Konto Jakie Chcę w BZ WBK

Konto Jakie Chcę w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK S.A. wprowadził do swojej oferty rachunek osobisty, jakiego jeszcze nie było. To klient decyduje o tym z czego i jak chce korzystać, a nawet sam określa za co i ile chce płacić. To prawdopodobnie jedyna tak elastyczna oferta konta osobistego dostępna na rynku, którą w każdym momencie można zmienić z poziomu bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Sam decydujesz czego potrzebujesz

Konto Jakie Chcę może być prowadzone już od 13. roku życia (przy czym część funkcjonalności dostępna jest dopiero w momencie ukończenia 18 lat), a dostępne opcje dodatkowe pozwalają zmieniać charakter rachunku w dowolnym momencie. W ten sposób nie trzeba zawierać nowych umów, czy poszukiwać nowego banku, gdy zmieniają się potrzeby danej osoby lub styl ich życia.

Podstawowe cechy konta w punktach

 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta;
 • dwie karty do wyboru: Dopasowana Mastercard lub Dopasowana Visa;
 • 3 złote miesięcznej opłaty podstawowej za użytkowanie karty (może być zmieniona na 0 złotych, przy wyborze opcji „Bankomaty i opłaty”;
 • darmowa bankowość internetowa i mobilna;
 • brak opłat za przelewy w systemie Elixir;
 • 2,50 zł (dla osób do 26. roku życia), 5 zł dla pozostałych osób za przelewy Express Elixir lub BlueCash;
 • 0,50 złotych za zlecenia stałe (brak opłat dla osób do 26. roku życia);
 • brak opłat za polecenia zapłaty;
 • brak opłat za smsKody do zatwierdzania przelewów internetowych;
 • płatności w systemie blik;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów BZ WBK (istnieje możliwość wykupienia darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w całej Polsce);
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, które realizowane są za pomocą BLIK;
 • możliwość wykupienia pakietu bezpłatnych wypłat (przez 10 dni) z zagranicznych bankomatów.

Indywidualne rozwiązanie

Posiadacze Konta Jakie Chcę samodzielnie mogą wybrać dodatkowe usługi, spośród następujących opcji, które można zmieniać w dowolnym momencie:

 1. Automatyczne oszczędzanie – to oszczędnościowe Konto Systematyczne, które zapewnia możliwość realizowania wpłat i wypłat w dowolnym momencie, bez utraty naliczonych odsetek. Co więcej, jeżeli klient korzystający z Automatycznego oszczędzania przekaże w ten sposób na konto co najmniej 20 złotych, to w kolejnym miesiącu jego oprocentowanie będzie wyższe, dla salda do 20 000 złotych.
 2. Zwroty za zakupy – usługa dostępna dla posiadaczy karty kredytowej 1|2|3, dzięki której można otrzymać w ciągu roku do 760 złotych zwrotu za płatności bezgotówkowe. Zwrot naliczany jest według następujących wytycznych:
  • 1% za zakupy w supermarketach spożywczych;
  • 2% za zakupy na stacjach paliw;
  • 3% za transakcje realizowane we wszystkich obiektach gastronomicznych.
 3. Zwroty za rachunki – zwrot za opłaty rachunków (za prąd, gaz, telefon, Internet, abonament TV) realizowane z Konta Jakie Chcę, w wysokości 1% od wartości przelewu, jednak nie więcej niż 25 złotych miesięcznie i 300 złotych rocznie.
 4. Bankomaty i opłaty – to klient decyduje o tym, ile płaci za użytkowanie karty płatniczej i za wypłaty z bankomatów innych sieci, w kraju i za granicą. Wybór tej opcji to:
  1. rozliczenia opłat za kartę mogą wyglądać następująco:
   • 0 złotych miesięcznej opłaty, jeżeli wykonanych zostanie co najmniej 5 transakcji w danym miesiącu (w przeciwnym razie pobierana jest opłata w wysokości 5 złotych);
   • 0 złotych miesięcznej opłaty, jeżeli łączna wartość transakcji bezgotówkowych wynosi minimum 500 złotych w danym miesiącu (w przeciwnym razie pobierana jest opłata w wysokości 5 złotych);
   • 3 złote – stała opłata miesięczna, niezależnie od ilości zrealizowanych transakcji;
  2. bezpłatne wypłaty z bankomatów BZ WBK realizowane za pomocą karty, a także darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, które realizowane są za pomocą BLIK;
  3. 7 złotych (0 złotych dla osób do 26. roku życia) za pakiet bezpłatnych wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów, terminali oraz w ramach cashback;
  4. 15 złotych (10 złotych dla osób do 26. roku życia) za pakiet wypłat z zagranicznych bankomatów, dzięki któremu przez 10 dni bank nie będzie pobierał opłat za pojedyncze wypłaty.
 5. Wyjazdy za granicę – do szereg udogodnień dla osób często podróżujących, a w tym:
  • 15 złotych (10 złotych dla osób do 26. roku życia) za pakiet wypłat z zagranicznych bankomatów, dzięki któremu przez 10 dni bank nie będzie pobierał opłat za pojedyncze wypłaty;
  • dostęp do Kantor BZWBK24 umożliwiający szybką wymianę walut w dowolnym miejscu na świecie;
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia „Na Podróż”;
  • możliwość skorzystania z bezpłatnego ubezpieczenia Podróże World (tylko dla posiadaczy karty kredytowej World Mastercard®);
  • brak opłat za przewalutowanie transakcji zagranicznych, jeżeli korzysta się z karty kredytowej World Mastercard®, konta walutowego lub karty płatniczej wydanej do konta walutowego;
  • możliwość samodzielnego aktywowania lub dezaktywowania paska magnetycznego karty Dopasowanej, która umożliwia realizowanie wypłat w zagranicznych bankomatach starszego typu.

Dodatkowe usługi i produkty

Banku Zachodniego WBK S.A. zapewnia swoim klientom dostęp do szeregu różnorodnych produktów i usług, takich jak na przykład:

 1. Aplikacja mobilna – obsługiwana przez większość mobilnych systemów operacyjnych, zapewnia dostęp do rachunku w telefonie. W ten sposób realizacja przelewu czy płatności za rachunki lub faktury, możliwa jest w każdy miejscu, bez konieczności wykorzystywania do tego komputera lub laptopa.
 2. Konto Max oszczędnościowe – to jedno z kont oszczędnościowych dostępnych w BZ WBK, które dostępne jest z najwyższym oprocentowaniem dzięki promocji „Nowe środki na koncie oszczędnościowym – edycja III”, trwającej do 30.01.2018 roku. Wysokość oprocentowania zależna jest od salda środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym:
  • dla salda od 0,01 zł do 99.999,99 zł - 2% w skali roku (w promocji) i 0,51% oprocentowanie standardowe;
  • dla salda od 100.000,00 zł do 200.000,00 zł - 2% w skali roku (w promocji) i 0,76% oprocentowania standardowe;
  • dla salda od 200.000,01 zł i powyżej - 1,50% w skali roku (w promocji) i 0,76% oprocentowanie standardowe.
 3. Konto walutowe prowadzone w EUR, USD, GBP oraz CHF.
 4. Kantor BZWBK24 – to wygodny i szybki sposób na wymianę walut, za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Usługa ta przeznaczona jest dla osób posiadających rachunek walutowy (np. prowadzony w Euro), na który przelewane są środki w danej walucie.

Promocja dla uczniów

Bank Zachodni WBK S.A. przygotował specjalną promocję „50 zł za średnią minimum 4,0 na świadectwie szkolnym”, która dedykowana jest dla osób w wieku od 13 do 20 lat, będących uczniami szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017 oraz 2017/2018.

Aby skorzystać z promocji należy być posiadaczem Konta Jakie Chcę, a także posiadać świadectwo szkolne wystawione na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 oraz 2017/2018, którego średnia ocena wynosi co najmniej 4,0. Świadectwo należy przedstawić do wglądu w dowolnym oddziale banku lub w placówce partnerskiej.

Za dobre oceny w szkole bank przyznaje premię w wysokości 50 złotych przekazywanej na konto uczestnika promocji, przy czym jedna osoba może otrzymać premię dwukrotnie.

Promocja trwa od 08 września 2017 roku do 31 sierpnia 2018 roku.

4,0

Obiektywnie o Koncie Jakie Chcę

Nowe propozycja Banku Zachodnie WBK S.A. to zdecydowanie ukłon w stronę klientów, którzy nie muszą już zastanawiać się na wyborem najodpowiedniejszego rachunku osobistego. Konto Jakie Chcę prowadzone jest bezwarunkowo za darmo, a przy tym zapewnia dostęp do szeregu dodatkowych opcji, które można zmieniać w każdym, dowolnym momencie. To klient wobec tego decyduje np. o tym, czy zostanie przy podstawowej opłacie za kartę, czy też skorzysta z opcji jej zniesienia. Dużą zaletą konta jest możliwość założenia go również dla dziecka (dostępne od 13. roku życia), a także dostęp do licznych dodatkowych produktów i usług.

Opinie użytkowników

Dodaj własną opinię
Ocena ogólna: 3,5
3 opinie
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Dodatkowe usługi i korzyści:
 • baq
  baq
  drogo. trzeba się pilnować na każdym kroku żeby nie zapłacić odpowiedz
 • MirkeMirek
  MirkeMirek
  Miałem konto bzwbk jeszcze za młodości i było wszystko super, tanio stabilnie itp.. ale potem coraz gorzej.. wprowadzili sporo opłat różnych. Konto Jakie Chce niby sporo naprawili ale i tak mam wrażenie, że zaraz podniosą opłaty. Ja przeszedłem do konkurencji. odpowiedz
 • aldona96
  aldona96
  Przeszłam z Konta Godne Polecenia i powiem że jest dobrze, fajne są te opcje personalizacji chociaż jeszcze nie korzystałam.

  Póki co mam poniżej 26 lat więc wychodzi bardzo tanio. Później się zobaczy. odpowiedz

Konto Jakie Chcę w skrócie

 • darmowy rachunek dla osób od 13. roku życia
 • możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb,
 • brak opłat za przelewy krajowe
 • możliwość wykupienia pakietów bezpłatnych wypłat z bankomatów w kraju i za granicą

Konto Jakie Chcę w naszych rankingach

Przydatne dokumenty

Bank Zachodni WBK

Konta, promocje i opinie w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK w roku 2015 zajmował trzecią pozycję na rynku usług finansowych. Suma jego aktywów została oceniona na 134 501 milionów złotych. Obecnie posiada on blisko 1000 placówek na terenie całego kraju.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.