Konto Walutowe w Banku Millennium

Konto Walutowe w Millennium Banku
Źródło: Millennium Bank

Konto Walutowe w Banku Millennium może być prowadzone w jednej z czterech walut – EUR, USD, GBP lub CHF. To przede wszystkim osobisty rachunek umożliwiający odbieranie wpływów w obcych walutach, regulację rat kredytu walutowego bez ryzyka zmian kursowych, a także sukcesywne oszczędzanie poprzez lokowanie środków na koncie oszczędnościowym lub na wybranej lokacie terminowej.

Konto Walutowe wymaga posiadania również rachunku osobistego, takie jak Konto 360° lub Konto 360° Student. To dobra wiadomość dla nowych klientów, ponieważ zakładając konto osobiste do 28 stycznia 2020 roku mają szansę zasilić je ekstra premią, dzięki promocji „200 zł na Nowy Rok”.

Konto Walutowe w skrócie

Prowadzenie konta
1 EUR
Opłata za kartę
1 EUR
Dostępne waluty
 • EUR
 • USD
 • GBP
 • CHF
Wymagane konto osobiste?
Tak

Bank Millennium S.A. przygotował propozycję osobistego rachunku walutowego dla tych osób, które poszukują sprawdzonych i bezpiecznych produktów bankowych. Z Kontem Walutowym w Millennium zyskuje się przede wszystkim dostęp do atrakcyjnej i mocno rozbudowanej oferty lokat terminowych oraz konta oszczędnościowego, które prowadzone są w obcych walutach. 

Warto podkreślić, że użytkowanie Konta Walutowego wymaga posiadania również standardowego rachunku osobistego. Każdy z klientów może wybrać dowolny ROR, jednak z Kontem 360° oraz Kontem 360° Student zyskać można dodatkowe środki na koncie, dzięki promocji „200 zł na Nowy Rok”.

Dla spłacających kredyt i oszczędnych

Konto Walutowe w Banku Millennium to przede wszystkim konto osobiste, umożliwiające deponowanie środków w obcych walutach, w tym: euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich oraz we frankach szwajcarskich. Jak podkreśla sam bank, to rozwiązanie pozwalające przede wszystkim: 

 • wykonywać operacje pomiędzy rachunkiem osobistym a lokatami, 
 • spłacać kredyt walutowy bez ryzyka związanego z różnicami kursowymi, 
 • otrzymywać wpływy w obcej walucie. 

Co prawda konto nie jest bezwarunkowo wolne od opłat, jednak wystarczy założyć je poprzez Millenet, aby nie musieć regulować comiesięcznych opłat w wysokości 1 EUR/GBP lub 2 USD/CHF. 

Niestety, nie można uniknąć opłat za użytkowanie karty. Bank Millennium nie pozostawił w tym aspekcie żadnej alternatywy. 

Warto również zwrócić uwagę na to, że w ofercie Banku Millennium największy nacisk nakładany jest na bogaty wachlarz produktów oszczędnościowych, z których może skorzystać każdy. Wystarczy zaledwie 200 EUR, GBP lub USD, aby założyć lokatę terminową z korzystnym oprocentowaniem.

Podstawowe informacje

Cechy konta
 • rachunek walutowy prowadzonych w 4 walutach
 • karta Millennium Mastercard Voyager umożliwiająca realizację transakcji w euro, bez zbędnych opłat i prowizji
 • Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1% w skali roku
 • lokaty terminowe z oprocentowaniem do 1,60% w skali roku
Aplikacja mobilna
tak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

1 EUR, 1 GBP, 2 USD lub 2 CHF

Opłata nie jest naliczana, jeżeli rachunek został uruchomiony przez Millenet lub wykorzystywany jest do spłaty kredytu walutowego (w tej samej walucie co konto).

Dostępne waluty
EUR, USD, GBP, CHF
Spread % dla głównych walut

6,16%

Konto osobiste wymagane?
tak

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej

Millennium Mastercard Voyager (tylko do konta prowadzonego w EUR)

Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

1 EUR począwszy od miesiąca następującego po miesiącu wydania karty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 EUR (bankomaty Banku Millennium)
 • 0,2 EUR (bankomaty sieci Santander Bank Polska oraz Planet Cash)
 • 1,5 EUR (bankomaty pozostałych sieci)
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

1,5 EUR za wypłatę euro i 2 EUR za wypłatę pozostałych walut (tylko dla transakcji w krajach należących do EOG)

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy w walucie

0,5% min 20 PLN max 125 PLN

0,5% min 20 PLN max 125 PLN + 50 zł (przelew w trybie ekspres)

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,5% min 20 PLN max 125 PLN + 60 zł za przelew w opcji OUR

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci Banku Millennium korzystający z Konta Walutowego, mogą korzystać również z wielu dodatkowych produktów i usług, takich jak: 

 1. Lokaty walutowe – w ofercie Banku Millennium odnaleźć można nie jedną, lecz trzy propozycje różnych lokat, w tym:
  • Lokata Millenet – można ją założyć już od 500 PLN, 200 EUR, 200 USD lub 200 GBP. Okres na jaki zawierana jest lokata wynosi od 16 dni do 366 dni, a oprocentowanie dla środków walutowych to odpowiednio – do 0,70% w skali roku dla lokaty prowadzonej w USD oraz GBP i do 0,20% w skali roku dla oszczędności w euro;
  • Lokata SuperProcent – dostępna w PLN oraz EUR. W przypadku ulokowania środków w euro wymagana wpłata minimalna to 200 EUR. Elastyczny czas trwania lokaty to 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Oprocentowanie lokaty zależne jest od okresu, na jaki została zawarta i może wynosić do 1,60% w skali roku (przy najdłuższym okresie 24 miesięcy);
  • Lokata Millennium walutowa – zawierana na okres 3, 6 lub 12 miesięcy, z oprocentowaniem do 0,60% w skali roku. Dostępna na wpłat w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich. Już od 200 EUR/USD/GBP.
 2. Konto Oszczędnościowe walutowe – konto oszczędnościowe może być prowadzone w euro, oraz dolarach amerykańskich. Oprocentowanie zależne jest od waluty, w której prowadzone jest konto i wynosi odpowiednio:
  • 1% w skali roku (przez 100 dni, w ramach promocyjnego oprocentowania) dla rachunku prowadzonego w dolarach amerykańskich, dla salda do 50 000 USD i 0,40% w skali roku dla nadwyżek ponad tę kwotę (a także w okresie, gdy nie obowiązuje promocyjne oprocentowanie);
  • 0,20% w skali roku (przez 100 dni, w ramach promocyjnego oprocentowania) dla rachunku prowadzonego w euro, dla salda do 50 000 EUR i 0,40% w skali roku dla nadwyżek ponad tę kwotę (a także w okresie, gdy nie obowiązuje promocyjne oprocentowanie).
 3. Karta Millennium Mastercard Voyager – karta debetowa wydawana do Konta Walutowego prowadzonego w euro. Dzięki niej wszelkie transakcje zawierane w euro wolne są od opłat za przewalutowanie, a sama karta doskonale sprawdza się w podróży lub przy realizacji zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Co więcej, realizując płatności kartą Millennium zyskuje się dostęp do atrakcyjnych ofert promocyjnych i rabatów w ramach Programu Inspiracje, w którym uczestniczy około 1000 partnerów. 
 4. Aplikacja mobilna – nowoczesna i funkcjonalna, dzięki której błyskawicznie można wykonać przelew (np. korzystając z asystenta Milla wydając proste polecenie głosowe), sprawdzić stan konta, dokonać płatności zbliżeniowej telefonem czy też doładować telefon.

Jak założyć Konto Walutowe w Banku Millennium?

Klienci Banku Millennium S.A. mogą założyć Konto Walutowe korzystając z bankowości internetowej Millenet. Wystarczy wybrać opcję „Załóż konto”, a następnie podążać za kolejnymi komunikatami wyświetlanymi na ekranie.

Można również skorzystać z TeleMillennium i skontaktować się z konsultantem dzwoniąc pod numer 801 331 331. Zwolennicy bardziej tradycyjnych rozwiązań mogą wybrać obsługę w wybranym oddziale banku.

Uwaga! – Tylko Konta Walutowe zakładane przez Millenet zwolnione są z opłaty miesięcznej, za prowadzenie konta. 

Nowi klienci Banku Millennium S.A. chcący korzystać z Konta Walutowego muszą najpierw założyć rachunek osobisty prowadzony w złotówkach. Jednym z najchętniej wybieranych jest Konto 360°, a także Konto 360° Student, z którym zyskać można dodatkowe środki na koncie. 

Załóż rachunek poprzez stronę banku

Co ważniejsze, po zwarciu umowy o prowadzenie konta osobistego (w złotych) klient zyskuje dostęp do bankowości internetowej Millenet, poprzez którą może złożyć wniosek o uruchomienie Konta Walutowego. Może również skorzystać z obsługi przez TeleMillennium oraz w dowolnej placówce stacjonarnej.

Zalety i wady Konta Walutowego w Banku Millennium

Konto Walutowe w Banku Millennium S.A. to propozycja, która posiada wiele zalet, ale i wady, które dla wielu osób mogą mieć szczególne znaczenie. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed zawarciem z bankiem umowy.

Zalety:

 • tanie konto prowadzone w 4 walutach (darmowe, jeżeli zostanie założone przez Millenet);
 • atrakcyjna oferta produktów oszczędnościowych, w tym lokat terminowych z oprocentowaniem do 0,70% w skali roku oraz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1% w skali roku;
 • funkcjonalna aplikacja mobilna;
 • darmowe przelewy SEPA;
 • nowi klienci mogą zyskać premię w promocji „200 zł na Nowy Rok” przy zakładaniu Konta 360° lub Konta 360° Student. 

Wady:

 • konieczność posiadania dowolnego rachunku osobistego (np. Konto 360°), aby móc korzystać z konta walutowego;
 • możliwość posiadania karty debetowej tylko do Konta Walutowego EUR;
 • brak możliwości uniknięcia opłat za użytkowanie karty;
 • brak kantoru walutowego.

Obiektywnie o Koncie Walutowym

Analizując ofertę Banku Millennium S.A. wyraźnie dostrzegalne jest to, że bank w znacznym stopniu skoncentrował swoją uwagę na obsłudze klientów deponujących swoje środki w euro. Co prawda Konto Walutowe dostępne jest również w trzech dodatkowych walutach (GBP, USD oraz CHF), jednak karta debetowa dostępna jest tylko dla konta prowadzonego w euro.  Co więcej, w przypadku produktów oszczędnościowych dodatkowe zyski mogą wypracować jedynie ci klienci, którzy posiadają wolne środki w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich oraz euro. Na próżno szukać lokat i konta oszczędnościowego prowadzonych we frankach szwajcarskich.

Konto Walutowe w Millennium raczej nie sprawdzi się w przypadku tych osób, które lubią wykorzystywać zmieniające się kursy walut, w celu wygenerowania dodatkowych zysków. W Banku Millennium S.A. nie ma bowiem kantoru walutowego, a wszelkie transakcje przeliczane są według przyjętego w danym momencie kursu. 

Podsumowując, Konto Walutowe Millennium sprawdzi się w przypadku osób pracujących poza granicami Polski lub mających stałe dochody z zagranicy (np. gdy partner pracuje w innym kraju), a także tych, które spłacają kredyt walutowy. Zwolennicy podróży po Europie również mogą z powodzeniem skorzystać z oferty banku i cieszyć się bezprowizyjnymi transakcjami realizowanymi w euro. 

Od samego konta znacznie ciekawsza jest oferta produktów oszczędnościowych, w tym konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem środków do 1% w skali roku. Godne uwagi są również lokaty terminowe, jakie dostępne są w kilku wariantach dla klientów dysponujących środkami w obcych walutach.

Zalety:

 • tanie konto prowadzone w 4 walutach (darmowe, jeżeli zostanie założone przez Millenet)
 • atrakcyjna oferta produktów oszczędnościowych, w tym lokat terminowych z oprocentowaniem do 0,70% w skali roku oraz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1% w skali roku

Wady:

 • konieczność posiadania dowolnego rachunku osobistego
 • brak możliwości uniknięcia opłat za użytkowanie karty

Opinie o Koncie walutowym w Millennium Banku