Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas
Źródło: Strona BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas S.A. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów indywidualnych stworzył ofertę Konta Optymalnego, która łączy w sobie nowoczesną funkcjonalność, wygodny dostęp do rachunku, a przede wszystkim bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta wraz z kartą debetową. Biorąc pod uwagę bogaty pakiet usług i produktów dodatkowych, można uznać, że Konto Optymalne to rozwiązanie dopasowane do potrzeb zdecydowanej większości klientów banku BGŻ.

Bezwarunkowo darmowe i nowoczesne konto dla każdego

Proste w obsłudze, z dostępem przez Internet i aplikację mobilną, stworzone z myślą o osobach nastawionych na samodzielną obsługę większości transakcji bankowych. W ofercie BGŻ BNP Paribas S.A. istotne jest także to, że bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, wydanie karty i jej użytkowanie. Darmowe są także przelewy internetowe, wypłaty z wybranych bankomatów polskich i zagranicznych.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach

 • brak opłat za prowadzenie rachunku;
 • brak opłat za wydanie i używanie karty debetowej MasterCard Debit z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za realizację stałych zleceń przelewów;
 • brak opłat za polecenia zapłaty;
 • 0,50 złotych za wypłatę gotówki w ramach usługi „Płać kartą i wypłacaj”;
 • 5 złotych za realizację przelewów natychmiastowych;
 • 10 złotych za przelewy SEPA;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash (5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów).;
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów grupy BNP Paribas i Global Alliance (10 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów).
 • 10 złotych za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach banku (opłata nie jest pobierana, jeżeli przy oddziale banku nie ma bankomatu/wpłatomatu).

Dodatkowe produkty i usługi

Posiadacze Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas S.A. mogą korzystać także z szeregu różnorodnych produktów i rozwiązań, takich jak:

 • Konta oszczędnościowe – do wyboru Konto Dobrze Oszczędnościowe z miesięczną kapitalizacją odsetek i oprocentowaniem do 1,80% w skali roku (dla salda do 100 000 złotych) lub Rachunek Sejf z oprocentowaniem na poziomie 0,50% w skali roku. W obu przypadkach klient zachowuje pełną swobodę w zakresie wpłat i wypłat środków na rachunku oszczędnościowych, bez utraty naliczonych już odsetek.
 • Lokaty – bogaty wybór różnorodnych lokat terminowych, takich jak: Lokata Pl@neta z oprocentowaniem do 0,90% w skali roku, Lokata Promocyjna (do 1,45% w skali roku), Lokata Progresywna zakładana na 12 miesięcy z oprocentowaniem do 4% w ostatnim miesiącu, a także lokaty standardowe prowadzone w złotych, euro lub dolarach.
 • Inwestycje na poczet przyszłej emerytury – do wyboru:
  • IKE Konto Oszczędnościowe prowadzone bez opłat, a generowane na nim zyski wolne są od podatku,
  • IKE BNP Paribas FIO – konto wzbogacone o 4 plany emerytalne (do wyboru), charakteryzujące się dużym zróżnicowaniem poziomu ryzyka oraz wysokością potencjalnych stóp zwrotu.
 • Kredyty – szeroki wybór wszelkiego typu kredytów i pożyczek, począwszy od kredytów gotówkowych, przez kredyty samochodowe, konsolidacyjne na kredytach hipotecznych i odnawialnych kończąc.
 • Ubezpieczenia – możliwość skorzystania z dowolnego ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia komunikacyjnego czy też chroniącego różnego typu ruchomości i nieruchomości.
 • Pl@net i Mobile Pl@net – system nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej, zapewniający wygodny i szybki dostęp do konta, a także dodatkowych funkcjonalności, takich jak program ułatwiający zarządzanie własnymi finansami, powiadomienia o nowych promocjach i zmianach bankowych, system wygodnych płatności itp.

Obiektywnie o Koncie Optymalnym

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas S.A. to zdecydowanie oferta godna polecenia, w szczególności osobom, które poszukują w pełni i bezwarunkowo darmowego rachunku osobistego. Na plus oferty działa także brak opłat za wydanie i użytkowanie karty płatniczej. Osoby często podróżujące poza granice Polski docenią także bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów zagranicznych (poza granicami kraju z bankomatów grupy BNP Paribas i Global Alliance). Co więcej, nowi klienci decydujący się na uruchomienie konta w ramach promocji (obu lub tylko „Konto z Money Back”) mogą przy tym pozyskać dodatkowe środki, na poziomie nawet 400 złotych.

Na niekorzyść Konta Optymalnego może przemawiać to, że wpłaty i wypłaty środków na rachunek w kasach bankowych są odpłatne. Za każdą taką transakcję klient zapłaci 10 złotych, przy czym w tabeli opłat i prowizji zastrzeżono, że opłata ta nie jest naliczana, jeżeli przy danej placówce/oddziale nie ma bankomatu/wpłatomatu. Drobną niedogodnością może być również opłata pobierana za wypłaty gotówki w ramach usługi „Płać kartą i wypłacaj”.

Opinie użytkowników