Konto Walutowe w Banku Millennium

Konto Walutowe w Banku Millennium
Źródło: Millennium Bank

Konto Walutowe w Banku Millennium może być prowadzone w jednej z czterech walut – EUR, USD, GBP lub CHF. To przede wszystkim osobisty rachunek umożliwiający odbieranie wpływów w obcych walutach, regulację rat kredytu walutowego bez ryzyka zmian kursowych, a także sukcesywne oszczędzanie poprzez lokowanie środków na koncie oszczędnościowym lub na wybranej lokacie terminowej.

Konto Walutowe wymaga posiadania również rachunku osobistego, takie jak Konto 360° lub Konto 360° Student. To dobra wiadomość dla nowych klientów, ponieważ zakładając konto osobiste do 28 stycznia 2020 roku mają szansę zasilić je ekstra premią, dzięki promocji „200 zł na Nowy Rok”.

Konto Walutowe w skrócie
Konto 1 EUR
Karta 1 EUR
Dostępne waluty
EUR, USD, GBP, CHF
Konto osobiste Tak
Konto Walutowe w naszych rankingach

Zalety konta:

 • tanie konto prowadzone w 4 walutach (darmowe, jeżeli zostanie założone przez Millenet)
 • atrakcyjna oferta produktów oszczędnościowych, w tym lokat terminowych z oprocentowaniem do 0,70% w skali roku oraz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1% w skali roku

Wady konta:

 • konieczność posiadania dowolnego rachunku osobistego
 • brak możliwości uniknięcia opłat za użytkowanie karty

Bank Millennium S.A. przygotował propozycję osobistego rachunku walutowego dla tych osób, które poszukują sprawdzonych i bezpiecznych produktów bankowych. Z Kontem Walutowym w Millennium zyskuje się przede wszystkim dostęp do atrakcyjnej i mocno rozbudowanej oferty lokat terminowych oraz konta oszczędnościowego, które prowadzone są w obcych walutach. 

Warto podkreślić, że użytkowanie Konta Walutowego wymaga posiadania również standardowego rachunku osobistego. Każdy z klientów może wybrać dowolny ROR, jednak z Kontem 360° oraz Kontem 360° Student zyskać można dodatkowe środki na koncie, dzięki promocji „200 zł na Nowy Rok”.

Dla spłacających kredyt i oszczędnych

Konto Walutowe w Banku Millennium to przede wszystkim konto osobiste, umożliwiające deponowanie środków w obcych walutach, w tym: euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich oraz we frankach szwajcarskich. Jak podkreśla sam bank, to rozwiązanie pozwalające przede wszystkim: 

 • wykonywać operacje pomiędzy rachunkiem osobistym a lokatami, 
 • spłacać kredyt walutowy bez ryzyka związanego z różnicami kursowymi, 
 • otrzymywać wpływy w obcej walucie. 

Co prawda konto nie jest bezwarunkowo wolne od opłat, jednak wystarczy założyć je poprzez Millenet, aby nie musieć regulować comiesięcznych opłat w wysokości 1 EUR/GBP lub 2 USD/CHF. 

Niestety, nie można uniknąć opłat za użytkowanie karty. Bank Millennium nie pozostawił w tym aspekcie żadnej alternatywy. 

Warto również zwrócić uwagę na to, że w ofercie Banku Millennium największy nacisk nakładany jest na bogaty wachlarz produktów oszczędnościowych, z których może skorzystać każdy. Wystarczy zaledwie 200 EUR, GBP lub USD, aby założyć lokatę terminową z korzystnym oprocentowaniem.

Podstawowe informacje

Cechy konta
 • rachunek walutowy prowadzonych w 4 walutach
 • karta Millennium Mastercard Voyager umożliwiająca realizację transakcji w euro, bez zbędnych opłat i prowizji
 • Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1% w skali roku
 • lokaty terminowe z oprocentowaniem do 1,60% w skali roku
Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

1 EUR, 1 GBP, 2 USD lub 2 CHF

Opłata nie jest naliczana, jeżeli rachunek został uruchomiony przez Millenet lub wykorzystywany jest do spłaty kredytu walutowego (w tej samej walucie co konto).

Dostępne walutyEUR, USD, GBP, CHF
Spread % dla głównych walut

6,16%

Konto osobiste wymagane?Tak

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej

Millennium Mastercard Voyager (tylko do konta prowadzonego w EUR)

Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

1 EUR począwszy od miesiąca następującego po miesiącu wydania karty

Płatności mobilne
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 EUR (bankomaty Banku Millennium)
 • 0,2 EUR (bankomaty sieci Santander Bank Polska oraz Planet Cash)
 • 1,5 EUR (bankomaty pozostałych sieci)
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

1,5 EUR za wypłatę euro i 2 EUR za wypłatę pozostałych walut (tylko dla transakcji w krajach należących do EOG)

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy w walucie

0,5% min 20 PLN max 125 PLN

Przelew natychmiastowy

0,5% min 20 PLN max 125 PLN + 50 zł (przelew w trybie ekspres)

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,5% min 20 PLN max 125 PLN + 60 zł za przelew w opcji OUR

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci Banku Millennium korzystający z Konta Walutowego, mogą korzystać również z wielu dodatkowych produktów i usług, takich jak: 

 1. Lokaty walutowe – w ofercie Banku Millennium odnaleźć można nie jedną, lecz trzy propozycje różnych lokat, w tym:
  • Lokata Millenet – można ją założyć już od 500 PLN, 200 EUR, 200 USD lub 200 GBP. Okres na jaki zawierana jest lokata wynosi od 16 dni do 366 dni, a oprocentowanie dla środków walutowych to odpowiednio – do 0,70% w skali roku dla lokaty prowadzonej w USD oraz GBP i do 0,20% w skali roku dla oszczędności w euro;
  • Lokata SuperProcent – dostępna w PLN oraz EUR. W przypadku ulokowania środków w euro wymagana wpłata minimalna to 200 EUR. Elastyczny czas trwania lokaty to 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Oprocentowanie lokaty zależne jest od okresu, na jaki została zawarta i może wynosić do 1,60% w skali roku (przy najdłuższym okresie 24 miesięcy);
  • Lokata Millennium walutowa – zawierana na okres 3, 6 lub 12 miesięcy, z oprocentowaniem do 0,60% w skali roku. Dostępna na wpłat w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich. Już od 200 EUR/USD/GBP.
 2. Konto Oszczędnościowe walutowe – konto oszczędnościowe może być prowadzone w euro, oraz dolarach amerykańskich. Oprocentowanie zależne jest od waluty, w której prowadzone jest konto i wynosi odpowiednio:
  • 1% w skali roku (przez 100 dni, w ramach promocyjnego oprocentowania) dla rachunku prowadzonego w dolarach amerykańskich, dla salda do 50 000 USD i 0,40% w skali roku dla nadwyżek ponad tę kwotę (a także w okresie, gdy nie obowiązuje promocyjne oprocentowanie);
  • 0,20% w skali roku (przez 100 dni, w ramach promocyjnego oprocentowania) dla rachunku prowadzonego w euro, dla salda do 50 000 EUR i 0,40% w skali roku dla nadwyżek ponad tę kwotę (a także w okresie, gdy nie obowiązuje promocyjne oprocentowanie).
 3. Karta Millennium Mastercard Voyager – karta debetowa wydawana do Konta Walutowego prowadzonego w euro. Dzięki niej wszelkie transakcje zawierane w euro wolne są od opłat za przewalutowanie, a sama karta doskonale sprawdza się w podróży lub przy realizacji zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Co więcej, realizując płatności kartą Millennium zyskuje się dostęp do atrakcyjnych ofert promocyjnych i rabatów w ramach Programu Inspiracje, w którym uczestniczy około 1000 partnerów. 
 4. Aplikacja mobilna – nowoczesna i funkcjonalna, dzięki której błyskawicznie można wykonać przelew (np. korzystając z asystenta Milla wydając proste polecenie głosowe), sprawdzić stan konta, dokonać płatności zbliżeniowej telefonem czy też doładować telefon.

Jak założyć Konto Walutowe w Banku Millennium?

Klienci Banku Millennium S.A. mogą założyć Konto Walutowe korzystając z bankowości internetowej Millenet. Wystarczy wybrać opcję „Załóż konto”, a następnie podążać za kolejnymi komunikatami wyświetlanymi na ekranie.

Można również skorzystać z TeleMillennium i skontaktować się z konsultantem dzwoniąc pod numer 801 331 331. Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozwiązań mogą wybrać obsługę w wybranym oddziale banku.

Uwaga! – Tylko Konta Walutowe zakładane przez Millenet zwolnione są z opłaty miesięcznej, za prowadzenie konta. 

Nowi klienci Banku Millennium S.A. chcący korzystać z Konta Walutowego muszą najpierw założyć rachunek osobisty prowadzony w złotówkach. Jednym z najchętniej wybieranych jest Konto 360°, a także Konto 360° Student, z którym zyskać można dodatkowe środki na koncie. 

Załóż rachunek poprzez stronę banku

Co ważniejsze, po zwarciu umowy o prowadzenie konta osobistego (w złotych) klient zyskuje dostęp do bankowości internetowej Millenet, poprzez którą może złożyć wniosek o uruchomienie Konta Walutowego. Może również skorzystać z obsługi przez TeleMillennium oraz w dowolnej placówce stacjonarnej.

Zalety i wady Konta Walutowego w Banku Millennium

Konto Walutowe w Banku Millennium S.A. to propozycja, która posiada wiele zalet, ale i wady, które dla wielu osób mogą mieć szczególne znaczenie. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed zawarciem z bankiem umowy.

Zalety:

 • tanie konto prowadzone w 4 walutach (darmowe, jeżeli zostanie założone przez Millenet);
 • atrakcyjna oferta produktów oszczędnościowych, w tym lokat terminowych z oprocentowaniem do 0,70% w skali roku oraz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1% w skali roku;
 • funkcjonalna aplikacja mobilna;
 • darmowe przelewy SEPA;
 • nowi klienci mogą zyskać premię w promocji „200 zł na Nowy Rok” przy zakładaniu Konta 360° lub Konta 360° Student. 

Wady:

 • konieczność posiadania dowolnego rachunku osobistego (np. Konto 360°), aby móc korzystać z konta walutowego;
 • możliwość posiadania karty debetowej tylko do Konta Walutowego EUR;
 • brak możliwości uniknięcia opłat za użytkowanie karty;
 • brak kantoru walutowego.

Obiektywnie o Koncie Walutowym

Analizując ofertę Banku Millennium S.A. wyraźnie dostrzegalne jest to, że bank w znacznym stopniu skoncentrował swoją uwagę na obsłudze klientów deponujących swoje środki w euro. Co prawda Konto Walutowe dostępne jest również w trzech dodatkowych walutach (GBP, USD oraz CHF), jednak karta debetowa dostępna jest tylko dla konta prowadzonego w euro.  Co więcej, w przypadku produktów oszczędnościowych dodatkowe zyski mogą wypracować jedynie ci klienci, którzy posiadają wolne środki w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich oraz euro. Na próżno szukać lokat i konta oszczędnościowego prowadzonych we frankach szwajcarskich.

Konto Walutowe w Millennium raczej nie sprawdzi się w przypadku tych osób, które lubią wykorzystywać zmieniające się kursy walut, w celu wygenerowania dodatkowych zysków. W Banku Millennium S.A. nie ma bowiem kantoru walutowego, a wszelkie transakcje przeliczane są według przyjętego w danym momencie kursu. 

Podsumowując, Konto Walutowe Millennium sprawdzi się w przypadku osób pracujących poza granicami Polski lub mających stałe dochody z zagranicy (np. gdy partner pracuje w innym kraju), a także tych, które spłacają kredyt walutowy. Zwolennicy podróży po Europie również mogą z powodzeniem skorzystać z oferty banku i cieszyć się bezprowizyjnymi transakcjami realizowanymi w euro. 

Od samego konta znacznie ciekawsza jest oferta produktów oszczędnościowych, w tym konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem środków do 1% w skali roku. Godne uwagi są również lokaty terminowe, jakie dostępne są w kilku wariantach dla klientów dysponujących środkami w obcych walutach.

Informacje o Millennium Banku

Obecnie Bank Millenium w ramach rankingu największych banków w Polsce (opracowanego w oparciu o sumę aktywów pod koniec 2014 roku), zajmuje siódmą lokatę. Od wielu lat znajduje się on w czołówce bankowości uniwersalnej.

Konta, promocje i opinie w Millennium Banku
Więcej o Millennium Banku

Opinie o Koncie walutowym w Millennium Banku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!