Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK - Opisy kont, promocje i opinie

Za początek działalności Banku Zachodniego uznać należy rok 2001. Wówczas to dokonała się fuzja pomiędzy Bankiem Zachodnim SA, a Wielkopolskim Bankiem Kredytowym SA. W kwietniu roku 2011 głównym udziałowcem została Grupa Santander. W 2013 roku dołączył do niego także Kredyt Bank, co pozwoliło na stworzenie trzeciego pod względem wielkości aktywów, portfela kredytowego i depozytów banku w Polsce.

Bank Zachodni WBK rokrocznie powiększa swoje udziały w rynku. Uznawany jest za lidera nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Warto wspomnieć, że jako pierwszy dla swoich klientów wprowadził karty z mikroprocesorem, a także karty bezstykowe, które obecnie są bardzo popularną formą transakcji bezgotówkowych. Misją, która przyświeca pracownikom Banku Zachodniego WBK, jest pomoc klientom w rozwoju. Działania marketingowe Banku w dużej mierze opierają się na reklamach (także telewizyjnych) z udziałem znanych postaci. Do tej pory wystąpili w nich między innymi Kevin Spacey, Antonio Banderas, czy Chuck Norris. Ważnym kierunkiem rozwoju Banku Zachodniego WBK jest odpowiednia jakość obsługi, a co za tym idzie, także zapewnienie dostępu do swoich usług osobom ze szczególnymi potrzebami, które wynikają na przykład z niepełnosprawności. Obsługa bez barier ma być stosowana przez wszystkie możliwe jej kanały, a więc placówki, Internet, czy telefon, a także dzięki zastosowaniu „mówiących” bankomatów.

Sesje Elixir w Banku Zachodnim WBK

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 08:15 12:15 14:45
Sesje przychodzące11:0015:0017:00

Przeanalizowane konta w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK - Konto Jakie Chcę
konto osobiste

Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę w Banku Zachodnim WBK S.A. to konto, które zmienia się wraz z potrzebami jego posiadacza. Rachunek prowadzony jest dla osób indywidualnych już od 13. roku życia, a pakiety wymiennych opcji dodatkowych pozwalają na elastyczne dopasowanie oferty do każdego klienta.

Bank Zachodni WBK - Konto<20
konto młodzieżowe

Konto<20

Bezwarunkowo darmowe, oprocentowane i w pełni funkcjonalne Konto<20 w BZ WBK to konto dla młodzieży, w wieku od 13 do 20 lat. Doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje nowoczesnego rachunku dla swojego dziecka, a przy tym nie chce płacić za obsługę rachunku oraz realizację transakcji bankowych. 

Bank Zachodni WBK - Rachunek Standardowy
konto maklerskie

Rachunek Standardowy

Rachunek Standardowy w DM BZ WBK to uniwersalne rozwiązanie dla każdego inwestora giełdowego. W ramach oferty Klient otrzymuje m.in. bezpłatne prowadzenie konta, wsparcie ekspertów, a także dostęp do ciekawych szkoleń i konferencji. Dodatkowo może skorzystać z IKE oraz inwestycji na rynku Forex.

Bank Zachodni WBK - Konto Godne Polecenia
konto osobiste

Konto Godne Polecenia

Konto Godne Polecenia od BZ WBK to więcej niż tradycyjny ROR. Decydując się na założenie konta do 30 czerwca 2016 roku, środki zgromadzone na koncie zostaną objęte oprocentowaniem w wysokości 4% (oprocentowanie zmienne),a bank nie będzie pobierał opłaty za kartę, aż do 30 czerwca 2017 roku.

Konto Godne Polecenia zostało wycofane z oferty banku. O nowym koncie możesz przeczytać na stronie naszej analizy Konta Jakie Chcę.

Promocje w Banku Zachodnim WBK

promocja

W najnowszej promocji „Przelew natychmiastowy się opłaca” skierowanej do klientów Banku Zachodniego WBK można zyskać 15, 20 lub 30 zł premii za wykonanie przelewów. Promocja trwa do 31 stycznia 2018 r. lub do wyczerpania puli nagród.

promocja

Prosta promocja Banku Zachodniego WBK, w której do zgarnięcia jest kupon o wartości 30 zł na zakupy w sklepach Żabka i Freshmarket. Wystarczy zrobić 5 transakcji przy pomocy Android Pay.

promocja

W BZ WBK promocja z kartą kredytową to oferta zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. W promocji „wakacje z kartą kredytową” zyskać można do 150 złotych, a za wybór karty Masterworld dodatkowe 100 złotych w formie bonów zakupowych. Do promocji przystąpić można do 21 sierpnia 2017r.

promocja

Promocja „aktywnie z kontem BZ WBK” to możliwość pozyskania do 150 zł, w zamian za regularne wpływy i aktywne użytkowanie karty płatniczej. Osoby, które w terminie od 20 marca do 30 czerwca 2017 roku zawrą z bankiem umowę i spełnią warunki promocji, każdego miesiąca otrzymają dodatkowe 30 zł na swoje konto.

promocja

Bank Zachodni WBK S.A. kusi nowych Klientów kolejnymi promocjami. Tym razem można zyskać do 200 złotych. Wystarczy do 28.02.2017 roku założyć Konto Godne Polecenia i skorzystać z oferty karty kredytowej.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.