Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska

W Santander Banku S.A. każdy znajdzie rachunek dopasowany do indywidualnych potrzeb. W przypadku małych firm lub dopiero rozpoczynających działalność, jednym z ciekawszych rozwiązań jest Konto Firmowe Godne Polecenia.

Z rachunku mogą korzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółki kapitałowe oraz cywilne, stowarzyszenia, a także inne podmioty posiadające osobowość prawną. Użytkownicy rachunku zyskują równocześnie dostęp do bogatego wachlarza dodatkowych produktów i usług, które poprawiają komfort prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Idealne konto dla małych firm

Santander Bank przygotował ciekawą propozycję rachunku firmowego, dla tych osób, które mają niewielkie potrzeby transakcyjne. Konto Firmowe Godne Polecenia doskonale sprawdzi się w przypadku firm, które realizują tylko kilka transakcji w miesiącu. Pakiet 15 bezpłatnych przelewów w zupełności wystarczy firmie, jeżeli współpracuje ona z niewielką grupą kontrahentów lub też dopiero rozpoczyna działalność.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za otwarcie konta;
 • brak opłat za prowadzenie konta, przy realizacji przelewu do ZUS na kwotę minimum 200 złotych (jeżeli w danym miesiącu warunek nie zostanie spełniony, wówczas bank pobiera opłatę w wysokości 25 złotych);
 • brak opłat za wydanie karty debetowej Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit;
 • brak opłat za użytkowanie karty, przy realizacji transakcji bezgotówkowych za minimum 400 złotych miesięcznie;
 • brak opłat za pakiet 15 przelewów internetowych w systemie ELIXIR, do wykorzystania w danym miesiącu kalendarzowym;
 • brak opłat za przelewy do ZUS i US;
 • 8 złotych za przelewy natychmiastowe (do wyboru Express Elixir lub BlueCash);
 • brak opłat za zlecenia stałe, jeżeli rachunek odbiorcy prowadzony jest w Santander Banku (do pozostałych banków – 3 złote);
 • brak opłat za polecenia zapłaty, jeżeli rachunek odbiorcy prowadzony jest w Santander Banku (do pozostałych banków – 2 złote);
 • płatności w systemie BLIK;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów Santander Bank Polska oraz sieci partnerskich;
 • brak opłat za wypłaty realizowane w ramach cash back;
 • brak opłat za użytkowanie platformy wymiany walut Kantor Santander Bank Polska, która dostępna jest w ramach bankowości elektronicznej (platforma umożliwia ekspresową realizację transakcji);
 • możliwość założenia jednego bezpłatnego konta walutowego, w jednej z trzech dostępnych walut: EUR, USD, GBP.

Dodatkowe produkty i usługi

 1. Lokaty terminowe – możliwość lokowania wolnych środków na lokatach terminowych (również walutowych) ze zróżnicowanym oprocentowaniem i terminem zapadalności wynoszącym od 7 dni do 12 miesięcy.
 2. Konto walutowe – możliwość uruchomienia rachunku walutowego prowadzonego w EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, NOK, SEK, AUD, CAD, HUF, JPY, CNY, MXN, RON, RUB, TRY.
 3. Santander Trade – platforma dostarczająca informacje o wymianach handlowych w 185 krajach, w tym m.in.: główne kierunki eksportu i importu na całym świecie, ponad 25 tysięcy raportów na temat różnych branży wymiany międzynarodowej, baza danych importerów i importerów działających w różnych sektorach gospodarczych, oferty i przetargi z całego świata itd. 
 4. Kantor Santander – bezpłatna platforma wymiany walut działająca 24 godziny na dobę. 
 5. Dodatkowe źródła finansowania – bogaty wybór różnych źródeł finansowa inwestycji krótkoterminowych i długoterminowych, w tym leasing, kredyty i pożyczki.
 6. eKsięgowość – możliwość korzystania z profesjonalnych rozwiązań w zakresie prowadzenia księgowości firm. 
 7. Program Polska Bezgotówkowa – skierowany do firm, które na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy nie korzystały z terminali płatniczych. W ramach programu można korzystać nawet z 3 terminali płatniczych bez zbędnych opłat. W ramach programu zyskać można m.in.:
  • 0 złotych za abonament użytkowania terminali mobilnych;
  • brak opłat abonamentowych nawet przez 18 miesięcy za terminale stacjonarne i przenośne;
  • brak opłat za procesowanie transakcji przez 12 miesięcy lub też do momentu osiągnięcia obrotu na poziomie 100 tysięcy złotych (na jeden terminal płatniczy POS) przed upływem 12 miesięcy.

Konto Firmowe Godne Polecenia Premium

Kiedy Konto Firmowe Godne Polecenia przestaje być wystarczające, wówczas warto zainteresować się jego rozszerzoną wersją Premium. W zamian za stałą opłatę w wysokości 70 złotych zyskuje się m.in.:

 • brak opłat za prowadzenie nieograniczonej liczby rachunków w PLN oraz walutach obcych;
 • brak opłat za pakiet 100 przelewów internetowych (realizowanych z konta głównego);
 • brak opłat za przelewy do ZUS i US;
 • brak opłat za wpłaty we wpłatomatach i wypłaty w bankomatach sieci Santander Bank Polska;
 • brak opłat za użytkowanie platformy wymiany walut Kantor Santander Bank Polska, która dostępna jest w ramach bankowości elektronicznej (platforma umożliwia ekspresową realizację transakcji);
 • brak opłat za użytkowanie karty płatniczej (przy realizacji transakcji na poziomie minimum 400 złotych miesięcznie).

„Promocja dla przedsiębiorców” 

Nowi klienci banku, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, mają możliwość korzystania z Konta Firmowego Godnego Polecenia na preferencyjnych warunkach, przez 24 miesiące. Co więcej, dzięki „Promocji dla przedsiębiorców” mogą oni zyskać do 900 złotych premii, aktywnie korzystając z karty płatniczej. W ramach promocji bank będzie wypłacał zwrot 4% wartości zrealizowanych transakcji, jednak nie więcej niż 150 złotych w skali miesiąca. Premię z tytułu płatności kartą otrzymywać można przez 6 kolejnych miesięcy.

Czas na przystąpienie do promocji mija 31 lipca 2019 roku.

Obiektywnie o Koncie Firmowym Godnym Polecenia 

Oferta Santander Banku S.A. to obecnie jedna z najkorzystniejszych propozycji dla firm, których potrzeby transakcyjne pozostają na relatywnie niewielkim poziomie. Konto Firmowe Godne Polecenia sprawdzi się zarówno w przypadku osób rozpoczynających działalność, jak i tych, które prowadzą własną firmę już od dłuższego czasu. Atutem konta są niskie opłaty za realizację transakcji bankowych, a w przypadku uruchomienia konta w ramach „Promocji dla przedsiębiorców” całkowity ich brak przez 24 miesiące. Warto również zwrócić uwagę na bogaty wybór dodatkowych produktów i usług, a także możliwość przystąpienia do Programu Polska Bezgotówkowa, w ramach której firmy mogą korzystać z bezpłatnych terminali płatniczych nawet przez 18 miesięcy.

Otwórz konto i zyskaj 900 zł premii:

Otwórz konto

Opinie użytkowników