontem Praktycznym. Do głównych zalet kredytu odnawialnego, można zaliczyć:

 • proste procedury pozyskania,
 • niskie oprocentowanie,
 • odsetki naliczane są tylko i wyłącznie od wykorzystanej części kredytu w koncie, a wraz z każdą wpłatą na konto redukowany jest wykorzystany limit,
 • kredyt udzielany jest na okres 12 miesięcy i odnawia się automatycznie na kolejny okres, po spełnieniu warunków określonych w umowie.

Dodatkowo posiadacze Konta Praktycznego, mają zapewniony dostęp do standardowych produktów i usług BGŻ BNP Paribas, takich jak: konta oszczędnościowe, lokaty, fundusze TFI BGŻ BNP Paribas, fundusze inwestycyjne (otwarte i zamknięte),oraz ubezpieczenia komunikacyjne.

Klienci decydujący się na uruchomienie Konta Praktycznego w BGŻ BNP Paribas, mają możliwość skorzystania z aż dwóch promocji.

1. Promocja „iKONTO” – gwarancja bezpłatnego prowadzenia rachunku przez 3 lata.

Osoby, które do 29 września 2016 roku zdecydują się na złożenie wniosku przez Internet lub telefon, podpiszą umowę o prowadzenie Konta Praktycznego, a także wybiorą kartę do rachunku oraz dostęp do bankowości internetowej Pl@net, przez pierwszych 36 miesięcy nie zapłacą za prowadzenie Konta Praktycznego. Niezależnie od tego czy Klient będzie aktywnie korzystał z rachunki i czy uzyska wymagane wpływy, bank nie będzie pobierał od niego opłaty.

Promocja przeznaczona jest tylko dla osób, które Konto Praktyczne uruchomią w okresie trwania promocji i nie korzystały z poprzednich promocji w ramach akcji BGŻ BNP Paribas: Konto Aktywna Pensja, Kontoaktywator oraz iKontoaktywator.

2. „Konto z nagrodami” i 130 złotych premii

Promocja skierowana jest to tych osób, które do 25 kwietnia 2016 roku założą iKonto (Konto Praktyczne) i spełnią dodatkowe warunki promocji, czyli:

 • do 25 kwietnia 2016 r. zarejestrują się na stronie promocji, podadzą swój adres e-mail wraz ze zgodą na przetwarzanie przez BGŻ BNP Paribas danych osobowych w celach promocji;
 • do 30 kwietnia 2016 r. złożą wniosek o iKONTO (Konto Praktyczne) wraz z kartą debetową poprzez link na stronie konkursowej, a następnie aktywują rachunek;
 • w maju i w czerwcu 2016 r. przeprowadzą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 500 złotych w każdym miesiącu;
 • przynajmniej raz zalogują się do systemu bankowości elektronicznej w okresie od 1 do 31 maja 2016 r.;
 • w okresie od 1 do 30 czerwca 2016 r. wykonają przynajmniej jeden przelew wychodzący za pomocą serwisu bankowości elektronicznej;
 • w dniu wypłaty nagrody będą posiadać aktywne konto oraz kartę debetową.

W promocji „Konto z nagrodami” obowiązuje limit zgłoszeń, a nagroda w postaci 130 złotych trafi do pierwszych 2 500 osób, które spełnią wszystkie warunki promocji.

Konto z premią 130 zł założysz pod tym adresem

4,0

Obiektywnie o Koncie Praktycznym

Oferta Konta Praktycznego w standardowych warunkach nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jednak biorąc pod uwagę obecną promocję BGŻ BNP Paribas, która zapewnia możliwość korzystania z całkowicie darmowego rachunku przez 36 miesięcy, Konto Praktyczne staję się praktycznym, tanim i funkcjonalnym rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje prostego w obsłudze konta osobistego z dostępem do bankowości internetowej. Brak opłat za wypłat ze wszystkich bankomatów na całym świecie i brak opłat za przewalutowanie wypłat w zagranicznych bankomatach sprawiają, że Konto Praktyczne można polecić także tym osobom, które często podróżują i korzystają z bankomatów różnych sieci banków.

Do wad Konta Praktycznego należy zaliczyć przede wszystkim dość wysoką, wymaganą kwotę transakcji bezgotówkowych (300 złotych w skali miesiąca),która zwalnia Klienta z opłaty za używanie karty debetowej, a także brak możliwości realizowania przelewów natychmiastowych.

Opinie użytkowników

Dodaj własną opinię
Bądź pierwszy, napisz opinię!

  Konto Praktyczne (iKonto) w skrócie

  • 3 lata gwarancji bezpłatnego prowadzenia konta (w ramach promocji „iKonto”)
  • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie

  Przydatne dokumenty

  BGŻ BNP Paribas

  Konta, promocje i opinie w BGŻ BNP Paribas

  Bank BGŻ BNP Paribas to uniwersalny bank, który notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zajmuje pozycję lidera bankowości w segmencie rolno-spożywczym oraz w segmencie kredytów konsumpcyjnych. Sam BGŻ w 2015 roku zajmował jedenastą pozycję w kraju pod względem wielkości aktywów.

  Słownik finansowy

  Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.